« Späť

Môj kamoš: František z Assisi

Môj kamoš: František z Assisi

Pol roka som žila s ním. S Františkom. Spočiatku z povinnosti. Kvôli scenáru. Ale napokon... On sa mi stal priateľom. Veľkým. Nebeským. Vzal ma za ruku a učil ma. Viedol. Ako veľký brat svoju malú sestru.

Naučil ma...

...ŽE SA NEMÁM TRÁPIŤ tým, čo si o mne myslia druhí. Veď on sám bol bláznom v očiach druhých a ukázal, že byť Božím bláznom je veľkou výsadou.

... ŽE NEMÁM BYŤ USTAROSTENÁ pre čokoľvek materiálne, netráviť zbytočne veľa času pred zrkadlom a šatníkom, ale viac stáť pred Jeho tvárou a obliekať si Jeho šaty.

... ŽE SA NEMUSÍM BÁŤ nepochopenia, neprijatia, odmietnutia. S tým sa stretol i Kristus. A napriek tomu miloval. Až na kríž. A tam ostal úplne sám... my máme napriek všetkému stále nejakých priateľov...

... ŽE NAŠE JEDINÉ ŠŤASTIE je v tom, že Boh nás miluje.

... ŽE NEMUSíM SKRÝVAŤ SVOJE RANY. Kristus ich na kríži ukazoval celému svetu. Tak nás miloval! Prečo by som sa ja mala skrývať? Nasadzovať si hrdinskú masku? On to nerobil!

... ŽE SA MÁM TEŠIŤ z najobyčajnejších a najjednoduchších vecí, zdanlivých maličkostí, ktoré vytvárajú náš svet.

... ŽE MÁM BYŤ VĎAČNÁ. Za všetko. Za slnko i dážď, deň i noc, úsmev i plač, radosť i bolesť.

... ŽE MOSTOM DO NEBA je kríž.

... ŽE MÁM TÚŽIŤ po tom, aby som bola chudobná, teda mala Boha na 1.mieste vo svojom živote.

... ŽE MÁM TÚŽIŤ A CHCIEŤ, aby som TEŠILA druhých viac, než iní tešia mňa. CHÁPALA viac, než iní chápu mňa. MILOVALA iných viac, než oni milujú mňa.

 

Ďakujem Ti, František!

Vypros aj nám lásky dar... Lebo jediné šťastie je v Ňom.

Pane, urob ma nástrojom svojho pokoja!

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Pekné - chápem a súhlasím, až na tú podobu mena - "Fero". Sv. František sa síce nazýval Božím oslíkom, ale my ostatní nepredstavujeme ani len to...František je pre nás slávnym a osláveným príkladom, vynikajúcim žiakom Pána emoticon a patrí mu naša veľká úcta.
Odoslané 20.11.2013 21:16.
Fero- bolo myslené s veľkou láskou, úctou, priateľsky! emoticon
Odoslané 20.11.2013 21:24.
..Kamoš môjho kamoša, je aj mojim kamošom...
Františkáni sú vlastne jedna veľká rodina.
PAX
Jozef
Odoslané 21.11.2013 0:20.
Blahoslavený muž, ktorý vydrží skúšku, lebo keď sa osvedčí, dostane veniec života, ktorý Boh prisľúbil tým, čo ho milujú. (Jak 1,12)
Odoslané 21.11.2013 6:47.