Blog

« Späť

Ako sa Boh stará

Ako sa Boh stará

Boh má rôzne spôsoby ako nás posunúť správnym smerom a urobiť v našom živote niečo veľké, na čo by sme si my nikdy netrúfli. A hoci ako vždy - je to to najlepšie, čo sa nám mohlo stať, len ťažko by sme sa dali na to prehovoriť. V tomto skutočnom príbehu si použil male 13 ročné dievčatko a jej 3 súrodencov, aby kompletne zmenil život ôsmim ďalším ľuďom vrátane ich rodičov.

 “Porozprávala som sa s ostatnými a zhodli sme sa na tom, že jediný darček, ktorý chceme na Vianoce, je pozvať k nám nejaké dieťa z detského domova cez Vianoce…” povedala rozhodne 13 ročná najstaršia dcéra Antonyho Billera, pekne nastúpená v rade s ostatnými tromi mladšími súrodencami. Najprv prosila o túto vec otca sama – vediac, že niektoré rodiny z ich farnosti na Vianoce pozývajú k sebe tieto deti. Keďže otec odpovedal: “Porozmýšľam o tom,...” nasledoval jej ďalší ťah a na Vianoce už k nim letelo 6 súrodencov z Litvy.

“Pozvať k sebe deti z domova na Vianoce oficiálne nie je nijako spojené s adopciou – dokonca je zakázané s týmito deťmi o adopcii počas pobytu vôbec hovoriť. Neoficiálne je to však tak trochu celé o adopcii. Drvivá väčšina detí, ktoré sú “voľné” na sviatky, sú “voľné” aj na adopciu a agentúra usilovne hľadá pre ne náhradný domov. “ Anthony s manželkou sľúbili svojim deťom, že pozvú jedno malé “slušné” dievčatko a agentúre dali podmienku, že nesmie byť vo veku ich detí.

“Ako sa už často stáva, Božie plány boli iné ako tie naše. Tie naše boli malé, bezpečné, predvídateľné, On mal väčšie plány – plány, na ktorých by sme sa nikdy nechceli podieľať: vzrušujúce, trocha problematické, rozpínajúce našu vieru."

"A tak sme skončili so 6timi biologickými súrodencami z Litvy- 5timi chlapcami a 1 dievčatkom – a vek všetkých dokonale dopĺňal poradie, v akom boli narodené naše deti…”

Celá rodina Billerovcov s bázňou pripravovala svoje srdcia a domov. Počas pobytu detí z domova u nich sa ani chvíľku nenudili – chodili plávať, naháňali sa v parku, zdobili stromček, jedli štedrovečernú večeru, otvárali darčeky, pozerali Ľadové kráľovstvo a veľa sa spolu hrali. “Objímali sme sa, spievali “Vďaka Ježiš” pred jedlom a učili sme ich modliť sa. Prvý večer sa modlil nahlas iba najstarší, ďalšie dni sa pridali aj ostatné. Zažívali sme krásne chvíle plné lásky, aj chvíle temné a plné strachu. Vytvorilo sa medzi nami puto a zrazu tu bol koniec návštevy.” 

Posledný deň návštevy u Billerovcov

O 30 dní sa všetci rozlúčili na letisku. Menší boli trocha zmätení, mávajúc na rozlúčku nastupujúc do lietadla, ktoré sa zasa vrátilo cez oceán do Litvy. Rodina Billerovcov však už nedokázala byť takou ako pred tým.

“Božou “hroznou” a úžasnou milosťou sa nám otvorili srdcia a myseľ, aby sme videli ako vyzerá Božia láska: je to úplné bezpodmienečné dávanie sa. Božie Slovo hovorí, že staranie sa o siroty teší Boha./Jak 1,27/, hoci Boh nevyžaduje adopciu…”

Manželia sa rozhodli modliť sa spolu za rozhodnutie adoptovať si súrodencov z Litvy, pričom prežívali strach aj hnev. Bude ich to stáť veľa- veľa miesta, peňazí a času. Mali tak málo informácií- o biologickej rodine, možných závažných ochoreniach, poruchách správania… Mnoho vecí však vedeli: “Deti nemali žiadnu rodinu. Nemali žiadne spoločenstvo veriacich okolo seba a okrem svojich vychovávateľov boli vlastne na svete celkom sami. Po ich odchode z detských domovov po väčšine končia ako obete samovrážd, prostitúcie či drogovej závislosti.”

Anthony tuho rozmýšľal nad rozhodnutím a aj jeho dôsledkami:

“Prijali by ste do svojho domova dieťa, o ktorom by ste vedeli, že sa rúha Bohu, je násilnícke, má potýčky so zákonom a problémy s alkoholom? Vzali by ste ho k sebe domov, prijali ako vlastného a sľúbili mu dedičstvo? “

“Táto úvaha sa ma veľmi dotkla. Ja by som to nikdy neurobil. Ale Boh – môj nebeský Otec to urobil pre mňa. On ma prijal do svojej rodiny, napriek všetkému, čo som pred chvíľou vymenoval. A ak ma Boh – Pán vesmíru tak prijal a zahrnul svojou láskou, ako môžem byť taký rezervovaný voči tým deťom- zvlášť, keď nás oboch (mňa aj moju ženu) volá, aby sme si ich osvojili ?!”

Súrodenci sa dokonale dopĺňajú

Niektorí z blízkych priateľov nazvali Billerovcov svätými za to, že si adoptovali 6 detí. Oni sa nad tým len pousmejú s poznámkou, že manželstvo a rodičovstvo najlepšie ukazuje, ako ďaleko ešte len človek k svätosti má. Hovoria však:

“Teraz sme naozaj svedectvom o tom, ako sa Boh stará. Ako nás dokáže zabezpečiť napriek našim nízkym príjmom a ďaleko, ďaleko za hranice našich očakávaní. “

A či by toto rozhodnutie urobili ešte raz?  “Jednoznačne! Vlastne - zasa plánujeme pozvať k nám na Vianoce dieťa z domova. Existuje mnoho detí bez otca a mamy, ktorí by ich chránili a milovali.”

Preložené a krátené z originálu

Povzbudil Vás tento článok? Povzbuďte aj Vy iných jeho zdieľaním na sociálnych sieťach.

Máte svedectvo, s ktorým by ste sa chceli podeliť? Pošlite ho nám na: info@mojakomunita.sk

 

Najnovšie články

Duchovný otec – fráza alebo skutočnosť

Duchovný otec – fráza alebo skutočnosť

Kňaz by mal... Byť taký či onaký a robiť to či ono... A – hlavne – by NEMAL robiť to či ono... Samozrejme.
Zradení

Zradení

Žiaľ, občas musím vidieť úžasných ľudí trpieť. Oni verní, hlbokí, úprimní ostali zranení, zradení...sami. Nedokážem vstúpiť do tej samoty. Je to tá, ktorej chýba životný partner, miesto, kde patrí iba on či ona a aj dobrí priateľ a priateľka je tu primálo.
Šľachtická rošáda-parádny tip na leto

Šľachtická rošáda-parádny tip na leto

Miranda Hawthornová mi asi bola súdená. Nielen kvôli tomu, že som v Londýne bývala na Hawthorn Avanue, ale najmä kvôli jej sympatickej, trošku rebelantskej povahe.
Dôvera vo vzťahu

Dôvera vo vzťahu

Dôvera je v každom kladnom vzťahu nevyhnutnou súčasťou, žiaľ, bežne vo vzťahoch - a teraz hovorím o tých partnerských, vôbec nebýva samozrejmosťou.
9 Krokov k budovaniu dôvery

9 Krokov k budovaniu dôvery

Dôvera je nevyhnutná pre budovanie dobrých vzťahov, úspešnej spolupráce a kultúry úcty. Bez dôvery láska nedokáže existovať.
Život, v ktorom strach nemá miesto - skutočný príbeh

Život, v ktorom strach nemá miesto - skutočný príbeh

Nemyslím, že by som bola zo začiatku vyslovene bojko, hoci prejavy ako poriadna tréma, strach zo včiel, z husí, z hlbokej vody a kde aké iné „menšie“ strachy som mala od kedy si pamätám. Nejako som to nikdy neriešila, pretože sa mi to zdalo normálne.
Ako sa zbaviť strachu

Ako sa zbaviť strachu

Strach nevyzerá až tak hrozne, ako v skutočnosti je. Snaží sa nám nahovoriť, že je dobrý a pomáha nám, ba dokonca nás ochraňuje - ale opak je pravdou. Nie – nehovoríme tu o inštinkte, ktorý nás prirodzene varuje pred nebezpečenstvom, ani o bázni- rešpekte pred veľkosťou niekoho či niekoho, ale o tom viac- či menej zväzujúcom a skľučujúcom pocite bezradnosti, bezmocnosti, paniky alebo fóbie.
Modlitba za uzdravenie zo strachu

Modlitba za uzdravenie zo strachu

Táto modlitba nadväzuje na článok vysvetľujúci jednotlivé kroky potrebné k uzdraveniu zo strachu. Odporúčame ho prečítať ako prvý: Ako sa zbaviť strachu   Drahý Trojjedinný Bože,...
Ako sa modliť za záchranu manželstva

Ako sa modliť za záchranu manželstva

Manželstvo je krásny dar, ktorý chce diabol zničiť. Používa každý spôsob, aby spôsobil aspoň malú trhlinku, cez ktorú by manželov mohol pomaličky, ale predsa úplne odlúčiť. Napriek tomu, je tu Boh, ktorý je verný a stojí za každým manželstvom. Ak Ho do nášho vzťahu zavoláme, dovolíme mu tým, aby nám pomohol.
Modlitba za záchranu manželstva

Modlitba za záchranu manželstva

Táto modlitba má pomôcť ukázať ako sa modliť za záchranu manželstva a ako sa otvoriť Božej pomoci a vedeniu.
Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Príbeh mladej ženy Crystal o záchrane jej manželstva.
Manžel prikrytý modlitbou

Manžel prikrytý modlitbou

Tento blog nepíšem preto, že by som chcela rozdávať rozumy. Pokračujem v písaní, pretože túžim šíriť niečo, čo ma veľmi zasiahlo- posolstvo vety jedného manžela, ktorý napísal predhovor ku knihe svojej manželky a ukončil ho slovami : „Tvoj modlitbou krytý manžel“.
Ako sa Boh stará

Ako sa Boh stará

Boh má rôzne spôsoby ako nás posunúť správnym smerom a urobiť v našom živote niečo veľké, na čo by sme si my nikdy netrúfli. A hoci ako vždy - je to to najlepšie, čo sa nám mohlo stať, len ťažko by sme sa dali na to prehovoriť. V tomto skutočnom príbehu si použil male 13 ročné dievčatko a jej 3 súrodencov, aby kompletne zmenil život ôsmim ďalším ľuďom vrátane ich rodičov.
Bohu dala 3 týždne

Bohu dala 3 týždne

Nie je bežné, aby ľudia kládli ultimátum Bohu, Vicky Duffy bola ale zúfalá zo svojho života v depresii a navyše - neveriaca.
Boh neopúšťa

Boh neopúšťa

Môže sa zdať, že je koniec. Všetky možnosti sme vyčerpali a už neostáva nič. Ale Boh neopúšťa nikdy a vždy má záložný záchranný plán. Záleží mu na každom z nás a aj v tých najťažších situáciách je prítomný s novou nádejou a riešením. O tom je aj svedectvo mladej ženy Ginny z Midwest USA:
Veľký týždeň: Pôst dôvery

Veľký týždeň: Pôst dôvery

„Láska všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ Dá sa to? Zniesť ďalšiu bolesť, sklamanie, skúšku, stratu? Veriť, keď sa zdá- a to úplne, že niet riešenia, nádeje a šance? Vydržať to, prežiť a prechádzať cez skutočné „peklo“?
5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

"Láska nie je nehanebná, nerozčuľuje sa a nemyslí na zlé." Skutky začínajú v mysli.
4. pôstny týždeň: Pôst pokory

4. pôstny týždeň: Pôst pokory

"Láska sa nevypína,nevystatuje a nie je sebecká." Kor 13,4 Úprimná a skutočná láska je skromná, nenadutá, miluje a robí dobro nezištne. Samozrejme, každý z nás túži po uznaní, pekných slovách a hoci sme akokoľvek vyrovnaní a silní, kritika nás zamrzí.
3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

"Láska nezávidí." Mnoho ľudí si myslí, že závisť sa ich netýka. Keď sa ale položí otázka v znení: "Dokážeš sa úprimne tešiť z úspechu iných?", ich presvedčenie sa rýchlo zmení.
2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

Nie je nič krajšie ako mať milé srdce - srdce plné milosti, dobroty, lásky. Prvým krokom je byť trpezlivý a zdržať sa neláskavých prejavov- kritiky, negatívnych giest, mimiky, sarkazmu, irónie, neúctivých prejavov. Druhým krokom je prejaviť dobrotivosť.