« Späť

Za kúsok lásky predať svoje srdce

Za kúsok lásky predať svoje srdce

Každá žena sníva o svojom priateľovi, neskôr aj manželovi. Sníva o tom, aký bude. Má určité štandardy, aký by mal byť. Každá žena ich má iné, ale pre každú sú veľmi dôležité. Chcem sa podeliť s mojimi štandardmi. Túžim, aby mal môj manžel intímny vzťah s Bohom, aby Ho miloval viac ako mňa. Túžim, aby sa Ním nechal viesť, aby bol mužom, ktorý pozná svoju identitu. Túžim, aby srdce môjho manžela bolo blízko pri Bohu a aby bolo pokorné. Túžim, aby ma miloval takú, aká som (aj s mojimi chybami a nedostatkami). Túžim, aby miloval naše deti. Snívam, aby našim deťom zjavoval ako otec to, aký je nebeský Otec. Túžim, aby bol kňazom pre našu rodinu = aby duchovne viedol našu rodinu.

Avšak, často počúvam tieto slová: „Lenka, prosím Ťa, nebuď naivná, taký muž neexistuje. Priveľa snívaš a padneš na hubu. Budeš sklamaná. Si moc prieberčivá.“ Takto zmýšľajúcim ľuďom chcem povedať: uvedomujem si, že muži nie sú dokonalí. Presne tak, ako aj my ženy. Ale ja mám právo vybrať si, teda určiť si svoje štandardy. Nie je to divné, zlé ani opovážlivé. Je to moje právo, vybrať si s kým strávim celý svoj život.

Preto chcem dnes písať o tom, prečo sú štandardy také dôležité.

Zrazu sa to stane. Príde muž, ktorý o Teba prejaví záujem a si z toho úplne paf. Zrazu niekto vidí, aká si úžasná, krásna a skvelá. A čuduj sa svete, nejakým zázračným spôsobom začne spĺňať aj Tvoje štandardy. Si úplne nadšená. Často však vidím u žien v mojom okolí jednu vec. Muž začne spĺňať určité štandardy, ale nespĺňa tie kľúčové. Napríklad Ti splní nejaký Tvoj dávny sen (niekde ťa vezme, niečo Ti kúpi,...). Lenže tie hlavné body, o ktorých snívaš (napríklad to, že chceš, aby duchovne viedol Tvoju rodinu, aby bol veriaci, aby mal osobný vzťah s Bohom) jednoducho nespĺňa. A tu sa dostávam k jadru. U veľa žien pozorujem to, že sú ochotné za jednu vec obetovať veľmi veľa. Za kúsok lásky sú schopné predať svoje srdce. Obchodujú s ním. Napríklad sa s mužom vyspia len kvôli tomu, aby sa cítili aspoň na chvíľku milované. Alebo obetujú to, že ten muž nemá osobný vzťah s Bohom za to, že im spĺňa iné veci (hmotné, emocionálne zázemie, pár zážitkov).

Za kúsok lásky sú ženy schopné obetovať veľa. Hazardujeme so svojim srdcom. Deje sa to z viacerých dôvodov. Jedným z dôvodov je, že stratíme trpezlivosť, nechce sa nám už čakať na muža, ktorého má pre nás Boh. Sami sa zahráme na boha a skončíme hneď s prvým mužom, ktorý o nás prejaví záujem. Veľmi často to skončí s tým, že si z daného muža sami urobíme boha a stane sa našou modlou. Ďalším dôvodom je, že neveríme Bohu, že nám niekoho nájde. Sme už skeptické. A preto obetujeme svoje srdce za malý kúsok lásky.

Ak v tomto žiješ, chcem Ti povedať: Boh vidí, po čom túži Tvoje srdce a dá Ti muža, ktorý je pre Teba, v pravý čas. Nemusíš sa báť. Stojí za to čakať. Nemusíš skončiť hneď s niekým, kto prejaví záujem. Nemusíš obetovať veľa za malý kúsok lásky. A teraz dobre počúvaj: Ty si veľmi vzácna, si nádherná a Boh to vidí. Vidí aj to, kedy nastane pravý čas. Neboj sa čakať. Dôveruj svojim štandardom, nech by Ti okolie hovorilo čokoľvek. Tvoje štandardy, ktoré máš, chránia Tvoje srdce. Nedovolia Ti ísť niekam, kde nemáš.

A na záver mám pre Teba jednu otázku: „Naozaj si myslíš, že by Všemohúci Boh, ktorý Ťa dokonale pozná a vie, po čom túžiš, nenašiel pre Teba vhodného partnera?“ Zahoď už svoju neveru, nedôveru a vzburu. Bohu nič nie je nemožné.

Pozývam Ťa drahá žienka do toho, aby si neobetovala celé svoje srdce za malý kúsok lásky, ktorý Ti nejaký muž dá. Máš nárok na viac a Boh to má pre Teba pripravené. Pozývam Ťa do novej dôvery, že Boh je Ten, ktorý sa stará o Tvoje srdce. On vie, kedy je čas pre to, aby muž, ktorý Ťa bude hoden, prišiel.

Žehnám Ti veľa trpezlivosti, milovaná.

Lenka – princezná svetla 

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Mila Lenka, nechodim sem casto, no "nahodou" som objavil tvoje blogy emoticon Waau, su pre mna vzacne a dolezite, mne, ako muzovi, pomahaju viac spoznavat pohlad, svet zeny emoticon Dakujem ti za to!
Chcem ti povedat: si UZASNA, uplne KRASNA ZENA!!! Je perfektne, ako sa vidis a vnimas, ze vies, kto si emoticon
Drahe a vzacne zeny, nebojte sa snivat spolu s Lenkou, nepolavujte zo svojich narokov, standardov na svojho milovaneho emoticon Takito muzi nie su vyhynuty "zivocich", my stale existujeme emoticon V pokore priznavam, ze patrim k nim! Nie som dokonaly, no aj tak som uzasny muz...lebo Boh ma takym robi!!! emoticon Tvoj milovany rytier ta potrebuje uz dnes, potrebuje tvoje modlitby, aby vedel odolavat nastraham doby, pokuseniam v cistote a stal sa vernym a udatnym.
ZEHNAM vam, mile zeny+ ZEHNAM vasim milovanym, vasim manzelom+
Odoslané 3.5.2015 17:13.
Odoslané 3.5.2015 18:31.
Ahoj Jožko,
neskutočne Ti ďakujem za Tvoje slová, ktoré si napísal. Sú pre mňa obrovským povzbudením. emoticon Som veľmi rada, že Ti moje blogy pomáhajú spoznávať ženy. Podľa mňa je veľmi dobré, keď navzájom spoznávame, čo je našou podstatou.
Taktiež Ti chcem napísať, že Ti ďakujem za Tvoje slová, ktoré si napísal v druhej časti Tvojho komentára. Musím Ti povedať, že je to skvelé počuť od muža. emoticon Veľmi to ako ženy potrebujeme. Takže ďakujem. emoticon Buď požehnaný. +
Odoslané 5.5.2015 15:03 ako reakcia na Jozef Očko.
Ahoj Dominika,
ďakujem za Tvoje slová. emoticon Maj krásny deň. ;)
Odoslané 5.5.2015 15:04 ako reakcia na Dominika Molnárová.
Ďakujem aj ja a hlavne ja.
Odoslané 17.5.2015 12:23 ako reakcia na Lenka Šáteková.