Дневники

« Назад

Zúčastnili sme sa pochodu za život

Dva autobusy farníkov šli z Novoti do Bratislavy, aby sme svojou účasťou vyjadrili potrebu chrániť počatý život a rovnako ochranu prirodzenej rodiny (manželstvo muža a ženy).


Na pochode bolo všade cítiť rodinnú atmosféru, pokoj. Aj keď sme prešli len pár metrov pochodu cez námestie, vzhľadom na to, že sa pochodu zúčastnili desaťtisíce ľudí, bolo cítiť toleranciu, pokoj, trpezlivosť, kľud, aj napriek tlačenici, množstvu ľudí, únave.


Nepáčila sa nám propagácia politickej strany cez účastníkov, ktorí nerešpektovali pokyny usporiadateľov, šírili okolo seba negatívnu energiu, správali sa arogantne. Predstavitelia tejto politickej strany boli bez rodín, s iným účelom, ako všetci, ktorým záleží na ľudských hodnotách.


Bolo pekné, že pochodu sa nezúčastnili len katolíci, ale aj ateisti, rôzne vierovyznania a všetkých spájal cieľ a účel boja za život, za bezmocných, ktorí sa sami nemôžu a nevedia brániť.

Rodina Šusteková

 

Najviac som sa potešila, že ešte toľkým ľuďom táto téma nie je ľahostajná. Dokážu obetovať čas, pohodlie a prísť pochodovať za život. Bola som dojatá. Čo ma ale dosť vyrušilo boli Kotlebovci, ich nevychovanosť, nerešpektovanie pravidiel, ukážka moci. Som silnejší môžem si robiť, čo chcem.


Ešte sa mi veľmi páčilo svedectvo náčelníka väznice a tej Američanky- potratovej manažerky.

Monika

 

Bola to jedinečná príležitosť ukázať svoj postoj k životu a k rodine. Zaujala nás  príjemna atmosféra, nikto nebol nervózny, napriek veľkému množstvu ľudí boli všetci milí, usmiati a ohľaduplní. Odvšadiaľ bolo cítiť nadšenie pre jedinú spoločnú vec-chranit život od počatia. Dúfame a pevne veríme, že sa tymto aspoň niečo zmení k lepšiemu...
 
Darmo 100x čítať či počúvať o tom podujatí. Je to nič oproti tomu ako raz to zažiť.
 
Stále mi znie v ušiach ZA ŽIVOT, ZA ŽIVOT,   ZA ŽIVOT...To bolo také krasne
 
Jana

 

 

Veľmi dobrá atmosféra,  je úžasne koľko ľudí sa dokáže spojiť pre dobrú vec.

Benjamín

 
Na pochode sme boli s manželom už tretí krat. Mala som pocit ako by sme sa tam všetci poznali.Kde som sa pozrela videla som spokojných usmievavých ľudí, ktorí sa zišli aby dali najavo, že sú za život a tradičnú rodinu  muža a ženy. Boli tam zastúpené všetky generácie a môj obdiv majú mladí ľudia ktorí sa neboja postaviť za život a  rodinu.

Zuzana

***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***

Ďakujem pánovi Stanislavovi Mikolajčíkovi  za organizačné nasadenie pri príprave "výpravy" z Novote na Národný pochod za život.      Štefan Hrbček, farár

 

 

Pre tých, čo sa nezúčastnili pochodu je tu celé video, ako ho vysielala TV-LUX

 

Комментарии

Výveska

Farnosť NOVOŤ (starší WEB)

ŠKOLA VIERY 2

List diecézneho biskupa veriacim

Plagát k škole viery

 

Na tomto mieste zverejňujeme farský informačný list, vydávaný aj v tlačenej forme pre vnútornú potrebu farnosti NOVOŤ.

FARNIK 46

FARNIK 45

FARNIK 44

FARNIK 43

FARNIK 42

FARNIK 41

FARNIK (staršie čísla)

 

DIECÉZNY ČASOPIS KAPITULA

Anketa

Dvere na kostole búchajú.