Choroby a uzdravenia - pohľad RKC

Katolícke učenie a usmernenie ohľadom chorôb a uzdravení + môj komentár.
Узнать больше О Choroby a uzdravenia - pohľad RKC »

Dávid - neustála inšpirácia učeníkov

Dávid sa naučil nepozerať sa na Boha skrze svoje problémy, vždy sa mu podarilo vtiahnuť Boha do priestoru medzi ním a jeho problémami. Vždy sa na ne pozeral skrze Boha.
Узнать больше О Dávid - neustála inšpirácia učeníkov »

Prayer room (modlitebňa)

Vždy, keď sa vraciame do modlitby a vzdáme sa snahy ohúriť Boha vlastnými rečami, keď dovolíme, aby On hýbal vecami v našom srdci, jednoducho, ak sa modlitba stane výpoveďou srdca a nie snahou zapáčiť sa, deje sa niečo výnimočné.
Узнать больше О Prayer room (modlitebňa) »

Hľadaj, čo je tvoje

Verím, že Boh do každého z nás vložil úplne jedinečnú nálož potenciálu, vlastností, darov, skúseností, vzťahov a zručností, vďaka ktorému môžeme smelo povedať, že je veľmi veľa vecí, ktoré nikto neurobí tak, ako ich vieme, dokážeme a môžeme spraviť my. Ako ich vieš, dokážeš a môžeš spraviť ty.
Узнать больше О Hľadaj, čo je tvoje »

Za dobrotu na žobrotu

Máte príbehy, ku ktorým tak akosi vždy musíte pripojiť dovetok "to sa môže stať iba mne"? Mne sa dnes stal jeden taký a povedala som si, že nech, zverejním, nech sa zasmejete spolu so mnou.
Узнать больше О Za dobrotu na žobrotu »

Útek pred očistou

Naučila som sa, že prejavená dôvera sa v Božom kráľovstve vždy opätuje objatím.
Узнать больше О Útek pred očistou »

Nech tak svieti...

Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky a oslavovali vášho Otca, ktorý je na nebesiach. Mt 5, 16
Узнать больше О Nech tak svieti... »

Blízkosť

Ak v našich životoch chýba moc, to, čoho potrebujeme viac, je intimita s Otcom. #revelationForToday
Узнать больше О Blízkosť »

Som rozmaznané decko...

Na každom vzťahu musia pracovať obe strany.
Узнать больше О Som rozmaznané decko... »

Prečo hovoriť o svojich potrebách

Nie, nikoho nepovzbudzujem robiť ostatným výčitky, že sa cítime nešťastní, nenaplnení a frustrovaní z toho, čo ten druhý nerobí a podľa nás by mal. Ale každého povzbudzujem, aby sa učil hovoriť, čo potrebuje.
Узнать больше О Prečo hovoriť o svojich potrebách »

Kontrola srdca

Napomínajte sa v láske.
Узнать больше О Kontrola srdca »

Pár slov o autorite

Pre pokorného človeka (ktorý často má obrovskú mieru prirodzenej autority) je iná prirodzená autorita v jeho okolí požehnaním, nie ohrozením.
Узнать больше О Pár slov o autorite »

Nedeľné evanjelium - iný pohľad.

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Počuli ste, že bolo povedané: ‚Oko za oko a zub za zub!‘ No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť. A keď ťa bude niekto nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, choď s ním dve. Tomu, kto ťa prosí, daj, a neodvracaj sa od toho, kto si chce od teba niečo požičať. Počuli ste, že bolo povedané: ‚Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.‘ Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Veď on dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých. Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici? A ak pozdravujete iba svojich bratov, čo zvláštne robíte? Nerobia to aj pohania? Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec.“
Узнать больше О Nedeľné evanjelium - iný pohľad. »

Miesto pre nás dvoch

Ako som si kúpila kreslo na moje stretnutia s Bohom.
Узнать больше О Miesto pre nás dvoch »

Nebo je skutočné

Je to prvýkrát, čo ako kresťan stojím takýmto spôsobom tvárou v tvár možnému odchodu blízkeho človeka. Veľmi si uvedomujem, že istota, že nebo je skutočné, musí meniť to, ako sa cítim. V Biblii sa píše, že sme Božie deti a ešte sa neukázalo, čím budeme!
Узнать больше О Nebo je skutočné »

Reality na výber

Ak ste niekedy mali pocit, že život pevne držíte v rukách a všetko dokážete ovplyvniť, tak vám dnes vravím, že sa vám to len zdalo. A v tomto kontexte mi príde také milo smiešne, ako veľmi sa usilujeme všetko kontrolovať a mať pod palcom. Dôvera voči Bohu je omnoho jednoduchšia a ešte iné poviem, dôvera je dokonca omnoho bezpečnejšia. Je zaujímavé, že dokážem venovať toľko úsilia zdanlivému...
Узнать больше О Reality na výber »

Fascinovaná láskou

Keď sa do stredu vášho života postaví Láska osobne, radikálne zmení atmosféru, dokonca aj vôňu vzduchu, ktorý dýchate. Ak každé Božie dieťa pochopí, že je milované nové stvorenie, budú môcť vypnúť elektrinu v celej Európe a aj tak budeme žiariť ako mesto na návrší, ktoré sa nedá ukryť. Od chvíle, keď som pochopila, že môj duch, moje pravé ja, je v dokonalom a ničím neporušenom...
Узнать больше О Fascinovaná láskou »

Pád pevnosti v mojej mysli

Boh mi zjavil, že sa diablovi podarilo vystavať v mojej duši pevnosť s názvom "Nie je možné ma milovať". Usídlili sa v nej bojovníci s rôznymi menami, napríklad "nikto ma nemá naozaj rád", "ľudí to stojí veľa úsilia priateliť sa so mnou", "je náročné mať so mnou blízky vzťah", "nedokážem mať blízky vzťah bez prílišného naviazania sa", "každý ma nakoniec opustí", "nikdy si neudržím lásku...
Узнать больше О Pád pevnosti v mojej mysli »

Keďže si môžem vybrať...

volím si Lásku. Pretože láska je vždy možná.
Узнать больше О Keďže si môžem vybrať... »

Všetko tvoríš nové...

Čo myslíš, aké informácie Boh uchováva v tvojej osobnej zložke v nebi?
Узнать больше О Všetko tvoríš nové... »

Keď áno nie je áno

a nie nie je nie, sklamanie je na spadnutie.
Узнать больше О Keď áno nie je áno »

Staré skratky

Skratkou to niekedy trvá dlhšie a ešte je to aj horšia cesta...
Узнать больше О Staré skratky »

V daždi

Vonku leje.
Узнать больше О V daždi »

Tesná brána vzťahu

Dnešné evanjelium vyjadruje podstatu toho, po čom túži Boh. Aby v tej rozhodujúcej chvíli mohol povedať "Vitaj, teba poznám! Veľa sme toho spolu prežili... Joj, to sú nádherné spomienky! Pamätáš, vtedy keď..."
Узнать больше О Tesná brána vzťahu »
Показывается результатов: 1 - 25 из 134.
Предметов на странице 25
из 6