Blogy

« Späť

" NEBUDEM SA MODLE KLAŇAŤ, RADŠEJ ZOMRIEM.." - ODVÁŽNA VIERA KHUSHALA Z INDIE

"Asi 250 ľudí obkolesilo môj dom, chytili ma a odtiahli ma asi pol kilometra do blízkeho chrámu. Keď sme prišli do chrámu, tlačili ma k modle a nariadili, aby som sa poklonil. Zozbieral som všetku silu, ktorá zostala vo mne a povedal som: " Nebudem sa tejto modle klaňať, radšej zomriem."

Khusal, 50-ročný pastor zo strednej Indie, opisuje utrpenie, ktorým prešiel  minulý rok kvôli svojej viere v Ježiša a jeho práci pastora vo svojej dedine. Bol napadnutý davom ľudí z jeho dediny a okolitých dedín, ktorých proti nemu nahuckali hinduistickí extrémisti. Dostal veľa hrozieb od hinduistických extrémistov. Minulý rok popudili miestnych dedinčanov, aby brutálne zaútočili.

Jeho tmavé oči sú vlhké, keď sa zdieľa o tom, čo bolo najnáročnejším momentom jeho života. "Oni ma po celú dobu preklínali a kopali. Celý dav ma bil. Nadávali mi a obviňovali ma z lákania nevinných hinduistov ku kresťanstvu. Bol som bosý a dotlčený ... Po nejakom čase, aj napriek bitkám, som necítil žiadnu bolesť, pretože moje telo bolo otupené z nadmerného bitia. Veľmi som sa bál toho, čo ma očakávalo. "

Bitie a slovné urážky pokračovali viac ako dve hodiny, kým neprišla polícia. Tá vzala Khushala na policajnú stanicu. Khushal zvraští obočie a pokračuje: "Naozaj som si myslel, že mi polícia pomôže, ale namiesto toho ma vypočúvali a chceli vedieť, čo dávam ľuďom, aby konvertovali na kresťanstvo. Bol som ohromený. Povedal som im: "Iba sa modlím za ľudí; obrátia sa na kresťanstvo, keď vidia, že sa dejú zázraky. " Ale nikto mi neuveril. "

Hrubý, verbálne ponižujúci a intenzívny výsluch pokračoval. Nakoniec boli proti nemu podané dve falošné obvinenia - jeden muž ho obviňoval z toho, že obrátil ľudí na kresťanstvo pomocou podvodných prostriedkov a druhý ho obvinil z toho, že spôsobil nepokoje.

Khushal bol prepustený nasledujúci deň, pretože mnohí miestni kresťanskí lídri protestovali a  zabezpečili pre neho kauciu. Hovorí: "Po svojom prepustení som bol šťastný, že som doma, ale v srdci som bol hlboko znepokojený. Takéto veci sa môžu znova vyskytnúť kedykoľvek! Aj moja rodina sa veľmi bála. Stále sa trápili kvôli mojej službe kresťanom a žiadali ma, aby som zostal doma. "

Potom porovnáva aký to bol rozdiel keď absolvoval tréning prežitia počas prenasledovania prostredníctvom miestnych partnerov Open Doors. "Do týždňa od tohto incidentu som bol pozvaný pastorom, ktorého som poznal na tréning prežitia počas prenasledovania v neďalekom meste. Váhal som, pretože by to znamenalo, že by som musel opustiť svoju rodinu, ale nakoniec som sa rozhodol ísť. "

Po absolvovaní tréningu Khushal hovorí, že prežil vnútorné uzdravenie: "Cítil som, že sa moja vnútorná sila vrátila do mňa. Už som sa netrápil nad mojou rodinou, ani inými pozemskými nebezpečenstvami. Bol som nesmierne povzbudený, keď som počul svedectvá o iných ľuďoch, ktorí boli brutálne bití, roky väznení a dokonca zabití pre vieru. Videl som aj fotografie zničených domov a  ľudí, ktorí boli zabití. Uvedomil som si, že som na tom oveľa lepšie. "

Potom pokračuje: "Počas školenia som cítil teplo Božej lásky a Jeho ochranu. Cítil som, že Boh ma priniesol sem, aby som sa učil ako ďalej. Zdieľal som tam svoje svedectvo a moje obavy. Mnoho ľudí sa modlilo za mňa, ja som sa cítil ako znovuzrodený. Oveľa viac zrelý a oveľa odvážnejší! "

Khushal sa široko usmeje, keď hovorí o skúsenostiach so svojou rodinou po školení. "Keď som sa vrátil domov, porozprával som im príbehy prenasledovania, ktoré som sa na seminári dozvedel. Moja žena bola mimoriadne prekvapená, keď videla moju zmenu a bola veľmi povzbudená. "

Khushal upresnil ako prenasledovanie ovplyvnilo jeho život: "Takéto incidenty ovplyvňujú váš život. Hoci som bol silný v čase, keď prenasledovanie prebiehalo a odmietol sa klaňať modle, trpel som duševnými traumami neskôr.

"Keby nebolo školenia prežitia počas prenasledovania, môj život by bol iný. Pravdepodobne by som sa neodvrátil od viery, ale veľmi by to zasiahlo do mojej služby. Seminár prišiel v správny čas. Posilnilo to mňa, mojich členov cirkvi, aj moju rodinu. "

Jeho výraz tváre sa mení na viac slávnostný, ​​keď pokračuje. " Štyri rodiny z nášho kostola sa po tomto incidente odvrátili od kresťanskej viery. Je mi ľúto, že som ich nemohol presvedčiť, aby zostali pevní vo svojej viere, ale som rád, že väčšina z môjho kostola vytrvala. "

Khushal naďalej žije v tej istej dedine s tými istými ľuďmi, ktorí boli k nemu kedysi nepriateľskí. Mnohí z nich sa mu niekoľko mesiacov po útoku ospravedlnili a priznali, že ich extrémisti vyprovokovali proti nemu.

Potom opisuje súčasnú situáciu. "Teraz sa veci upokojili a ľudia žijúci v mojom dome uznali, že som bol falošne obvinený. Ale už viem, že Boh je so mnou za každých okolností. "

Potom vydá veľmi silným hlasom konečné vyhlásenie. "Už sa nebojím smrti. Všetci jedného dňa zomrú. Pochopil som, že ak zomriem trochu skôr kvôli mojej viere alebo službe, viem, že Boh sa postará o moju rodinu a o všetko, na čom mi záleží. "

Zdroj: Open Doors

Foto: Pexels

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
http://www.incamminoconmaria.it/1986/07/26/posolstvo-dane-pannou-mariou-lellovi-­4/?lang=sk
Odoslané 16.10.2018 17:30.