Blog

Svätí a sväté. Interaktívne cvičenie pre celú rodinu

Priatelia, dnes je veľký deň. Pripomíname si ľudí, ktorí si nechali zmeniť srdcia. Nechali sa posvätiť Bohom. Je to zástup svätých, ktorí sa za nás prihovárajú u Otca.
Узнать больше О Svätí a sväté. Interaktívne cvičenie pre celú rodinu »

Čas pre Boha (katechéza)

Ak Boh pozná prítomnosť a budúcnosť, prečo by sme sa mali modliť? Boh predsa vie čo potrebujem. Prečo by sme mu mali niečo hovoriť? Je to preto, lebo rozhovor s Bohom nám môže veľmi pomôcť.
Узнать больше О Čas pre Boha (katechéza) »

Odkaz fatimských zjavení pre nás

Mariánska akadémia k výročiu zjavení Panny Márie vo Fatime.
Узнать больше О Odkaz fatimských zjavení pre nás »

Pôst ako výzva /katechéza/

Katechéza na Pôstne obdobie s prvkami Lectio divina.
Узнать больше О Pôst ako výzva /katechéza/ »

Svätý Martin, muž lásky, obety a viery /katechetické námety na Rok sv. Martina/

V sobotu 21.1.2017 sa z príležitosti slávenia Jubilejného roka sv. Martina uskutočnila púť spišskonovoveského dekanátu do katedrály sv. Martina v Spišskej Kapitule. Príhovor predniesol duchovný otec Marián Sivoň, správca farnosti v Letanovciach.
Узнать больше О Svätý Martin, muž lásky, obety a viery /katechetické námety na Rok sv. Martina/ »

Ponuka katechéz na Pôst a Rok milosrdenstva 2016

Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy na svojej internetovej stránke www.dkuspis.sk nové číslo Katechetických ozvien. Obsahom aktuálneho čísla sú katechetické námety, katechézy i aktivity na Pôstne obdobie Rok milosrdenstva. V závere nechýba zaujímavá knižná ponuka. Cieľom ponúkaných katechéz je prehĺbenie prípravy na Veľkonočné sviatky a obohatenie farskej, školskej a rodinnej katechézy.
Узнать больше О Ponuka katechéz na Pôst a Rok milosrdenstva 2016 »

Nová príležitosť

Priatelia, dnes si viac ako inokedy uvedomujeme, že každý z nás je pre Boha veľmi dôležitý. Je to pravda, na ktorej môžeme stavať. Sme pre neho dôležití, pretože nás chcel, a tak sme sa mohli počať a narodiť. Sme pre neho dôležití, pretože za každého jedného z nás nechal zomrieť svojho Syna.
Узнать больше О Nová príležitosť »

Púšť - miesto stretnutia (katechéza)

V prebiehajúcom pôstnom období ponúkam niekoľko myšlienok na stretká našich farských spoločenstiev.
Узнать больше О Púšť - miesto stretnutia (katechéza) »

Láska na prvý pohľad

Nedávno sa pri mne zastavil môj známy. Rozpovedal mi udalosť z rodiny, ktorá sa stala pred vianočnými sviatkami. Jeho najstarší syn v rámci predvianočných zliav našiel v letáku jedného supermarketu hračku, ktorú veľmi, veľmi chcel. Bola to láska na prvý pohľad. S letákom sa hrával, jedol a zaspával. Keď jeho otec videl, ako veľmi si hračku želá, išiel a kúpil mu ju. Synovi však povedal, že sa budú spolu modliť a prosiť nebeského Otca, aby mu hračku priniesol Ježiško pod stromček. A dojatý otecko dodal: „To si mal vidieť, ako sa horlivo a vytrvalo za hračku modlil!“
Узнать больше О Láska na prvý pohľad »

Dušan Škurla: Postavme sa za rodinu!

V rámci mobilizácie za referendum o ochrane rodiny v Spišskej Novej Vsi prijal pozvanie otec Dušan Škurla, ktorý je známy svojou činnosťou v prospech života, rodiny a nenarodených detí. Vo svojej prednáške nám priblížil Gender ideológiu a potrebu účasti na februárovom referende.
Узнать больше О Dušan Škurla: Postavme sa za rodinu! »

Video so Željkou Markić (mobilizácia k referendu za rodinu v SR)

Pani Željka Markić je lekárka, tlmočníčka a žurnalistka. Pracovala vo verejnej aj komerčnej televízii ako editorka a vojnová korešpondentka. Zároveň bola producentkou vojnového spravodajstva pre televízie BBC, NBC a RAI. V rokoch 1992 – 94 zbierala dôkazy vojnových zločinov v Chorvátsku a Bosne a Hercegovine pre Human Rights Watch Helsinki. Pre médiá pripravovala žurnalistické materiály mimoriadneho významu, prevažne interview s ľuďmi zo srbských koncentračných táborov, a to najmä žien – obetí znásilnenia. Željka Markić prišla na Slovensko na pozvanie Aliancie za rodinu a navštevuje mestá, aby v diskusiách informovala o priebehu kampane, ako aj o úskaliach, ktorými iniciatíva prešla. Organizátormi diskusií sú Fórum života a Aliancia za rodinu.
Узнать больше О Video so Željkou Markić (mobilizácia k referendu za rodinu v SR) »

Teológia tela (video-katechézy)

Vo farnosti Spišská Nová Ves sa pravidelne, každú tretiu nedeľu, uskutočňujú katechézy o ľudskej láske, pod názvom "Teológia tela". Katechézy sú určené pre manželov, snúbencov a mladých, ako aj všetkých tých, ktorí túžia znovuobjaviť pravdu a krásu o ľudskej láske. Tých, ktorí túžia hlbšie spoznať svoje povolanie muža a ženy, manžela a manželky, otca i matky. Ponúkame vám sedem video-katechéz, ktoré odzneli pod vedením vdp. Róberta Neupauera. Najbližšia katechéza sa uskutoční 18.1.2015 o 16:00 hod.
Узнать больше О Teológia tela (video-katechézy) »

Radostné očakávanie (katechéza)

V závere Adventného obdobia ponúkam katechézu s prvkami Lectio divina k téme pripravenosť, očakávanie, bdelosť a vďačnosť.
Узнать больше О Radostné očakávanie (katechéza) »

Byť misionárom (katechéza)

Priatelia, Boh nás má rád takých, akí sme, za každého z nás zomrel a vstal z mŕtvych. Október je mesiac misií a úcty k Panne Márii, preto Vám ponúkam katechézu pre tento čas.
Узнать больше О Byť misionárom (katechéza) »

Ako hovoriť s mladými o láske a čistote (video)

Istotne mi dáte za pravdu, že rozprávanie o láske a čistote teenagerom nie je vôbec jednoduché. Niekoľko návodov preto ponúkla lektorka Eva Izraelová, ktorá spolu s manželom hovorí mladým o odkaze Jána Pavla II., ktorý zanechal v Teológii tela: "Ján Pavol II. vyjadril vo svojich dielach túžbu, aby sa radostná zvesť o manželstve, o láske, o vzťahovosti, o Božom pláne pre človeka šírila medzi všetky vekové kategórie a my sa snažíme s manželom zasiahnuť srdcia mladých ľudí tým, že chodíme po školách.“
Узнать больше О Ako hovoriť s mladými o láske a čistote (video) »

Máriin charakter (katechéza)

V prebiehajúcom Roku Sedembolestnej Panny Márie Vám ponúkam pohľad na Máriu, ako "veľké priezračné okná" - čím čistejšie boli, tým lepšie bolo vidno krajinu. Čím viac sa strácala, tým viac ukazovala... V rámci katechézy farského spoločenstva, rodinnej a školskej katechézy.
Узнать больше О Máriin charakter (katechéza) »

Rozhovor s víťazmi Biblickej olympiády v Spišskej diecéze v šk. roku 2013/14

V dňoch 29. – 30. apríla 2014 sa v Spišskej Kapitule uskutočnilo diecézne kolo Biblickej olympiády v kategóriách základné a stredné školy. Prvý deň súťažilo 12 trojčlenných družstiev základných škôl a v druhý deň 10 trojčlenných družstiev stredných škôl.
Узнать больше О Rozhovor s víťazmi Biblickej olympiády v Spišskej diecéze v šk. roku 2013/14 »

Ja som s vami! (katechéza)

V rámci katechézy farského spoločenstva a rodinnej katechézy vám ponúkame katechézu s prvkami Lectio divina, ktorej cieľom je prostredníctvom živej viery a skutkov lásky byť svedkami Božej prítomnosti vo svete.
Узнать больше О Ja som s vami! (katechéza) »

Jan Kruczynski: Mobilizácia k Novej evanjelizácii (video)

Otec Jan Kruczynskeho bol blízky spolupracovník sv. Jána Pavla II. a taktiež spoluzakladateľ hnutia Svetlo - Život. Dnes je zodpovedný za dielo Novej evanjelizácie v Szczecinskej diecéze. V jeho prednáške, ktorá odznela 10.4.2014 v Košiciach sa venuje Novej evanjelizácii: ako správne a s úspechom evanjelizovať, evanjelizačnému programu sv. Jana Pavla II. pre farnosti a evanjelizácii mladých a rodín.
Узнать больше О Jan Kruczynski: Mobilizácia k Novej evanjelizácii (video) »

Tri slová

"Vieš, čo by sa stalo, keby Adam a Eva boli Číňania?" so šibalským pohľadom sa ma opýtal kamarát. Odpoveď som netušil. "Predsa namiesto jablka by zjedli hada!" víťazoslávne mi oznámil. S úctou k bratom Číňanom a ľútosťou na všetkým, čo sa udialo po "konzumácii jablka" som odvetil: "Škoda."
Узнать больше О Tri slová »

Modlitba s dôverou (katechéza)

Dobrí otcovia, aj keď niekedy robia chyby, správajú sa k svojim deťom dobre. O čo lepšie sa správa k svojim deťom náš dokonalý nebeský Otec! Ten najdôležitejší dar, ktorý nám kedy dal, je Duch Svätý (Sk 2,1-4). To o ňom Ježiš sľúbil, že ho dostanú všetci veriaci po jeho smrti, vzkriesení a po návrate do neba (Porov. Jn 15,26).
Узнать больше О Modlitba s dôverou (katechéza) »

Richard Vašečka: Milovať a ctiť navždy (video)

V pondelok 24.3.2014 sme v našej farnosti privítali Richarda Vašečku, pôvodne učiteľ náboženstva, momentálne poslanca NR SR. Prihovoril sa nám s veľmi jasným odkazom potreby vernosti, lásky a úcty v manželskom zväzku muža a ženy.
Узнать больше О Richard Vašečka: Milovať a ctiť navždy (video) »

Braňo Škripek: Na rodine záleží! (video)

V nedeľu 9.3.2014 sa vo farnosti Spišská Nová Ves uskutočnila prednáška Braňa Škripeka na tému správnych hodnôt v živote človeka, zodpovednosti kresťana za svoje okolie, výchovy detí k živému vzťahu s Bohom a osobnej i spoločnej modlitbe v rodine.
Узнать больше О Braňo Škripek: Na rodine záleží! (video) »

Povolanie k zasvätenému životu (katechéza)

V jednom rozhovore rehoľná sestra odpovedala, prečo sa rozhodla pre zasvätený život: „Moja história sa udiala podobne ako história mnohých dievčat, ktoré sa rozhodli prežiť život s chlapcom, do ktorého sa zaľúbili, ktorého majú rady, ktorého si vážia. V mojom prípade to bol Ježiš. Slovami Písma sa to dá povedať: “Zvádzal si ma; Pane a ja som sa ti nechal zviesť.” Od môjho rozhodnutia uplynulo štrnásť rokov a počas tohto obdobia som ani na chvíľku neľutovala, že som svoj život spojila s Ježišovým. Som šťastná Dcéra Márie Pomocnice. Rehoľník či zasvätený človek podľa mňa vtedy spĺňa svoje poslanie, keď celým svojím životom hovorí, že Boh je s nami aj v tomto dnešnom chaose, že nás ma rád, že je úžasný, že je Otec, že mu na nás záleží.“
Узнать больше О Povolanie k zasvätenému životu (katechéza) »

Pozvánka na katechézy o teológii tela od Jána Pavla II.

Kto je človek? Aké je jeho povolanie? Čo je to láska? Čo to znamená milovať? Prečo Boh stvoril človeka ako muža a ženu? Prečo ich povolal do manželského života? V čom spočíva skutočná sila i krása sviatostného manželstva a rodiny? Aký je pohľad Boha a Cirkvi na ľudské telo a jeho sexualitu? Aj o týchto témach budú katechézy, ktoré sa budú konať pravidelne tretiu nedeľu mesiaca o 16:00 h v priestoroch Rímskokatolíckeho farského úradu v Spišskej Novej Vsi pod vedením vdp. Róberta Neupauera.
Узнать больше О Pozvánka na katechézy o teológii tela od Jána Pavla II. »

"Bdejte!" (katechéza)

Pred začiatkom najkrajších sviatkov v roku vám ponúkam katechézu s prvkami Lectio divina na tému očakávania, pripravenosti a bdenia.
Узнать больше О "Bdejte!" (katechéza) »

Pavol Strežo: "Boh je s nami" (video)

V nedeľu 15.12.2013 sa vo farnosti Spišská Nová Ves uskutočnil Deň rodiny na tému Emanuel - Boh s nami. S prednáškou a vlastným svedectvom o živote s Bohom sa podelil Pavol Strežo z Aktiv centra v Dolnom Kubíne.
Узнать больше О Pavol Strežo: "Boh je s nami" (video) »

Apoštol Peter - sila v slabosti (video-katechéza)

V nedeľu 27.10.2013 sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnila v poradí posledná biblická katechéza pod názvom "Peter - sila v slabosti". Katechézy prebiehali v Roku viery a ich cieľom bolo oživiť a prehĺbiť dar viery na príklade vybraných biblických postáv. Autorom katechézy je doc. ThDr. František Trstenský, PhD.
Узнать больше О Apoštol Peter - sila v slabosti (video-katechéza) »

Pavol apoštol, ktorý dal kresťanstvu nový rozmer (video-katechéza)

V nedeľu 6.10.2013 sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnila v poradí ďalšia biblická katechéza pod názvom "Pavol apoštol, ktorý dal kresťanstvu nový rozmer." Cieľom katechéz je v Roku viery oživiť a prehĺbiť dar viery na príklade vybraných biblických postáv. Autorom katechézy je doc. ThDr. František Trstenský, PhD.
Узнать больше О Pavol apoštol, ktorý dal kresťanstvu nový rozmer (video-katechéza) »

Mária Magdaléna - apoštolka apoštolov (video-katechéza)

V prebiehajúcom Roku viery sa 15.9.2013 v Spišskej Novej Vsi uskutočnila v poradí ďalšia biblická katechéza pod názvom "Mária Magdaléna - apoštolka apoštolov." Cieľom katechéz je oživiť a prehĺbiť dar viery na príklade vybraných biblických postáv. Autorom katechézy je doc. ThDr. František Trstenský, PhD.
Узнать больше О Mária Magdaléna - apoštolka apoštolov (video-katechéza) »
Показывается результатов: 1 - 30 из 82.
Предметов на странице 30
из 3