« Späť

Tí, čo sú spolu takí šťastní

Tí, čo sú spolu takí šťastní

Príbeh o nečakaných (ale plánovaných) zásnubách a Božom vedení vo vzťahu.

Boli sme spolu na víkendovke Chodíme spolu ako ďalej? v Spišskej Belej.  Na konci ako sme sa lúčili nás povzbudili slová, ktoré nám lektori povedali: "Aha  to sú tí, čo sú spolu takí šťastní ! Keď budete mať svadbu, pošlite nám oznamko Keď sme skončili program víkendu v nedeľu obedom, išli sme s Matúšom do Tatier (chceli sme využiť pekné počasie, aj to že obidvaja máme veľmi radi hory a turistiku a Tatry boli už iba kúsok odtiaľ). Naobedovali sme sa a šli sme do Tatranskej Lomnice, tak nás to tam nejako ťahalo:). Bolo niečo po 15 hodine, prechádzali sme sa v parku v Lomnici, fotili sme sa a zrazu to prišlo... Matúš si kľakol a požiadal ma o ruku...bol to pre mňa taký šok, že som sa musela pár minút spamätávať a nemohla som tomu uveriť. Matúš si aj druhýkrát kľakol a požiadal ma o ruku, po čase som mu povedala "Áno" :). Ale stále som tomu nemohla uveriť. Potom čo som mu povedala áno, zacítila som taký pokoj v srdci a rozplakala som sa (od šťastia). Sedeli sme pri sebe a objímali jeden druhého so slzami v očiach. Bol to zázrak, niečo neopísateľne pekné a vedela som, že Boh je s nami, pri nás. Vedela som, že Matúš sa modlí a rozpráva s Bohom o našich zásnubách.

Môžem povedať, že Pán konal a ukazoval nám veci či už na ľuďoch aj na rôznych situáciách. Po zásnubách sme sa chceli ísť poďakovať Bohu. V Lomnici je jeden kostolík, ale mysleli sme si, že otvorený určite nebude v takom čase a Boh sa znovu oslávil aj v tomto. Bol otvorený, mohli sme sa spolu pomodliť a poďakovať Bohu za to, čo pre nás urobil, bolo to úžasné. Modlitba robí zázraky, a o to viac keď uveríme, že dostaneme to, o čo budeme prosiť. Modlitba má v našom vzťahu miesto. Matúš bojoval o moje srdce a vidím, že Pán chcel aby sme boli spolu aj napriek tomu, že ja som ho nechcela :D a neverila by som, keby mi niekto na začiatku povedal, že práve s ním budem niekedy  (my sa poznáme už skoro 5 rokov, počas VŠ Upc), ale viac sme sa začali spoznávať, alebo skôr začal o mňa bojovať asi pred rokom a pol. Je to dlhý príbeh. V tú nedeľu na omši bol krásny žalm "Veľké veci nám urobil Pán a máme z toho radosť". A veru tak spätne sa na to pozeráme, že Pán robil v našom vzťahu veľké veci. Rovnako aj víkend formácie do vzťahu nám veľmi veľa dal a mohli sme si uvedomiť, že o nič neprídeme a nemáme sa strachovať, čo a ako bude, ale dôverovať, že Pán sa postará. 

S pozdravom

Janka a Matúš

Čo prezradila duša z očista sv. Gertrúde

Čo prezradila duša z očista sv. Gertrúde

Nasledujúce citáty pochádzajú z rozhovoru sv. Gertrúdy Veľkej s dušou z očistca brata Hermana, za ktorú sa svätá vytrvalo modlila. Pán Ježiš dal duši milosť rozprávať sa so svätou a prezdradiť jej, čo duša v očistci prežíva.
Podmienky pre odpustky pre duše v očistci v novembri

Podmienky pre odpustky pre duše v očistci v novembri

Odpustky sú odpustenie časného trestu pred Bohom za hriechy, ktoré sú už odpustené, čo sa týka viny... Odpustky sú čiastočné alebo úplné podľa toho, či oslobodzujú od časného trestu za hriechy čiastočne alebo úplne. Každý veriaci môže odpustky... získať buď pre seba, alebo aplikovať za zosnulých (KKC 1471).
Modlitba sv. Gertrúdy Veľkej za duše v očistci

Modlitba sv. Gertrúdy Veľkej za duše v očistci

Sv. Gertrúda Veľká ako jedna z prvých zanechala písomné zmienky o víziách a návštevách duší z očistca. Po skončení tejto krátkej modlitby mala vždy obraz mnohých duší odchádzajúcich z očistca do neba.
Božie princípy pre prácu

Božie princípy pre prácu

Je úžasné sledovať, ako Boh vymyslel prácu- a našu potrebu pracovať. Ak sa nám dlhodobo nič nechce robiť, je to chorobný stav. Prirodzene je v nás túžba niečo tvoriť, robiť, vyrábať a tak odrážať krásny Boží obraz v nás.
Tí, čo sú spolu takí šťastní

Tí, čo sú spolu takí šťastní

Príbeh o nečakaných (ale plánovaných) zásnubách a Božom vedení vo vzťahu.
Si dar

Si dar

Si krásne úžasné stvorenie. Nezdá sa Ti to? Ver mi, neexistuje nikto taký ako Ty, nik kto by obohacoval svet takým spôsobom ako ho Ty robíš krajším a lepším.
Pre manželov: Manželská intimita bez nepríjemností

Pre manželov: Manželská intimita bez nepríjemností

Ak má byť manželská intimita príjemná a intímna, nemôže ísť iba o fyzickú intimitu. Obaja partneri potrebujú zažívať uvoľnenie a príjemnú atmosféru.
Pre manželov: Keď funguje manželská intimita

Pre manželov: Keď funguje manželská intimita

Manželská intimita je jedinečným svadobným darom od Boha pre manželský pár. Mnohí ho však skôr či neskôr v kresťanskom manželstve pokladajú za trápenie. Môže vôbec fungovať manželská intimita v manželstve, ktoré chce žiť tak, ako to chce Boh ?
Pre manželov- O čom je manželská zdržanlivosť a na čo slúži

Pre manželov- O čom je manželská zdržanlivosť a na čo slúži

Existuje mnoho otázok o manželskej intimite a aké v nej platia pravidlá. V krátkom článku nejde úplne dopodrobna rozobrať všetko, no začnime tým, že je dar.