Piatok
20
20.5.2022
Po Ut Str Štv Pia So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Pre tento deň neboli nájdené žiadne udalosti.
Čas Názov Typ  
Pre tento deň neboli nájdené žiadne udalosti.
Ukazujem 0 výsledkov.

Proste a bude Vám dané

V našich modlitbách prosíme nášho Pána o rôzne veci: o zdravie, lásku, šťastie, ale aj o konkrétne veci ako je úspech pri pohovore do novej práce alebo na skúške, ale aj na porade, v práci alebo o to, aby sme o prácu neprišli a náš Pán nám to všetko splní a my si myslíme, že potom už budeme šťastní.
Čítaj ďalej o Proste a bude Vám dané »

Prečo sa stále hádame?

Už 2000 rokov počúvame na kázniach ako máme máme milovať svojho blížneho, ako je hnev a závisť hriech, ako sa máme modliť za svojho nepriateľa, ako si máme odpúšťať, ako si nesmieme nadávať, ako nesmieme jeden druhého súdiť, ako nemáme odporovať zlu a predsa sa hádame rozvádzame sa, roky sa s blížnymi nerozprávame, okrikujeme sa, ponižujeme jeden druhého, mstíme sa, nenávidíme jeden druhého, súdime sa, nevieme si odpustiť. Prečo? V čom je problém? Kde je ten pes zakopaný? Veď sme kresťania. Navštevujeme kostoly a sledujeme online omše. Modlíme sa ráno, večer, počas dňa, a predsa máme problémy? Áno diabol je prefíkaný, ale ak by sme dodržiavali všetky Ježišove slová a prikázania, tak by sme sa nemali dostávať do problémov alebo sporov, ale mali by sme byť šťastní.
Čítaj ďalej o Prečo sa stále hádame? »

Buďme v neustálom spojení s Bohom

Mnohí z nás navštevujú kostoly aj teraz počas korony, sledujú online sviatosti, modlia sa ráno i večer, pred jedlom i po jedle, stretávajú sa v spoločenstvách a aj online. Ale čo v každodennom reálnom živote, v práci, pri starostlivosti o deti a rodičov. Modlíme sa? Spomenieme si na Boha, keď sa nám krivdí a ubližujú nám počas dňa? Alebo to všetko nechávame na večer a nevieme zaspať alebo potom na ráno, lebo ráno je múdrejšie večera?
Čítaj ďalej o Buďme v neustálom spojení s Bohom »

Ako bojovať proti diablovi

Ľudia si myslia, že nad diablom zvíťazia tak, že budú s tými, čo im ubližujú bojovať a hádať sa. Takí ľudia nepochopili Božie slovo.
Čítaj ďalej o Ako bojovať proti diablovi »

Krivda

Krivda je to čo používa diabol na to, aby medzi nami rozosieval zlo.
Čítaj ďalej o Krivda »

Najdôležitejší moment našej viery

V momente, keď sa nám nedarí alebo sa nám krivdí, či nás niekto kritizuje, máme dve možnosti, ktoré nám ovplyvňujú náš život: buď sa necháme riadiť tým, že zlo plodí zlo alebo budeme silní vo viere a budeme sa riadiť oným biblickým: Kto do Teba kameňom, ty doňho chlebom
Čítaj ďalej o Najdôležitejší moment našej viery »

Sme silní veriaci?

Viera v Boha sa prejavuje práve cez biblické „kto do teba kameňom, ty doňho chlebom“. Dostať ranu kameňom je pre človeka veľmi bolestivé, ale naša silná viera v Boha a Jeho pomoc túto bolesť zahojiť nám pomôže žiť nielen bezbolestný život, ale aj život bez hriechu.
Čítaj ďalej o Sme silní veriaci? »

Ale zbav nás zlého...

Je to nenápadná časť modlitby, ale je veľmi dôležitá pre naše životy. Každý si pod tým zlým predstaví niečo iné, napr. človeka, vec, situáciu, neúspech, ale aj pocit. A práve pocit je to zlé, o čo máme nášho Pána prosiť, aby nás zbavil, aby sme v živote boli šťastní. Ide o všetky hriešne pocity, ako hnev, závisť, pýcha, ale aj strach, krivda, poníženie, vina.
Čítaj ďalej o Ale zbav nás zlého... »

Ako odpúšťať

Aby sme mohli odpustiť, musíme sa modliť za odstránenie pocitu krivdy z našich duší.
Čítaj ďalej o Ako odpúšťať »

Modlime sa za odstránenie hriešnych emócií z našich duší

Diabol nás ovláda pomocou hriešnych emócií (pocit krivdy, hnev, pýcha, pocit poníženia, hriešne túžby atď.) Ak sa budeme modliť za ich odstránenie v našich dušiach, začneme meniť svet k lepšiemu.
Čítaj ďalej o Modlime sa za odstránenie hriešnych emócií z našich duší »

Prečo ľudia umierajú hriešni

Ľudia majú problém používať Ježišove slová a prikázania v živote. Je to zásadný problém celého sveta. Nasledujúci článok môže byť návodom, ako to riešiť a mali by to zdôrazňovať farári a Boží služobníci na celom svete a každý deň
Čítaj ďalej o Prečo ľudia umierajú hriešni »
Ukazujem 11 výsledkov.
Položiek na stránku 50
z 1