Blogy

« Späť

Boh prihnal piesočnú búrku, aby ochránil nových veriacich pred útokom teroristov

Boh prihnal piesočnú búrku, aby ochránil nových veriacich pred útokom teroristov

10.oktober 2016

Najmenej 50 kresťanov strednej Ázie pocítili priamo Božiu ochrannú ruku pred islamskými militantmi, keď spôsobil obrovskú piesočnú búrku, aby ich skryl pred útočníkmi.

Príbeh Božej ochrany začal tajným krstom. 24 veriacich v Ježiša Krista prijalo krst, hovorí pastor Pavol, zakladateľ „Biblie pre Strednú Áziu“.

„Boží návrat je blízko, veria oni“ poznamenáva Pavol.“ Keď pohania dostali dar Ducha svätého, apoštol Peter sa spýtal učeníkov: Môže ešte niekto zabrániť, aby boli vodou pokrstení tí, čo dostali Ducha Svätého tak ako my?/Skutky 10:47/

Po troch dňoch modlitieb a pôstu prijali povolanie od Boha v Arabskom jazere.

Asi 50 ľudí, vrátane kandidátov na krst nastúpili do autobusu, aby prišli na dohodnuté miesto. Boli inštruovaní, aby svoje plány držali v tajnosti. Po krste a modlitbách znovu nastúpili do autobusu, aby sa vrátili domov a v kostole oslavovali Boha pri Pánovej večeri.

Ako sa pohol autobus, zrazu sa za nimi zjavili tri autá plné islamských militantov so snahou dohnať autobus a postrieľať ľudí.

Pastor Pavol poznamenáva: „Držali sme v tajnosti tento krst. Myslím si, že všetkých chceli postrieľať už pri krste, ale zle si to vypočítali.“ Začala divoká naháňačka na dvojprúdovej ceste. „My sme skutočne nevedeli, čo robiť, začali sme sa modliť o Božiu ochranu. Ľudia si mysleli, že budú zabití“  - on spomína.

Stalo sa však niečo neobyčajné. „Zrazu sme videli obrovskú piesočnú búrku za našim autobusom. Najprv sme sa zľakli, keď sa búrka priblížila. Mysleli sme, že piesok zasype náš autobus tak, že nás to zastaví, čo by umožnilo teroristom sa ich zmocniť. Ale piesok zasypal vojenské autá a nie autobus. Počuli sme ešte výstrely, ale autá sme viac nevideli.“

Nech je oslávený Pán! Cítili sme, že Pán Ježiš je pri nás ako mocná sila, ktorý ukázal svoje ochranné a láskavé ruky. Ježiš nás zachránil!“ S vďačnosťou Bohu prišli do domáceho kostola a chválili Pána.

Zdroj: Godreports

Foto: Flickr

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
František, vďaka za preklad a zdieľanie Božieho konania. Je vzácne počuť o našom Bohu, ktorý má moc ovplyvňovať aj vonkajšie okolnosti. Mám pocit, že Božie skutky ako exodus sme začali redukovať v našej spoločnosti len na duchovné a duševné prežívanie. Táto udalosť je oveľa silnejšia ako len "hodnoty", morálka alebo slová. Náš Boh je mocný a je Bohom zázrakov. Potrebujeme mu uveriť naplno. Teším sa na ďalšie články emoticon
Odoslané 5.11.2016 10:30.