Blogy

Nikaragua: Polícia počas rastúceho napätia zatkla ďalšieho kňaza

Keďže vzťahy medzi nikaragujskou cirkvou a sandinistickým režimom sú čoraz napätejšie, polícia údajne zatkla ďalšieho kňaza. Don Oscar Danilo Benavidez Tinoco z diecézy Siuna je zadržiavaný v detenčnom centre v Manague, hoci dôvod jeho zatknutia zostáva neznámy.
Čítaj ďalej o Nikaragua: Polícia počas rastúceho napätia zatkla ďalšieho kňaza »

Hrozný Evin

Toto miesto zaberá pás zeme v štvrti Evin v Teheráne v Iráne. Nehnuteľnosti, ktoré slúžia ako väzenie, symbolizujú zlo, mučenie a zlomené životy toľkých kresťanov. Jeho reťaze už desaťročia spútavajú náboženskú slobodu.
Čítaj ďalej o Hrozný Evin »

Kresťan v Egypte zabitý pred očami svojho syna a dvoch synovcov

Po útoku na ďalšieho kresťana v Egypte prosíme všetkých o modlitby. 5. júla tragicky zomrel Abdel-Masih Sadeq Khalil po útoku moslimským extrémistom pred očami svojho syna a dvoch synovcov, pričom od útočníka počuli: „Zabil som tohto kresťanského káfira , aby som sa dostal do raja"
Čítaj ďalej o Kresťan v Egypte zabitý pred očami svojho syna a dvoch synovcov »

Nigéria je najhoršia krajina na svete pre kresťanov

Počas prvých troch mesiacov roku 2022 bolo najmenej 896 civilistov zabitých pri násilných útokoch v Nigérii. Podľa Open Doors to zahŕňa stovky kresťanov, ktorí boli zavraždení kvôli svojej viere.
Čítaj ďalej o Nigéria je najhoršia krajina na svete pre kresťanov »

Posmievaná. Zbitá. Napriek tomu neotrasená: Prečo má Mehr z Indie odvážnu vieru?

Mehr* z Indie bola brutálne napadnutá preto, že je kresťanka – a keď sa dostala do nemocnice, lekári a sestry ju odmietli liečiť. Všetko len preto, že nasleduje Ježiša. Vy však jej môžete pomôcť a aj iným indickým kresťanom – aby ich viera zostala neotrasená
Čítaj ďalej o Posmievaná. Zbitá. Napriek tomu neotrasená: Prečo má Mehr z Indie odvážnu vieru? »

Od odmietnutia k duševnej obnove – ako sa Agnes vďaka vám uzdravuje z únosu

Po tom, čo Agnes z Nigérie zažila odmietnutie zo strany svojej komunity po utrpení v rukách islamských militantov Boko Haram, vďaka vašim modlitbám a podpore sa pomaly uzdravuje.
Čítaj ďalej o Od odmietnutia k duševnej obnove – ako sa Agnes vďaka vám uzdravuje z únosu »

Aisha z Čadu zažíva Božiu útechu vďaka vám

Aisha* a jej rodina museli utiecť zo svojho domu v Čade kvôli prenasledovaniu – ale vaše modlitby a podpora im pomohli, keď si začali budovať nový život. Islamský extrémizmus je v západnej Afrike na vzostupe, ale vy úspešne pomáhate posilňovať veriacich, ktorí čelia rastúcemu násiliu a nepriateľstvu.
Čítaj ďalej o Aisha z Čadu zažíva Božiu útechu vďaka vám »

Vyhrážky, otrávené domáce zvieratá a nemožnosť pochovať svojich mŕtvych príbuzných.

Život kirgizských kresťanských konvertitov sa zhoršuje. V Kirgizsku narastá prenasledovanie kresťanských konvertitov. Tu si môžete prečítať niektoré z ich príbehov, ako aj to, ako vaše modlitby a podpora pomáhajú prenasledovaným veriacim.
Čítaj ďalej o Vyhrážky, otrávené domáce zvieratá a nemožnosť pochovať svojich mŕtvych príbuzných. »

Ako prepašovaná Biblia zmenila Dhein život

Dhea z juhovýchodnej Ázie nechcela Bibliu, ktorú jej dal misionár. Snažila sa ju zničiť. Niečo ju však zastavilo – a keď ju začala čítať, rozhodla sa nasledovať Ježiša. Ako kresťanka a ako žena čelila extrémnemu prenasledovaniu, no v službe druhým zostáva aktívna.
Čítaj ďalej o Ako prepašovaná Biblia zmenila Dhein život »

Ako prenasledovaní kresťania vo Vietname odpúšťali a žehnali svojim blížnym

Vaše dary a modlitby spôsobujú, že toto spoločenstvo prenasledovaných kresťanov dokáže svojim blížnym prejaviť Ježišovu lásku – v podobe čistej vody zo studne
Čítaj ďalej o Ako prenasledovaní kresťania vo Vietname odpúšťali a žehnali svojim blížnym »

„Mysleli ste na mňa aj keď ste ma lepšie nepoznali“ – príbeh Latify

Pomohli ste Latife* zo severnej Afriky, keď bola vystavená odmietnutiu, hanbe a zneužívaniu.
Čítaj ďalej o „Mysleli ste na mňa aj keď ste ma lepšie nepoznali“ – príbeh Latify »

Kresťanská konvertitka bola zavraždená v Iraku po uverejnení videa na TikToku

20-ročnú dcéru moslimského duchovného, ktorý konvertoval na kresťanstvo, našli zavraždenú 7. marca v severnom Iraku.
Čítaj ďalej o Kresťanská konvertitka bola zavraždená v Iraku po uverejnení videa na TikToku »

Sarah zo severnej Afriky bola dvakrát vyhodená z domu pre svoju vieru

Sarah* zo severnej Afriky bola vyhodená z domu kvôli svojej viere. Neskôr ju manžel vyhodil z iného domu. Ako žena je obzvlášť zraniteľná – vyhodenie z domova ju citeľne zranilo. Na celom svete čelia milióny žien z náboženských menšín prenasledovaniu pre svoju vieru a pohlavie. Tu je jej príbeh.
Čítaj ďalej o Sarah zo severnej Afriky bola dvakrát vyhodená z domu pre svoju vieru »

Ako tajná kresťanka ušla zo Somálska

Nala* sa dozvedela o Ježišovi v online priestore – a urobila mimoriadne riskantné rozhodnutie. Rozhodla sa Ho nasledovať. V Somálsku toto rozhodnutie môže znamenať rozsudok smrti. Tu je jej výnimočný príbeh.
Čítaj ďalej o Ako tajná kresťanka ušla zo Somálska »

Vietnamskú rodinu vyhnali z domu kvôli ich viere a vyzvali, aby podpísali dokument, že neboli prenasledovaní

Mladá kresťanská rodina vo Vietname potrebuje vaše modlitby po tom, čo boli nútení opustiť svoj domov, pretože odmietli zaprieť svoju vieru v Ježiša.
Čítaj ďalej o Vietnamskú rodinu vyhnali z domu kvôli ich viere a vyzvali, aby podpísali dokument, že neboli prenasledovaní »

Modlitba za unesených Nigérijčanov je potrebná

Vaše modlitby sú naliehavo potrebné po dvoch útokoch Islamského štátu v provincii Západná Afrika (ISWAP) v Chiboku v Nigérii.
Čítaj ďalej o Modlitba za unesených Nigérijčanov je potrebná »

Nebezpečenstvo zdieľania evanjelia v Nigérii

Oscar Amaechina, prezident Africkej misie a siete evanjelizácie Nigérie, nedávno hovoril s The Christian Post (CP) o náročnosti šírenia evanjelia v Nigérii.
Čítaj ďalej o Nebezpečenstvo zdieľania evanjelia v Nigérii »

Život v exile v Severnej Kórei: Ukážeš Bae, že nie je sama?

Bae* bola odsúdená na doživotnú prácu a hladovanie - len za to, že vlastnila Bibliu. Tu je jej príbeh - až sa jej raz podarilo utiecť...
Čítaj ďalej o Život v exile v Severnej Kórei: Ukážeš Bae, že nie je sama? »

Tu môžete vidieť, ako ste dosiahli zmenu v roku 2021

Tento rok, napriek bolestiam, ktoré naša prenasledovaná cirkevná rodina často zažíva, vaše modlitby a podpora priniesli nádej, uzdravenie a radosť tisícom prenasledovaných kresťanov – ďakujeme!
Čítaj ďalej o Tu môžete vidieť, ako ste dosiahli zmenu v roku 2021 »

Cirkevní vodcovia v Indii veria, že útok na Misionárky lásky je súčasťou dobre organizovanej stratégie

Podľa Union of Catholic Asian News (UCAN) cirkevní predstavitelia v Indii si myslia, že zaregistrovaný prípad proti Misionárkam lásky v Gudžaráte je súčasťou zámernej stratégie očierňovania inštitúcie a jej zakladateľky Matky Terezy
Čítaj ďalej o Cirkevní vodcovia v Indii veria, že útok na Misionárky lásky je súčasťou dobre organizovanej stratégie »

Egypt: Adelove prvé Vianoce s Ježišom

10-ročný Adel mal pocit, že jeho život nemá zmysel – až kým nenatrafil na triedu detskej služby v neďalekom kostole podporovanú miestnymi partnermi Open Doors. Tam spoznal Ježiša! Presvedčte sa ako vaše modlitby a podpora menia život stovkám prenasledovaných detí ako je Adel.
Čítaj ďalej o Egypt: Adelove prvé Vianoce s Ježišom »

Hinduistickí extrémisti zaútočili na katolícku školu v Madhjapradéši

Incident vychádza z klebiet, že sa v škole krstilo. V skutočnosti sú kresťania iba štyria študenti z 1500 študentov. Pre biskupa Jamesa Athikalama zo Sagaru je útok súčasťou „plánovanej stratégie“ spojenej s nadchádzajúcimi miestnymi voľbami; "Miestni (nacionalistickí) vodcovia chcú získať popredné miesto útokom na kresťanské školy."
Čítaj ďalej o Hinduistickí extrémisti zaútočili na katolícku školu v Madhjapradéši »

Udržanie viery v čase hladomoru

Napriek súčasnému nedostatku potravín v Severnej Kórei vodca Kim Čong-un povedal svojim ľuďom, že „musia jesť menej, kým krajina v roku 2025 znovu neotvorí svoje hranice s Čínou“. V zdanlivo beznádejnej situácii severokórejský utečenec Timothy Cho, ktorý sám prežil posledný hladomor v Severnej Kórei, uvažuje o tom, kde spočíva jeho nádej, aj nádej severokórejského ľudu – v Ježišovi.
Čítaj ďalej o Udržanie viery v čase hladomoru »

Tri príbehy odvážnej viery v Bangladéši – a vaša úloha v nich

Ako menšina v Bangladéši sú kresťania ľahko zraniteľní voči prenasledovateľom. Tieto tri príbehy poukazujú na to, aké ťažké je byť kresťanom v Bangladéši – ktorý je na 31. mieste vo World Watch List – a ako s vašou pomocou a modlitbami prichádzajú k nim miestni partneri Open Doors, aby poskytli podporu – aj keď len myšlienkou, že nie sú sami.
Čítaj ďalej o Tri príbehy odvážnej viery v Bangladéši – a vaša úloha v nich »

12-ročné kresťanské dievča v Pakistane unesené moslimom

Podľa informácie z Asia News bolo minulý týždeň unesené 12-ročné kresťanské dievča z pakistanskej provincie Pandžáb dospelým moslimom. Podľa vyjadrenia rodiny dievčaťa bola prevezená do inej provincie, aby násilne konvertovala na islam a musela sa vydať za svojho únoscu.
Čítaj ďalej o 12-ročné kresťanské dievča v Pakistane unesené moslimom »
Ukazujem 1 - 25 z 315 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 13