Pozvánka na seminár pre snúbencov

« Späť

Seminár pre snúbencov DOBRÝ ZAČIATOK 2021

Seminár pre snúbencov DOBRÝ ZAČIATOK 2021

Túžime, aby každé manželstvo malo dobrý koniec. To sa dosiahne omnoho jednoduchšie, ak má aj DOBRÝ ZAČIATOK :) Srdečne Vás pozývame na víkendový seminár pre snúbencov Dobrý začiatok 2021, ktorý sa uskutoční tento rok on-line formou 26-28.februára 2021.

Keďže bol vysoký počet záujemcov a kapacita seminára sa naplnila, otvorili sme ďalší termín, a to 19.-21.marca 2021. Tí, ktorí sa nestihli zaregistrovať na termín 26-28.februára 2021, môžu sa zaregistrovať na online seminár v marci.

Blízka príprava na uzavretie manželstva pomáha upevniť snúbenecký vzťah na dobrých základoch a dáva im príležitosť odpovedať si ešte raz na podstatné otázky týkajúce sa manželstva a zistiť, či sú v nich obaja snúbenci jednotní.

Seminár sa sústreďuje na prvé roky manželstva, keď je veľmi dôležité dať dobrý základ hraniciam v iných vzťahoch, finančnému spravovaniu, spoločnému tráveniu voľného času a rozdeleniu zodpovedností pre dobré fungovanie manželstva v budúcnosti. Keďže mnoho podstatných problémov manželstiev, ktoré končia rozvodm vyvstáva práve zo zásadných chýb na začiatku, je cieľom seminára vopred na ne účastníkov upozorniť a ponúknuť alternatívy, ako sa mnohým nepríjemnostiam možno vyhnúť.
 
Seminár DOBRÁ ZAČIATOK je 8 ročníkom blízkej prípravy na manželstvo, voľne nadväzuje na seminár Chodíme spolu, ako ďalej? a následne naň nadvädzuje každoročne konferencia pre rodiny. 
 
Seminár čerpá z pastoračnej skúsenosti duchovného otca,
osobných skúseností manželov a ich skúseností zo služby snúbencom a manželom, biblického a teologického základu pre manželstvo a rodinu.
 
Hĺbka seminára nekončí na psychologickej úrovni, ale práve naopak, podstatne zahŕňa duchovnú úroveň a prináša duchovné i praktické  princípy v oblastiach:
 
 • Časované bomby v manželstve a ako im predísť
   
 • Identita manžela, manželky úlohy a očakávania
   
 • Dar intimity a rodičovstva
   
 • Financie v manželstve
   
 • Vzťahy s novozískanými rodinami a zdravé hranice
   
 • Manželstvo podľa Božieho plánu
Časový rozvrh prednášok sa nachádza v programe.
 
Lektormi sú viaceré mladé manželské páry, ktoré sa usilujú o každodenné prežívanie života s Ježišom uprostred. Viac o lektoroch sa dozviete v materiáloch, ktoré Vám zašleme po registrácii.
 
Absolvovaním tohto semináru účastníci získajú potrebné potvrdenie o absolvovaní predmanželskej náuky.
 
Duchovné vedenie: o. PaedDr. Róbert Slotka, PhD. - duchovný správca univerzitného pastoračného centra pri Katolíckej univerzite v Ružomberku

Bližie organizačné informácie o časoch a forme sú uvedené v stĺpci vpravo.

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Keďže bol vysový počet záujemcov a kapacita seminára sa naplnila, otvorili sme ďalší termín a to 19.-21.marca 2021. Tí, ktorí sa nestihli zaregistrovať na termín 26-28.februára 2021, môžu sa zaregistrovať na online seminár v marci.
Odoslané 17.2.2021 13:22.

INFO

 

 

 

INFO O SEMINÁRI PRE SNÚBENCOV

 

Termín: 25.-27.marec 2022

Forma: online

Poplatok : dobrovoľný (Info: pre pokrytie poštovného je potrebné 3 E) je potrebné zaplatiť do 48 h od registrácie, aby sme pokladali Vašu registráciu za záväznú.

 číslo účtu: SK17 0200 0000 0026 4888 4856 
Poznámka pre príjemcu / poznámka / účel platby: DOBRY-ZACIATOK, MENO PRIEZVISKO.

Organizátor: farnosť Oravská polhora, PaedDr. Róbert Slotka,PhD. 

Povinná registrácia  na linku:  https://www.mojakomunita.sk/web/dobry-zaciatok/registracia

Priebeh: Registrovaní účastníci budú zaradení do uzatvorenej skupiny na FB: Dobrý začiatok 2022, v ktorej budú zverejňované videá, priame prenosy a aktivity pre snúbencov. Každý deň budú zverejnené videá a prednáškami, na ktoré budú mať snúbenci 24 h na prezretie, ďalší deň sa videá stiahnu a zverejnia sa aktuálne videá na daný deň. 

Popri videách s prednáškami bude pre Vás pripravený duchovný program naživo: adorácia a krížová cesta za účastníkov a skupinky. 

PROSÍME, aby ste sa sv.omše zúčastňovali osobne vo vašich farnostiach (tento rok nebudú online sv.omše).

Aby ste sa aj vy mohli zapojiť , mohli sme sa navzájom spoznať a aby sme podporili budovanie vášho vzťahu príjemným trávením času, budú pre Vás pripravené aktivity, ktoré budeme postupne dopĺňať do programu a zverejňovať v skupine. 

 

Kontakt:

mail: anna.lojekova@gmail.com (Mgr. Anna Lojeková, PhD.)
tel: 0908 989 432 (Mgr. Martin Lojek)