« Späť

Truhlíkovci z LGBTI výboru

Truhlíkovci z LGBTI výboru

Viete, niekedy je to v EP riadna zábava. Hlavne, keď komunikujem s aktivistami a lobistami z LGBTI. Predkladajú stále nové požiadavky v duchu ich nových “nadpráv” a ja rozmýšľam na tým, či sa v Európe máme teraz skutočne tak dobre, že nemáme už skutočne iné problémy riešiť ako “sexuálne cítenie” istej skupiny ľudí. A podľa toho, čo vidím, zdá sa, že aj na Slovensku nám prišlo trošku z tej “LGBTI radosti”. :( A volá sa to Akčný plán pre LGBTI ľudí.

 

Tak poďme sa na to pozrieť a prelúskať tento skvost z dielne slovenských úradníkov, ktorí sa snažili a čerpali aj z mnohých dokumentov EÚ. Na začiatok by sme mohli začať s tým, kto sú LGBTI ľudia.

 

LGBTI ľudia

Aj keď tento blog píšem trochu ironicky a s nadsádzkou, musím zdôrazniť, že všetci ľudia sú hodní úcty. Bez ohľadu na to, aké majú sexuálne cítenie. Ja by som bol najradšej, keby sme vôbec neriešili, či je niekto lesba, gey, bisexuál, či sa cíti ako transrodový/transexuálny či intersexuálny. Je to už dlhodobo umelo vyrábaná téma, vtláčaná do európskej politiky a cez ňu do členských štátov EÚ. Myslím si, že sexualita jednoducho patrí do intímnej zóny, teda za dvere spálne, a verejne riešiť, či je niekto homosexuál či heterosexuál, jednoducho nie je primerané, ani potrebné. Mnohých takto zranených ľudí, sa musí dotýkať to, že sa ich sexualita zverejňuje. Nerozumiem tomu, prečo by sme sa mali ako ľudia deliť podľa týchto kritérií. Veď prirodzene sme stvorení ako muži a ženy. Toto je Boží zámer s ľudstvom. Isto, nepopieram, že sa niekto môže vo svojom sexuálnom vnímaní "inak cítiť”. Ale len na základe takýchto pocitov budeme meniť zákony, legislatívy a vôbec celý spoločenský poriadok? Takto sa má spoločnosť podriadiť všemožnému dobru jednotlivca, len aby sme boli “politicky korektní”?

(Ak vás zaujíma, čo presne znamená skratka LGBTI - tak tu je vysvetlenie:

Lesbička je označenie pre ženu s homosexuálnou orientáciou. Gey je označenie pre muža s homosexuálnou orientáciou. Bisexuál je muž alebo žena, ktorí nemajú vyhranenú orientáciu. Pojem transrodový sa používa na označenie ľudí, ktorí sa necítia mužmi alebo ženami.Transexualita nesúvisí so sexuálnou orientáciou. Ide o stav nesúladu medzi psychickým a telesným pohlavím jednotlivca. Intersexuál je človek s atribútmi oboch pohlaví.)

 

Výbor pre práva LGBTI osôb ako chrobák Truhlík

Spomínate si, na chrobáka Truhlíka z rozprávky Ferdo Mravec?  Všetko vie, všetko pozná a kde nebol, tak sa chystá. To mi napadlo, keď som si čítal k čomu všetkému sa chce tento výbor vyjadriť podľa veselého Akčného plánu. Tak v prvom rade chce kontrolovať vzdelávanie, či je v súlade s ich požiadavkami. To akože Ministerstvo školstva a školskí inšpektori robia zlú robotu, keď vydávajú materiály, ktoré nie sú v poriadku? Tak nám vari zostáva už len navrhnúť, aby podali výpovede všetci do jedného, a ich agendu nech robí  tento výbor...

Ďalej truhlíkovcom vadí, že médiá môžu slobodne informovať o LGBTI ľuďoch. Nepáči sa im to. Preto navrhujú vypracovať kódex, ktorí pristrihne krídla novinárom. To potom aj blogerom a aj mne. Už asi nebudem môcť takéto veci písať. Nuž, tak to musím rýchlo využiť. Lebo potom už budem asi len e-maily písať z tône väzenskej cely!

Ale Výboru LGBTI je stále málo. Akčný plán na drzovku konštatuje, že LGBTI ľudia sú prenasledovaní. Táto informácia nevychádza zo žiadnych štatistík, či relevantných údajov. To považujem za šírenie poplašných správ! Nuž, možno sa raz dožijeme, že Výbor LGBTI ľudí bude kontrolovať aj policajtov, sudcov či prokurátorov.

Ani zamestnávatelia neujdú bystrému oku tohto výboru. Mali by kontrolovať u svojich zamestnancov ich sexuálnu orientáciu a zabezpečiť poriadnu “diverzitu” - tu treba rozumieť kvóty. Takže to napríklad bude znamenať, že na 20 zamestnancov bude musieť zamestnávateľ zohnať jedného LGBTI jedinca? Skvelý nápad, priatelia! Okrem toho, že sa bude zamestnávateľ vŕtať v súkromí svojich zamestnancov, tak bude musieť aj plniť povinné kvóty? Tlieskam! Chrobák Truhlík je skutočný expert...

 

Jogjakartské princípy

V jednej pesničke sa spieva, keď to nejde, tak to nejde. Škoda, že autori dokumentu ju pravidelne nepočúvajú. Inak by sa tak veľmi nesnažili v Akčnom pláne prekrútiť veci tak, aby im presne zapadli do ich naprojektovaného a poriadne za vlasy pritiahnutého kontextu. Lebo toto fakt takto nejde. Smiešne je, že sa v dokumente odvolávajú na  Jogjakartské princípy. Tieto sa snažia o pretlačenie  LGBTI agendy.  Avšak dňa 29.6.2013 bol tento dokument na hlasovaní OBSE doslova zmietnutý zo stola.  Snaživcom to vôbec nevadí a spokojne si žijú vo svojom novom svete, kde rodinu netvorí len otec, matka a ich deti, ale rodinou sú nazvané rôzne formy spolužitia. Prosím vás, môže ich niekto zobudiť a dať im zákon o rodine na povinné štúdium? A tiež im pribaľte Ústavu SR, aby si prečítali, kto tvorí manželstvo.

 

O Akčnom pláne LGBTI ľudí by sa ešte dalo veľa popísať. Na záver by som chcel dať do pozornosti možnosť podpísať hromadné pripomienky. Máme ešte čas do pondelka: 19.10.2015. Nepremeškajte to prosím, aby sme zastavili tieto nezmysly. Lebo, to či túto bitku truhlíkovci vyhrajú, závisí aj od nás.

 

Link na hromadnú pripomienku, ktorú pripravili priatelia z Fóra života:

http://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_fora_zivota_k_akcnemu_planu_pre_lgbti

Rovnako priatelia z FKI:

http://www.podpisem.sk/hromadna-pripomienka-zdruzenia-katolickych-skol-slovenska-a-fora-krestanskych-institucii-k-navrhu-akcneho-planu-pre-lgbti-ludi-na-roky-2016-2019/

 

A tu je link na hromadnú pripomienky z Aliancie za rodinu:

http://www.podpisem.sk/hromadne-pripomienky-k-akcnemu-planu-pre-lgbti-ludi-na-roky-2016-2019/

 

Pripomienky potrebujú aspoň 500 podpisov, aby sa ich zástupcovia mohli zúčastniť na rozporových konaniach. Môžete podpísať všetky tri.

 

Ešte dávam do pozornosti oficiálnu tlačovú správu, ktorú sme k tomuto Akčnému plánu  vydali spolu s kolegami z OĽaNO Erikou Jurinovou a Rišom Vašečkom:

http://www.branislavskripek.sk/gender-ideologia-uz-aj-na-slovensku/


 

 

Branislav Škripek

 
 
Zdroj obrázka: http://kultura.zpravy.idnes.cz/ferda-mravenec-slavi-osmedesate-narozeniny-fe3-/literatura.aspx?c=A121230_204448_literatura_jaz
 
Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Vzhľadom na to, aké je to vážne a mohutné, akú podporu, moc a dôsledky to má, nezdá sa mi, že je zo strany poslanca EP vhodný takýto veselý tón - ako keby šlo len o nejakú vtipnú epizódku niekde na úplnej periférii európskej či slovenskej politiky...
Odoslané 5.11.2015 3:57.