Profile

Farnosť Lomnička
x-registered-members
x-involved-communities
x-involved-families
Miestny správca:
Mgr. Martin Pasiar
Kapláni:
Mgr. Jozef Gorčák
contact-informations

Vitajte na stránkach farnosti Lomnička

Vitajte na oficiálnych stránkach farnosti Lomnička.

 

Farnosť Lomnička je špecifická tým, že ju obývajú z 99% rómovia. Preto aj duchovná služba vo farnosti zohľadňuje túto okolnosť a je zameraná na evanjelizáciu a základy kresťanského života.

~~~~

 

Stránka má prehľadnú a jednoduchú štruktúru, aby sa návštevník dostal k potrebným informáciám. Ak ste nenašli čo ste na stránke hľadali, neváhajte použiť naše KONTAKTY.

Farnosť LOMNIČKA rešpektuje legislatívu o ochrane osobných údajov. Viac sa dočítate TU

Sväté omše máme zvyčajne takto:

Pondelok     18:00

Utorok          18.00

Streda           7:00

Štvrtok         18:00

Piatok          18:00

Sobota           8.00

Nedeľa - 9.00 a 11.00

 

Medzi nami žije veľa ľudí, ktorí majú túžbu pomáhať druhým. Ak patríš medzi nich, TU nájdeš inšpiráciu na konkrétnu pomoc.

 

Vždy v prvý piatok v mesiaci slávime svätú omšu obetovanú za našich dobrodincov. Pán Boh nám posiela veľa dobrých ľudí ktorí sa za nás modlia, obetujú a pomohli alebo pomáhajú nám tiež materiálne. O niektorých vieme, ale mnohých nepoznáme. Za nich všetkých sa modlíme a za nich a na ich úmysly obetujeme svätú omšu vždy v prvý piatok v mesiaci, prípadne niektorý z najbližších dní.

Blogs

« Back

Dekanátne ZLATO

Víťazi dekanátneho kola biblickej olympiády sú z Lomničky

To, čo sa niektorým ani nesnívalo, ale na čom sme poctivo pracovali. Naše družstvo vyhralo dekanátne (okresné) kolo Biblickej olympiády v Starej Ľubovni a postúpilo do diecézneho (krajského) kola, ktoré sa uskutoční 26.4. v Spišskej Kapitule.

Dievčatá najlepšie vypracovali test a rôzne úlohy ku knihe Genezis (12-50 kap) a k Evanjeliu podľa svätého Marka. Spoločnou témou na tento rok je Poslušnosť Božiemu hlasu.

 

Teraz musíme k vedomostiam pridať aj krátku scénku, ktorá má vychádzať  zo zadaných textov a ktorú bude hodnotiť porota.
 
Veľké uznanie a pochvala za snahu partí Sabríne Hangurbadžovej, Dagmare Oračkovej, Nikole Oračkovej a Nikolasovi Oračkovi.

 

Tiež musím vyzdvyhnúť snahu pán kaplána Martina Pasiara, ktorý ich pripravoval veľmi zodpovedne a svedomito.