Blog

« Späť

Zranená krása

Zranená krása

Je naozaj každá žena krásna ? Ako to, že niektorá „žiari“ viac a niektorá akoby omnoho menej ? Je to oblečením ? Šatami ? Účesom ? Alebo možno sebavedomím ? KAŽDÁ ŽENA odráža krásny Boží obraz- nie je možné aby ho stratila ! Krásu Boha odráža iným spôsobom ako muž. Je to jej podstata- niečo bez čoho by už nebola ženou. Je to jej zváštny jemnocit, jej pôvab, bytie ktoré samé od seba nadchýna. Diabol tento Boží obraz v nás nenávidí a snaží sa docieliť, aby sme ho zakryli a spotvorili. Je niekoľko tromfov, ktoré nepriateľ stále na nás používa a na ktoré si musíme dať pozor.

MY A TIE DRUHÉ

Či už sú to naše maminky, sestry, najlepšie kamarátky alebo dievčatá a ženy v pozícii, ktorú veľmi uznávame, čakáme od nich potvrdenie a povzbudenie. Potrebujeme zažívať, že sme pekné, milé, pôvabné, no práve tu môžeme dostať tvrdý úder, keď namiesto pochvaly dostaneme neláskavú kritiku, výsmech alebo – čo je niekedy omnoho horšie- nemé ticho, keď stojíme vo svojich nových šatách a najlepších topánkach...

NEPOTVRDENIE A KRITIKA

 Milé krásky, musíme vedieť, že ktorákoľvek žena neschopná povzbudiť a pochváliť je tak veľmi zranená vo svojej identite, že pochvalu niekoho iného vníma ako znižovanie svojej vlastnej hodnoty. Je to žienka, ktorá ešte nezažila uzdravenie, a preto rozdáva zranenia všade dookola.Keď kritizuje, cíti sa sama lepšie. Tu pomôže iba Božia a naša láska a pochvala, pretože oni najprv musia dostať, aby mohli dávať. Musíme im vysloviť odpustenie a začať žiť slobodný život od ich názoru- pretože naša hodnota a krása nemôže závisieť od pochvaly človeka.

ZRANENIE

Podpásové údery, keď ťa nevezmú do partie, keď niekto je Barbie a ty  iba klaun a iní sa bavia na tvoj účet, keď ti je jasne dané najavo, že na to nemáš a nikdy mať nebudeš. Tak veľmi zabolia, čosi v nás hlboko zrania. Ženy často reagujú dvoma spôsobmi- buď rezignujú a povedia si, že možno nie sú pekné, ale sú múdre, pracovité, vtipné... alebo si povedia, že teraz to všetkým ukážu a začnú lipnúť na značkových veciach, mejkape a hodiny trávia účesmi. Smutné však je, že obe skupiny zažívajú vo vnútri veľkú prehru, ktorá im navráva, že ak sa nebudú PORIADNE snažiť, za nič nestoja a ukáže sa ich pravá „biedna“ identita.Sem patria aj ženy, ktoré sa boja obliekať žensky, ženy ( až na pár výnimiek), ktoré sa obliekajú vyzývavo tak zúfalo túžiace po pochvale, záujme a potvrdení krásy. Ak je táto časť aj o Tebe- prosím, znovu vyslov odpustenie týmto ľuďom a popros Boha o vnútorné uzdravenie tohto zraneného miesta, pretože práve ono Ti bráni prijať a žiť Tvoju krásu. Neboj sa, rád to urobí.

KLAMSTVO

Och- poznám ženy a dievčatá ako vystrihnuté z módneho katalógu, ktoré napriek tomu nedokážu uveriť, že sú krásne. Tiež poznám ten neveriacky pohľad žien každého veku, keď im hovorím, že sú krásne- a vidím, že sa boja dúfať, že by to mohla byť pravda. Obe skupiny, tak ako ja kedysi, uverili klamstvu, že niektorá žena pekná je a niektorá nie- že niektorá má dar  (a peniaze ) na to, aby sa vedela pekne obliecť a upraviť. Až keď sa zriekneme tohto klamstva a príjmeme Božiu pravdu o sebe, že Boh MŇA a TEBA stvoril VEĽMI  DOBRE na svoj nádherný obraz- môže cez nás táto krása žiariť. A žiariť bude tým viac, čím viac budeme čerpať z Boha. Bez Neho budeme ako rezané kvety- chvíľočku namočené v Jeho pravde-  kvitnúce a krásne, po chvíli vädnúce a lapajúce po dychu. Náš krásny „ženský“ duch pije z Boha a dáva sa občerstviť iným- pretože z nášho vnútra „potečú prúdy živej vody“- takej sviežej, krásnej, čistej a trocha nezbednej- takej- akou žena má byť.

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Je naozaj dobré a užitočné, keď je niekto nablízku, kto vie oceniť a potvrdiť: "aké vedia byť ženy krásne, duchaplné, inteligentné, rozumné, láskavé, milujúce, milé, nežné, veľkodušné, vnímavé, jemnocitné, súcitné, chápavé, ochotné, tolerantné, vtipné, zmysluplné, šikovné, pracovité, usilovné, štedré, spravodlivé, praktické, s dobrým vkusom..."
Odoslané 24.7.2015 13:52.
Áno, Anička, krása vychádza zvnútra.....Poznám ženy, ktoré sú veľmi obyčajné, nedávajú si mejkap, ale keď sa pozriete do ich tváre, do ich očí, vyžaruje z nich jas krásy....to duša sa zračí v ich tvári....Sú také nádherné, až sa vám zatají dych...Milujú Boha a aj oni vedia, že sú Ním veľmi milované....
Odoslané 24.7.2015 18:45.
Odoslané 27.7.2015 23:03.

Najnovšie články

Dôvera vo vzťahu

Dôvera vo vzťahu

Dôvera je v každom kladnom vzťahu nevyhnutnou súčasťou, žiaľ, bežne vo vzťahoch - a teraz hovorím o tých partnerských, vôbec nebýva samozrejmosťou.
9 Krokov k budovaniu dôvery

9 Krokov k budovaniu dôvery

Dôvera je nevyhnutná pre budovanie dobrých vzťahov, úspešnej spolupráce a kultúry úcty. Bez dôvery láska nedokáže existovať.
Život, v ktorom strach nemá miesto - skutočný príbeh

Život, v ktorom strach nemá miesto - skutočný príbeh

Nemyslím, že by som bola zo začiatku vyslovene bojko, hoci prejavy ako poriadna tréma, strach zo včiel, z husí, z hlbokej vody a kde aké iné „menšie“ strachy som mala od kedy si pamätám. Nejako som to nikdy neriešila, pretože sa mi to zdalo normálne.
Ako sa zbaviť strachu

Ako sa zbaviť strachu

Strach nevyzerá až tak hrozne, ako v skutočnosti je. Snaží sa nám nahovoriť, že je dobrý a pomáha nám, ba dokonca nás ochraňuje - ale opak je pravdou. Nie – nehovoríme tu o inštinkte, ktorý nás prirodzene varuje pred nebezpečenstvom, ani o bázni- rešpekte pred veľkosťou niekoho či niekoho, ale o tom viac- či menej zväzujúcom a skľučujúcom pocite bezradnosti, bezmocnosti, paniky alebo fóbie.
Modlitba za uzdravenie zo strachu

Modlitba za uzdravenie zo strachu

Táto modlitba nadväzuje na článok vysvetľujúci jednotlivé kroky potrebné k uzdraveniu zo strachu. Odporúčame ho prečítať ako prvý: Ako sa zbaviť strachu   Drahý Trojjedinný Bože,...
Ako sa modliť za záchranu manželstva

Ako sa modliť za záchranu manželstva

Manželstvo je krásny dar, ktorý chce diabol zničiť. Používa každý spôsob, aby spôsobil aspoň malú trhlinku, cez ktorú by manželov mohol pomaličky, ale predsa úplne odlúčiť. Napriek tomu, je tu Boh, ktorý je verný a stojí za každým manželstvom. Ak Ho do nášho vzťahu zavoláme, dovolíme mu tým, aby nám pomohol.
Modlitba za záchranu manželstva

Modlitba za záchranu manželstva

Táto modlitba má pomôcť ukázať ako sa modliť za záchranu manželstva a ako sa otvoriť Božej pomoci a vedeniu.
Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Príbeh mladej ženy Crystal o záchrane jej manželstva.
Manžel prikrytý modlitbou

Manžel prikrytý modlitbou

Tento blog nepíšem preto, že by som chcela rozdávať rozumy. Pokračujem v písaní, pretože túžim šíriť niečo, čo ma veľmi zasiahlo- posolstvo vety jedného manžela, ktorý napísal predhovor ku knihe svojej manželky a ukončil ho slovami : „Tvoj modlitbou krytý manžel“.
Ako sa Boh stará

Ako sa Boh stará

Boh má rôzne spôsoby ako nás posunúť správnym smerom a urobiť v našom živote niečo veľké, na čo by sme si my nikdy netrúfli. A hoci ako vždy - je to to najlepšie, čo sa nám mohlo stať, len ťažko by sme sa dali na to prehovoriť. V tomto skutočnom príbehu si použil male 13 ročné dievčatko a jej 3 súrodencov, aby kompletne zmenil život ôsmim ďalším ľuďom vrátane ich rodičov.
Bohu dala 3 týždne

Bohu dala 3 týždne

Nie je bežné, aby ľudia kládli ultimátum Bohu, Vicky Duffy bola ale zúfalá zo svojho života v depresii a navyše - neveriaca.
Boh neopúšťa

Boh neopúšťa

Môže sa zdať, že je koniec. Všetky možnosti sme vyčerpali a už neostáva nič. Ale Boh neopúšťa nikdy a vždy má záložný záchranný plán. Záleží mu na každom z nás a aj v tých najťažších situáciách je prítomný s novou nádejou a riešením. O tom je aj svedectvo mladej ženy Ginny z Midwest USA:
Veľký týždeň: Pôst dôvery

Veľký týždeň: Pôst dôvery

„Láska všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ Dá sa to? Zniesť ďalšiu bolesť, sklamanie, skúšku, stratu? Veriť, keď sa zdá- a to úplne, že niet riešenia, nádeje a šance? Vydržať to, prežiť a prechádzať cez skutočné „peklo“?
5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

"Láska nie je nehanebná, nerozčuľuje sa a nemyslí na zlé." Skutky začínajú v mysli.
4. pôstny týždeň: Pôst pokory

4. pôstny týždeň: Pôst pokory

"Láska sa nevypína,nevystatuje a nie je sebecká." Kor 13,4 Úprimná a skutočná láska je skromná, nenadutá, miluje a robí dobro nezištne. Samozrejme, každý z nás túži po uznaní, pekných slovách a hoci sme akokoľvek vyrovnaní a silní, kritika nás zamrzí.
3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

"Láska nezávidí." Mnoho ľudí si myslí, že závisť sa ich netýka. Keď sa ale položí otázka v znení: "Dokážeš sa úprimne tešiť z úspechu iných?", ich presvedčenie sa rýchlo zmení.
2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

Nie je nič krajšie ako mať milé srdce - srdce plné milosti, dobroty, lásky. Prvým krokom je byť trpezlivý a zdržať sa neláskavých prejavov- kritiky, negatívnych giest, mimiky, sarkazmu, irónie, neúctivých prejavov. Druhým krokom je prejaviť dobrotivosť.
Pôstna výzva lásky

Pôstna výzva lásky

Pôst pre mnohých evokuje zriekanie sa jedla, zábavy a vecí, ktoré máme radi. Možno to bude znieť veľmi nezvyčajne, ale za pôstom sa skrýva niečo iné ako odriekanie a smutné pohrúženie.
Ako zmeniť toho druhého

Ako zmeniť toho druhého

Chceme pre toho druhého len to najlepšie- či už je to priateľka, manžel, súrodenec, rodič alebo naše dieťa. Vidíme, kde potrebuje zmenu, čo robí zle a aké to má následky. A--- väčšinou aj vieme presne, čo by mal urobiť, aby sa "polepšil", zmenil a napravil. Chceme to preňho z lásky.