Blogy

« Späť

Rozhodnutí odpustiť

Rozhodnutí odpustiť

Vipur z Indie

Vipur* pochádza z hinduistickej rodiny a stal sa kresťanom potom ako bol uzdravený z ťažkej choroby pri modlitbách jedného kresťana. Následkom toho nechcela mať jeho rodina a jeho priatelia nič spoločné s ním. Avšak po určitom čase prijala kresťanstvo jeho žena, štyria bratia i ďalší ľudia. Vzniklo spoločenstvo, ktoré vzbudilo odpor extrémistických hinduistov. Vipur bol preto bitý a ohováraný. Asi pred rokom ho prepadol jeden muž a viacnásobne zranil nožom. Napriek zraneniam bol schopný Vipur ujsť do svojho domu a potom išiel do nemocnice. Na lôžku preležal tri mesiace bez pohnutia. Teraz je už znovu schopný chodiť, ale od útoku má problémy s dychom a stratil cit v tvári na akékoľvek podnety. Tiež je na jedno ucho hluchý a oči neznesú silné svetlo, takže musí nosiť špeciálne okuliare. Hoci mu to ľahko nepadne, je Vipur rozhodnutý mužovi, ktorý ho chcel zabiť, odpustiť a pokračovať v svojej službe. „Ježiš Kristus ma vedie. Cítim sa telesne slabý, ale On ma robí silným“

*meno zmenené

Nevzdávať sa

Pastor Paul zo Stredoafrickej republiky

Paul bol učiteľom na biblickej škole, ktorá bola 12. októbra 2016 prepadnutá islamistickými milíciami. „Mali sme práve prestávku o deviatej hodine, keď sme uvideli ako sa bojovníci valia do areálu. Nechali sem všetko tak a bežali „o život“. Ukradli nám veci a zničili mi dom a areál. Tam sa nachádzala aj knižnica a pokladňa.“ Avšak pastor Paul sa odmieta vzdať. Vedľa chatrče , ktorú si postavil vlastnými rukami stojí konštrukcia z konárov a slamy. „To je môj kostol.“ Tu vedie nielen bohoslužby, ale aj vyučuje. „Nezobralo mi to chuť. Staval by som ináč kostol?  Povzbudzujem žiakov aj naďalej sa učiť.  Keď sa stretneme v kostole, povzbudzujem ich, aby dokončili školský rok, aby to nevzdávali. Božie slovo nás neučí modliť sa, aby Pán zabíjal našich nepriateľov, ale aby zmenil ich srdcia.“

Zdroj: Open Doors

Foto: Open Doors

Najnovšie

" NEBUDEM SA MODLE KLAŇAŤ, RADŠEJ ZOMRIEM.." - ODVÁŽNA VIERA KHUSHALA Z INDIE

"Asi 250 ľudí obkolesilo môj dom, chytili ma a odtiahli ma asi pol kilometra do blízkeho chrámu. Keď sme prišli do chrámu, tlačili ma k modle a nariadili, aby som sa poklonil. Zozbieral som všetku silu, ktorá zostala vo mne a povedal som: " Nebudem sa tejto modle klaňať, radšej zomriem."
30 ROKOV AKO EVANJELIZÁTOR V INDII, 30 ROKOV PRENASLEDOVANIA A CELÝ ŽIVOT V BOŽEJ VERNOSTI: RAVIOV PRÍBEH

30 ROKOV AKO EVANJELIZÁTOR V INDII, 30 ROKOV PRENASLEDOVANIA A CELÝ ŽIVOT V BOŽEJ VERNOSTI: RAVIOV PRÍBEH

65 ročný Ravi* čelil všetkým druhom prenasledovania za svoju vieru v Ježiša.  ...
Miestni moslimovia ukameňovali troch kresťanov počas protestov

Miestni moslimovia ukameňovali troch kresťanov počas protestov

Washington DC   (International Christian Concern)   -   Dňa 22....
BÔLE SRDCA, UZDRAVENIA A NÁDEJE: ROZHOVOR S KRESŤANSKOU MATKOU V INDII

BÔLE SRDCA, UZDRAVENIA A NÁDEJE: ROZHOVOR S KRESŤANSKOU MATKOU V INDII

Jaanvi * nevie presne koľko má rokov - myslí si, že má asi 37 alebo 38. Je vydatá a má štyri deti. Žije v dedine s približne 500 domami - ale nemajú žiadnu budovu kostola. V dedine sú iba štyri kresťanské rodiny. Videla ako Boh úžasne pracuje, ale tiež čelí odmietaniu a hnevu zo strany jej susedov kvôli svojej viere. Rozpovie nám svoj príbeh.
JEHO KOSTOL V INDII BOL TRIKRÁT ZNIČENÝ - ALE SUJIT SA NEVZDÁVA

JEHO KOSTOL V INDII BOL TRIKRÁT ZNIČENÝ - ALE SUJIT SA NEVZDÁVA

"Videl som zázraky, ktoré sa diali v Ježišovom mene a som svedkom toho ako Boh premenil životy mnohých ľudí. Mohol som doviesť 60 ľudí ku Kristovi v dedine, kde žijem."