Priečinky
Priečinok # zložiek # dokumentov
Prilohy z wall 0 1
Ukazujem 1 výsledok.
Dokumenty
V tomto priečinku nie sú žiadne dokumenty alebo médiá.
Názov Veľkosť
V tomto priečinku nie sú žiadne dokumenty alebo médiá.
Ukazujem 0 výsledkov.
« Späť

Popolcová streda bez svätej omše. Koronavirus. Ododnes nové opatrenia.

Popolcová streda bez svätej omše. Koronavirus. Ododnes nové opatrenia.

Prakticke rady: umývať si často ruky aspoň 40 sekúnd, odstup medzi osobami 1 meter ( v Ankone je zákaz nastupovať do autobusu cez predné dvere; do 3. apríla je v celom Taliansku zakázané slúžiť sväté omše pre verejnosť )podľa možnosti nevychádzať a nenavštevovať preľudnené miesta, nedotýkať sa rukami očí, nosa a úst. Nekašľať do ruky, ale do ramena. Proste, základné pravidlá hygieny. A hlavne...modliť sa denne ruženec v rodine.

Mali sme tu zákaz slúžiť sväté omše na verejnosti. Kostoly boli otvorené. Kňazov však nebolo vidno.

 

My sme popolcovú stredu prežili tak, že sme sa v kostole pred Oltárnou Sviatosťou, súkromne, pomodlili ruženec a pokojne som si zo Svätého Písma prečítal knihu Zjavienia Apoštola Jána. Podľa mna sa jedná o najkrajšiu knihu celej Biblie.

 

V nedeľu už bola svätá omša. Bez svätenej vody vo sväteničke, bez znaku pokoja a, ako nariadili biskupi, sväté prijímanie sa rozdáva iba do ruky.

 

Počul som, že niektorí sa veľmi pohoršujú, že sa sväté prijímanie rozdáva do ruky. Ani ja som ho neprijímal do ruky, ako som bol zvyknutý zo Slovenska. Musím však povedať, že na všetko sa dá zvyknúť. Teraz zložím ruky tak, aby do nich Kráľ kráľov vstúpil, ako na trón. Dá sa teda prijať Ježiša dôstojne aj na dlaň , a pokojne vložiť hostiu, pred kňazom, do úst.