« Späť

Rehoľníci piatich krajín na Jakubskej ceste v závere Roka zasväteného života

Rehoľníci piatich krajín na Jakubskej ceste v závere Roka zasväteného života

Európa 3. februára - Rehoľníci v Poľsku, na Slovensku, v Rakúsku, Nemecku a Francúzsku putovali po Jakubskej ceste na záver Roka zasväteného života. Spojení mottom „Modli sa kráčaním za novým poznaním“ v dňoch 28. januára až 2. februára v každej krajine prešli 14 km. Touto formou sa poďakovali Bohu za uplynulých 14 mesiacov Roka zasväteného života.
V modlitbách a chválach sa prihovárali aj za novicov a novicky, nové komunity a tých ktorí sa rozhodujú pre zasvätený život cez mnohé prekážky. Púť zverili do modlitieb kontemplatívnych kláštorov bratov i sestier, ktoré sprevádzali svojou modlitbou aj Rok zasväteného života a jeho pastoračné a evanjelizačné aktivity. Na záver putovania v adorácii prosili za misijné komunity a kláštory Melk, Vézelay, Rottenburg, Levoča a Czenstochowa i za útechu a pomoc chorým v tomto Jubilejnom roku milosrdenstva.
Pripomenuli si aj januárovú dvojtýždňovú púť relikvií sv. Terézie z Lisieux po Slovensku a patrónke misií zverili aj prosby za dar odvahy vykročiť na nové miesta pre nové povolania do misií na všetkých kontinentoch. (Informoval: Ján Krempašský) -jb-

zdroj:http://sk.radiovaticana.va/

Pre MK Rastislav Mečiar

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Zatiaľ bez komentára Buďte prvým