Viera kráčať po hladine /ŠPK

Vzťah Peter – Ježiš je obrazom vzťahu ja – Ježiš a ty – Ježiš. Ako to, že Peter prešiel po vode určitý úsek? Jeho viera trvala do stredu vzdialenosti – potom skončila. Jeho ducha ovládlo „to ľudské“. Zapochyboval o Ježišovi. Chcel konať sám. Nepodobáme sa často Petrovi?
Read More About Viera kráčať po hladine /ŠPK »

Muža a ženu ich stvoril

Tak je to aj dnes: mnohí sú sklamaní, že nám manželstvo nefunguje? Prečo? Lebo sa nepýtaš autora, čo máš robiť, aby fungovalo. Pýtaš sa len človeka. Obyčajne seba – to je ten horší prípad, alebo psychológa – to je ten lepší prípad. Musíme sa vrátiť na začiatok.
Read More About Muža a ženu ich stvoril »

Boh zasiahol: nevypadla z okna

Asi v strede duchovnej obnovy Boh dal mojej manželke sen: Juditka bola v ohrození. Manželka videla, ako Juditka bola v nebezpečenstve života a taktiež, že tá nehoda nebola úmyselná. Ale skončila jej smrťou a po tej zrážke mala krvavé oči, podliate. Manželka sa strhla zo sna a dlhšie nemohla zaspať.
Read More About Boh zasiahol: nevypadla z okna »

Boh je Pánom aj nad peniazmi, Pán zázrakov

Prišlo leto, prišiel jún a skutočne sme sa do zateplenia pustili. Avšak nakoniec po jednom mesiaci prác, nám podľa predpokladov chýbalo viac ako 4.000 eúr. Čo teraz?
Read More About Boh je Pánom aj nad peniazmi, Pán zázrakov »

Ježiš je Bohom života

Tu satan začal ďalší útok: „Veď ty nevieš... Veď to je vôľa Boha, aby zomrela. Ty nechceš prijať Božiu vôľu? Áno – je to jeho vôľa, aby zomrela! On určuje, kedy kto umrie. On je Pánom smrti. On volá človeka, keď príde jeho čas. Jej čas prichádza teraz. Nevzpieraj sa vôli Boha, keď on chce, aby umrela! On je Bohom smrti.“
Read More About Ježiš je Bohom života »

Ako naplniť vzťah

Všimnime si, že títo partneri na začiatku majú víno. Ale po určitom čase im dôjde. Ocitnú sa v stave, že nemajú víno. Ich nádoba je prázdna. Je tam pár muž – žena, manželia, partneri, ktorí nemajú víno. To nás môže viesť k hlbším duchovným skutočnostiam.
Read More About Ako naplniť vzťah »
Showing 26 - 31 of 31 results.
Items per Page 25
of 2