« Späť

Modlitba a pôst za Ukrajinu

Modlitba a pôst za Ukrajinu

Priatelia, obraciam sa na vás s jednou prosbou. Zrejme mnohí so znepokojnením sledujeme správy o tom, čo sa deje na Ukrajine, u našich východných susedov. Z histórie vieme, že je to veľmi ťažko skúšaná krajina.

V minulosti zažila veľa zlého - cez krajinu sa prehrnul front Druhej svetovej vojny, besnenie oboch armád a neskôr sa stala súčasťou červeného východného draka. Socialistické vazalstvo z nej spravilo skutočne chudobný región s pokorenými ľuďmi. Pokazená Oranžová revolúcia, Majdan a anexia Krymu sú len ďalšími ranami tejto krajiny.

Vnímam ako mi Boh kladie na srdce starosť o ľudí, ktorí tam žijú, ktorí sú tak ťažko skúšaní. Nechcel by som byť v ich koži a predsa nevieme pre nich urobiť niečo konkrétne vo fyzickej realite. Ale môžeme za nich pozdvihnúť k Bohu modlitebný súcit a skrúšenosť, lebo je to krok žehnania.   

Ak to k vám hovorí a vnímate to rovnako, pridajte sa. Postavme sa pred Pána v modlitbe a pôste a prosme za mier pre túto krajinu. Prežívame Veľký týždeň a prosím, priložme dielo  aby sa deti v školách neučili to, že vo Veľkom týždni 2014 sa začal tretí najväčší vojnový konflikt.

Vieme, že ovocím modlitby kresťanov býva  pokoj. Ježiš nás o tom uisťuje keď hovorí: „Daná je mi všetka moc na nebi aj na zemi.“ Mt 28,18. Preto som presvedčený, že náš Boh dokáže veľké veci. Aj zastaviť vojnu. Pridajte sa preto prosím a nezabúdajme na bratov a sestry na Ukrajine.

https://www.facebook.com/events/723061337745102/

 

EDIT: Blog s podobnou tématikou som publikoval aj na SME.SK

Predchádzajúci
Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Ďakujem! Oslavy a sviatky sú krásne, ale neslobodno zabúdať na prácu zlého! Prosme Pána, aby nedopustil rozpútanie vojny medzi týmito národmi!
Tak blízkymi rečovo, vierou....až na to, že jeden z nich si nárokuje na moc.
Modlime sa spolu! Modlitba má úžasnú silu!
Odoslané 25.4.2014 22:01.