Lov letných radostí

« Späť

Veľký Lov Letných Radostí

Veľký Lov Letných Radostí

Radostné dni vám všetkým želám!

Leto je tu. Horúčavy udreli a zajtra je prvý prázdninový deň. Spomínate si aj vy na časy, keď ste v posledný deň školského roka kráčali domov tešiac sa na dva mesiace slobody a letných dobrodružstiev? Možno by ste ten čas chceli vrátiť a znovu si užívať leto plné dobrodružstiev. Alebo by ste tie dobrodružstvá chceli dopriať aspoň svojim deťom, aj keď nemáte toľko voľných dní, ako by ste potrebovali...

A prečo vlastne neprežívať krásne a naplnené prázdniny bez ohľadu na to, v akej životnej situácii sa nachádzate? Viete o tom, že môžete prežívať letné dobrodružstvá, aj keď už nie ste školopovinní?

Kdesi som čítala motto: „Prázdniny nemajú byť PRÁZDNE DNI.“

Tak ich poďme spolu naplniť. Naplňme toto leto zážitkami. Prežime spoločne každý deň tak, aby sme mali dôvod zapamätať si ho. Aby sme každý deň našli aspoň jednu vec, ktorá nám prinesie radosť a za ktorú môžeme byť vďační.

Veď aj Boh chce, aby sme prežívali dobrodružný život a aby sme každý deň mali radosť. Nájdime radosť každý deň – aj počas nadchádzajúcich prázdnin.

Je jedno, či budete celé leto chodiť do práce, pretože si akurát nemôžete vybrať voľno. Či sa cítite ubití stereotypom materskej „dovolenky“. Či máte naplánované cesty do zahraničia, do hôr, alebo naopak brigády na celé prázdninové obdobie. Alebo ste zo zdravotných dôvodov pripútaní na lôžko... Dobrodružstvá, malé alebo väčšie môžeme prežívať v každej situácii a v každom stave.

Preto vyhlasujem na celé prázdniny VEĽKÝ LOV LETNÝCH RADOSTÍ.

 

Čo to? Aký lov? Budeme loviť nejaké zvieratá? Azda bobríkov, ako skauti?
No, takmer. Budeme loviť každodenné radosti. Každý deň (aspoň) jeden zážitok. A tiež body do súťaže - ak chcete. 

Veď čo by to bolo za lov, keby nás nečakal zaujímavý úlovok? Pre jedného z vás – toho najaktívnejšieho a najšikovnejšieho lovca (alebo lovkyňu) mám pripravené krásne ceny. 

O čo sa hrá?

1. Vydavateľstvo kresťanskej literatúry Kumrán nám poskytlo kompletnú sadu troch románov o biblických ženách od Tessy Afsharovej: Perla v piesku, Perla z Moabu a Rubínová žatva

2. Jana Florentýna Zatloukalová, autorka skvelého blogu o varení www.kucharkaprodceru.cz/ a ešte lepších kuchárskych kníh nielen pre začiatočníkov (Kuchařka pro dceru) nám venuje svoju úplne novú knižku, ktorá opustí tlačiareň až v polovici júla a do predaja by sa mala dostať v auguste. Takže aj jej názov a obrázok je zatiaľ ešte tajný, prezradím len podditul: Odpolední kuchařka pro dceru. Budete medzi prvými, ktorí ho uvidia a môžu získať.
[Florentýne okrem venovanej ceny vďačím aj za samotnú myšlienku tejto letnej hry. Jej minuloročná Veľká letná výzva bola pre mňa veľkým obohatením a nádherným spôsobom ako naplniť prázdninové dni (výzvami týkajúcimi sa kuchyne). Až tak, že som pocítila neuveriteľnú chuť podeliť sa o podobnú radosť aj s vami. Predpokladám, že niečo podobné chystá aj na tento rok.] 

3. Do tretice prispievam svojim vlastným dielom. Víťaz odo mňa dostane sadu maľovaných kachličiek - podložiek pod šálku.  

... Ale najväčším pokladom budú určite aj tak vaše zážitky, ktoré si vytvoríte a leto, na ktoré budete môcť s radosťou spomínať.

 

Ako môžete o tieto ceny bojovať?

Zážitky získa každý, kto si ich vytvorí. Ak vám takáto odmena stačí, nemusíte robiť nič viac, len sa inšpirovať našimi témami a užívať si leto. 

Kto ale chce bojovať o vecné ceny, určite ho bude zaujímať ako na to.

Cenu získa ten, alebo tá z vás, kto nazbiera za celé prázdniny najviac bodov. 

Ako sa dajú zbierať body?

1. Každý deň (presne o polnoci) uverejním na stránke (http://www.mojakomunita.sk/web/radost-a-vdacnost/leto2016) novú tému a novú úlohu. Nebojte sa, budú to jednoduché úlohy splniteľné pre každého. Ale zase nie až tak jednoduché, aby pre vás neboli výzvou. Veď prekonávanie prekážok je súčasťou zábavy, či nie?
Po odhalení úlohy budete mať presne 24 hodín na to, aby ste túto úlohu splnili, vyfotili (aspoň náznak, aby bolo vidno že ste sa do jej plnenia pustili) a obrázok zavesili niekde na internete.

2. Za zverejnenie obrázku do polnoci môžete získať jeden bod. Môžete každý deň získať aj druhý bod. Ako? Stačí, keď k obrázku pridáte odkaz na ktorúkoľvek stránku komunity Cesta ďačnosti (tj stránku začínajúcu http://www.mojakomunita.sk/web/radost-a-vdacnost...), alebo na FB označíte stránku Radosť a vďačnosť

3. Občas sa okrem dennej úlohy objaví na tejto stránke aj zadanie tzv. BONUSOVEJ ÚLOHY. Tieto úlohy budú fungovať ako žolík. To znamená, že keď splníte bonusovú úlohu, môžete si ju zapísať namiesto ktorejkoľvek nesplnenej "normálnej" úlohy. Takže aj keby ste nestihli niektorú úlohu splniť v ten deň, body za ňu nestratíte, ak ste namiesto toho splnili úlohu BONUSOVÚ.

4. A kto nakoniec vyhrá hlavnú cenu? Právo na výhru bude mať ten, kto získa za celé prázdniny najviac bodov.

Podrobné pravidlá nájdete v samostatnom článku PRAVIDLÁ SÚŤAŽE.

 

Môžete sa samozrejme nášho letného lovu radosti zúčastniť vyslovene len pre svoju radosť. Potom nemusíte zverejňovať vôbec nič, len si vždy prečítate úlohu a splníte ju tak, ako sa vám bude páčiť.

Želám vám všetkým radostné leto naplnené mnohými peknými a hodnotnými zážitkami.

PS: A nebojte sa na čokoľvek opýtať, komentáre sú vám plne k dispozícii. Ak by náhodou ani tie nefungovali, existuje možnosť napísať mi otázku alebo pripomienku na e-mail: letitia.tiba@gmail.com. Užite si krásne leto!

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Zatiaľ bez komentára Buďte prvým