Blog

« Назад

Hádaj, kto sa za Teba neustále modlí

Hádaj, kto sa za Teba neustále modlí

Ak sa Ti zdá, že nemáš žiadnu oporu, nevieš na koho sa obrátiť alebo len nemáš odvahu vôbec niekoho poprosiť o pomoc- je tu niekto, kto sa za Teba modlí stále- a stále to aj bude robiť.

Nebolo by to exkluzívne ? Mať jedného modlitebníka len pre naše vlastné problémy ? Takého, čo by bol stále k dispozícii  - nemal by nikdy vypnutý mobil a na mail by odpovedal okamžite :) Alebo ešte lepšie – keby si stačilo len pomyslieť, či vysloviť a náš úmysel by bol hneď posunutý do modlitby? Tak takého modlitebníka popravde každý z nás má. Kým existoval Jeruzalemský chrám, Židia žili v istote, že s každým problémom – od vyrážok, cez manželskú neveru až po vraždu, môžu prísť do chrámu a tam im kňaz s ich vecou pomôže. Dokonca celý národ vedel, že má veľkňaza, ktorý musel nosiť na srdci všetky kmene Izraela, pýtať sa Pána v dôležitých veciach na správne rozhodnutie, odprosovať za jeho hriech a vyprosovať pomoc a požehnanie. My často pozabudneme, že takého veľkňaza – a to nielen symbolicky, máme v Ježišovi Kristovi. On je skutočný a pravý veľkňaz ako na viacerých miestach hovorí Božie Slovo. Sedí po pravici Boha Otca a neustále sa za nás prihovára.

Misionárka Gloria Gray pri prednáške o veľkňazovi povedala vetu, ktorá ma veľmi oslovila: „Ľudia prosia rôznych ľudí, aby sa za nich modlili. Poprosili ste ale už niekedy Ježiša, aby sa za vás modlil v tejto veci ?!“ Priznám sa, nikdy mi to nenapadlo- ale je to veľmi správne. Veď Ježiš zastáva v nebi presne túto pozíciu :

„Máme takého veľkňaza; ktorý si zasadol po pravici trónu Velebnosti v nebesiach ako služobník svätyne a pravého stánku; ktorý postavil Pán, a nie človek.“ Hebr 8,1-2

Čo veríme, musíme aj uskutočnovať, a tak som začala aj ja jednoducho a úprimne: „Ježiš prosím Ťa, modli sa za mňa, modli za za nás, za deti...“ A hneď to prišlo- často schopnosť priznať si chybu, oľutovať a ospravedlniť sa, často vďačnosť, empatia...- povedala by som Božia milosť v mnohých podobách.  A viem, že ju neodoprie nikomu - veď na to zomrel, aby každého z nás mohol zachrániť.

Комментарии