« Späť

Dôvera a túžba po dieťatku

Dôvera a túžba po dieťatku

Dva skutočné príbehy so spätným pohľadom na čakanie na dieťa.

Bože, ja ti tak slúžim, prečo mi nemôžeš pomôcť?

Musela som sa veľmi zdržiavať, aby som sa nehnevala na Boha, že nám nedal deti. V hlave aj v srdci som mala tento pocit: „Bože, ja Ti tak verne slúžim, snažím sa, nič iné od Teba nechcem, nemôžeš to pre mňa urobiť?“ Bábätká okolo nás pribúdali aj do rodín, kde z nich neboli nadšení a my by sme tak túžili aspoň po jednom... Nechcela som vidieť pravdu o tom, že chcem, aby dieťa naplnilo naše manželstvo, moje potreby... S manželom sme slúžili Bohu na chválach, ale Boh nám nestačil. Chceli sme, aby sa náš život točil okolo dieťa. Keď nám niekto spomenul adopciu, urazila som sa. Brala som to, že iní neveria, že Boh nám dá deti. Ja sama som adopciu vnímala ako výraz nedôvery voči Bohu. Teraz viem, že to bolo nesprávne. Trvalo 12 rokov, kým v našom byte pribudla postieľka a narodilo sa nám dieťa. Stalo sa to po tom, čo som sa zmierila s tým, že nebudeme mať deti a že mi Boh stačí. Videla som mladých ľudí a deti okolo nás, na ktorých ich vlastní rodičia nemali čas, a ktoré potrebovali „duchovnú mamu a otca“. Pomyslela som si,  že aj to je predsa rodičovstvo- veď budem milovať a starať sa o deti. Asi, keď som sa rozhodla, že naplnením nášho manželstva bude Boh a otvorila sa pre nezištnú lásku, pribudla k nám naša dcérka. Ja sa teraz snažím, aby som nezabudla na to, čo som sa pri čakaní na ňu naučila.

 

Chceš dávať lásku?

Milí moji, úplne chápem, ak máte túžbu po dieťatku, ale ono neprichádza. Je to 14 rokov, ktoré uplynuli, kým sme v perinke držali naše dieťa. To však nie je celý náš príbeh. Keď sme sa dozvedeli, že nemôžeme mať deti, bola to pre nás veľká rana a ako mnoho párov sme túžili po dieťatku, ktoré bude mať očká po mamke a nos po ockovi. Počas tohto bôľu sme si úprimne museli odpovedať na otázku: Chceme naozaj prijať, milovať a starať o dieťa? Potrebujeme dávať lásku dieťaťu alebo hľadáme vyplnenie prázdnoty v sebe? Chceme, aby nám slúžilo dieťa na vyplnenie našich potrieb alebo  chceme napĺňať my tie jeho potreby? Pri poslednej otázke sme vedeli, že sú deti okolo nás, ktoré potrebujú lásku rodičov- a my by sme im ju mohli dať. Dôvodom adoptovať si dieťa nemá byť to, že nemôžeme mať deti, ale to že chceme mať deti. Museli sme sa rozhodnúť- niekto tu túži po mame a otcovi, my túžime po dieťatku, čo nám vlastne bráni? Adoptovali sme si teda dcérku a neskôr synčeka, čo boli najlepšie rozhodnutia v našich životoch. Náš syn bol aj chorľavý, ale prijali sme ho ako svojho a neopustili sme ho alebo ani nám „nepadlo“ vymeniť ho za zdravé dieťa. Deťom sme povedali, že sú adoptované, aby sa to dozvedeli od nás a nie od „dobroprajných“ cudzích ľudí na dedine. Keď mal synček 4 roky, zistili sme, že čakáme bábätko. Nemohli sme tomu uveriť, pretože to bolo po 14 rokoch a vôbec sme už nepočítali s tým, že raz budeme mať aj biologické deti. Vďaka adopcii nám však našu túžbu po dieťatku Boh naplnil omnoho skôr. Pomohol nám „očistiť“ našu predstavu prijať „hocijaké“ dieťa- vlastné-nevlastné, zdravé-nezdravé a sústrediť sa na to, že vždy je podstatné dávať a ponúkať pravú skutočnú a nesebeckú lásku. Musím priznať, že adopcia nám pripravila srdcia presne na ten typ lásky.

Viac informácii o adopcii vám poskytne napr. návrat.sk

 

 

 

 

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
[...] https://www.mojakomunita.sk/web/info.13/blog/-/blogs/dovera-a-tuzba-po-dietatkuD­ôvera a túžba po dieťatku [...] Čítať viac
Odoslané 2.3.2021 15:56.
Podmienky pre odpustky pre duše v očistci v novembri

Podmienky pre odpustky pre duše v očistci v novembri

Odpustky znamenajú odpustenie časného trestu pred Bohom za hriechy, ktoré sú už odpustené, čo sa týka viny... Odpustky sú čiastočné alebo úplné podľa toho, či oslobodzujú od časného trestu za hriechy čiastočne alebo úplne. Každý veriaci môže odpustky... získať buď pre seba, alebo aplikovať za zosnulých (KKC 1471).
Ruženec a Páter Pio

Ruženec a Páter Pio

Svätý Pio z Pietrelciny jedného dňa povedal: „Satan sa zameriava na zničenie tejto modlitby, ale nikdy sa mu to nepodarí: je to modlitba Tej, ktorá víťazí nad všetkým a všetkými. Je to Ona,...
Boja sa zlí duchovia naozaj ruženca?

Boja sa zlí duchovia naozaj ruženca?

Zatiaľ, čo jedna skupina veriacich modlitbu ruženca miluje a nedá na ňu dopustiť, iná ju priam nemôže vystáť a zdá sa jej nudná, zastaralá a možno i zbytočná.
(NE)dojčenie

(NE)dojčenie

Trvalo mi takmer dva roky, kým som sa odhodlala napísať tento príspevok. (Už na začiatku chcem napísať, že je to určené hlavne pre ženy. A že ak to niekto cíti/l podobne, kľudne môže zdieľať, nech sa to dostane ku každej žene, ktorá si práve toto potrebuje prečítať).
Odcudzenie sa v manželstve sa dá prekonať

Odcudzenie sa v manželstve sa dá prekonať

Vzájomné odcudzenie sa partnerov v manželstve sa hodnotí ako závažnejší problém ako neustále nezhody a hádky. JE MOŽNÉ ho však PREKONAŤ! Ľahostajnosť a nezaujatosť o to, čo žije ten druhý, takmer žiadne spoločné záujmy či aktivity mimo povinností začínajú z vášho manželstva robiť „pracovný tábor“, do ktorého sa vám, samozrejme, začína nechcieť vracať. Javí sa, že nemá zmysel udržiavať niečo také umelo...
Príďte na charitatívny beh BEH KALVÁRIOU 2023

Príďte na charitatívny beh BEH KALVÁRIOU 2023

Po vydarenom nultom ročníku sa aj tohto roku uskutoční v Považskej Bystrici 3.6.2023 charitatívny Beh Kalváriou, ktorého výťažok bude venovaný Filipkovi a Jessice na podporu ich finančne náročnej liečby.
Ježiš, Tebe som to urobil!

Ježiš, Tebe som to urobil!

Matka Tereza dvíha dlaň a ukazuje 5 prstov. Jej znak, ktorý hovorí: „TEBE SOM TO UROBILA!“ Toto gesto používa, keď prejavuje milosrdenstvo, keď dvíha malomocného, ale tiež vtedy, keď ju chcú oslavovať médiá.
Ako pomôcť iným prekonať alkoholizmus

Ako pomôcť iným prekonať alkoholizmus

V článku 10 hlavných príčin, prečo ľudia podľahnú alkoholizmu sme si vysvetlili, že ak chceme pomôcť závislým ľuďom, musíme najprv pochopiť príčinu, prečo začali piť.
Rivalita medzi súrodencami

Rivalita medzi súrodencami

Rivalita medzi súrodencami býva častá. Hovoríme, že je normálna, ale je aj dobrá? V slovenských pomeroch sa „bojový stav“ medzi súrodencami (mladšími či staršími, dokonca dospelými) vyskytuje ako bežný jav. Náhle nás potom zarazí, že niektoré národy prirodzene vedú deti k vzájomnej súdržnosti, láske a rešpektu bez porovnávania a večného vzájomného súťaženia. Ako to potom s tou súrodeneckou rivalitou skutočne je?
Videokatechéza pre rodiny 4: Láska v manželstve

Videokatechéza pre rodiny 4: Láska v manželstve

Videokatechézu publikujeme s osobným súhlasom Prof. Františka Trstenského, ktorý je jej autorom
Modlitba sv. Gertrúdy Veľkej za duše v očistci

Modlitba sv. Gertrúdy Veľkej za duše v očistci

Sv. Gertrúda Veľká ako jedna z prvých zanechala písomné zmienky o víziách a návštevách duší z očistca. Po skončení tejto krátkej modlitby mala vždy obraz mnohých duší odchádzajúcich z očistca do neba.
Modlitba za pápeža Františka

Modlitba za pápeža Františka

Stáť na čele Cirkvi je zodpovednou a náročnou úlohou. Svätý otec potrebuje podporu mnohých modlitieb, aby pod vedením Ducha Svätého mohol vykonávať svoje poslanie a mal k tomu potrebnú múdrosť, silu a zdravie.
NEDEĽA a jej náboženský a sociálny význam AUDIOKATECHÉZA

NEDEĽA a jej náboženský a sociálny význam AUDIOKATECHÉZA

Nedeľa sa stala súčasťou „weekendu“ a v našom chápaní sa doslova dostala na chvost týždňa. Pre prvých kresťanov to však vždy bol prvý deň, ktorý dával orientáciu pre celý nový týždeň. V tetjo časti sa dozviete o význame a rizikách, ktorým je vystavený Pánov deň nielen zo strany spoločnosti, ale aj v postoji mnohých veriacich.
Videokatechéza pre rodiny 3: Povolanie rodiny

Videokatechéza pre rodiny 3: Povolanie rodiny

Videokatechézu publikujeme s osobným súhlasom Prof. Františka Trstenského, ktorý je jej autorom
Opravme si svoj obraz o Márii Magdaléne

Opravme si svoj obraz o Márii Magdaléne

O Márii Magdaléne čítame v Lk 8,2, že z nej Pán Ježiš vyhnal 7 zlých duchov. Mnohí to spájajú s hriechom v sexuálnej oblasti. Evanjeliá však nič také neuvádzajú. V tejto časti podávam pohľad na túto biblickú postavu, ako ho nachádzame v Svätom písme. Prajem Vám príjemné počúvanie.
Ako Cirkev naloží so skúsenosťou pandémie

Ako Cirkev naloží so skúsenosťou pandémie

Slovenská spoločnosť a Cirkev má skúsenosť s prvou a druhou vlnou pandémie.
Videokatechéza pre rodiny 2: Skutočnosť a výzvy rodín

Videokatechéza pre rodiny 2: Skutočnosť a výzvy rodín

Videokatechéza je publikovaná s osobným súhlasom Prof. Františka Trstenského, ktorý je jej autorom
Videokatechéza pre rodiny 1: Vo svetle slova

Videokatechéza pre rodiny 1: Vo svetle slova

S osobným dovolením publikujeme videokatechézu Prof. Františka Trstenského pre rodiny.
Domáca cirkev podľa vzoru prvých kresťanov

Domáca cirkev podľa vzoru prvých kresťanov

Prednáška na počúvanie Prof. Františka Trstenského
Modlitba sv. Františka Saleského v starobe

Modlitba sv. Františka Saleského v starobe

Pane, ty vieš lepšie ako ja, že zo dňa na deň starnem a jedného dňa budem starý. Chráň ma pred myšlienkou, že musím pri každej príležitosti a ku každej téme niečo povedať. ...