Profile

Farnosť Lomnička
x-registered-members
x-involved-communities
x-involved-families
Miestny správca:
Mgr. Martin Pasiar
Kapláni:
Mgr. Jozef Gorčák
contact-informations

Vitajte na stránkach farnosti Lomnička

Vitajte na oficiálnych stránkach farnosti Lomnička.

 

Farnosť Lomnička je špecifická tým, že ju obývajú z 99% rómovia. Preto aj duchovná služba vo farnosti zohľadňuje túto okolnosť a je zameraná na evanjelizáciu a základy kresťanského života.

~~~~

 

Stránka má prehľadnú a jednoduchú štruktúru, aby sa návštevník dostal k potrebným informáciám. Ak ste nenašli čo ste na stránke hľadali, neváhajte použiť naše KONTAKTY.

Farnosť LOMNIČKA rešpektuje legislatívu o ochrane osobných údajov. Viac sa dočítate TU

Sväté omše máme zvyčajne takto:

Pondelok     18:00

Utorok          18.00

Streda           7:00

Štvrtok         18:00

Piatok          18:00

Sobota           8.00

Nedeľa - 9.00 a 11.00

 

Medzi nami žije veľa ľudí, ktorí majú túžbu pomáhať druhým. Ak patríš medzi nich, TU nájdeš inšpiráciu na konkrétnu pomoc.

 

Vždy v prvý piatok v mesiaci slávime svätú omšu obetovanú za našich dobrodincov. Pán Boh nám posiela veľa dobrých ľudí ktorí sa za nás modlia, obetujú a pomohli alebo pomáhajú nám tiež materiálne. O niektorých vieme, ale mnohých nepoznáme. Za nich všetkých sa modlíme a za nich a na ich úmysly obetujeme svätú omšu vždy v prvý piatok v mesiaci, prípadne niektorý z najbližších dní.

Blogs

« Back

Od stavieb k ľuďom

Od stavieb k ľuďom

Zrealizovali sme prvú fázu projektu.

Od stavieb k ľuďom je názov projektu, na ktorý sme dostali financie od nemeckej katolíckej nadácie Renovabis na úpravu okolia fary a realizáciu formačného a vzdelávacieho cyklu: Základné piliere kresťanského života.

Cieľom je dokončiť okolie fary, získať financie na materiál, aj zaplatenie robotníkov, aby sme sa mohli viac venovať miestnym ľuďom. Stráviť menej času v monterkách a viac času v kontakte s miestnymi ľuďmi, hoci ani montérkam sa vyhýbať nechceme, lebo aj takto evanjelizujeme :-)

U nás to niekedy môže vyzerať aj tak, že keď sa povie dobre vyučený farár, tak sa pod tým myslí, že ovláda tesárčinu, murárčinu, kachličky dlaždičky, kovoobrábanie, jazdí na traktore a má podobné zručnosti a to kňazské je až potom. Kým v iných farnostiach to funguje tak, že veriaci ovládajú rôzne zručnosti a vedia pomôcť aj na fare, v Lomničke potrebujú mnohé veci ovládať kňazi, mať dobre vybavenú dielňu a s tým pomáhajú aj miestnym ľuďom.

V prvej fáze projektu sa nám podarilo vysypať okolie fary makadamom a nakúpiť obrubníky, dlažbu a odvodňovacie žľaby.

Situácia okolo koronavírusu skrížila plány aj nám, a tak sme nemohli zrealizovať formačný cyklus. S dôverou v Božiu dobrotu hľadíme dopredu a modlíme sa, aby sa situácia upokojila a aby Pán Boh na nás a na našu farnosť vylial v hojnej miere svojho Ducha Svätého.
 
Ďakujeme nadácii Renovabis, našim dobrovoľníkom Gustávovi Mišalkovi so synmi a Martinovi Mirgovi, pánu Bekešovi za dopravu stavebninám Furcoň a Hiropro a všetkým, ktorí nám pomohli a pomáhajú.