Blogy

« Späť

Etiópske tínedžerky uväznené kvôli šíreniu viery boli prepustené

Etiópske tínedžerky uväznené kvôli šíreniu viery boli prepustené

Rodiny sa obávajú hrozieb od miestnych radikálov

15.12.2016 Washington, D.C. (International Christian Concern) - International Christian Concern (ICC) získal informáciu, že štyri kresťanské dievčatá boli neprávom uväznené v Babile a potom prepustené 15. decembra. Martha Solomon Kebede, 18, Miheret Abera Mulat, 17, Gifti Dabesa Fekyisa, 17, and Eden Serawit Mekuria, 15, boli vo väzení od 20. septembra z dôvodu debaty s moslimskými priateľmi.

Miestne autority ich uväznili kvôli ich osobnej diskusii o islame. Rodičia moslimov  sa to dozvedeli, rozzúrili sa a sťažovali u miestnej samosprávy. Následne boli dievčatá uväznené z dôvodu ukazovania zlého pohľadu na islam a proroka Mohameda tým, že ho pomenovali bláznivým.

Žalobcovia požadovali 15 rokov väzenia, ale súd v Harare prehlásil, že musia byť prepustené k 1. októbru s pokutou 130 USD. Hneď po prepustení boli znovu zatknuté a uväznené. Opäť mali byť potrestané na 15 rokov väzenia.  Miestny súd v Adame ich znovu prepustil, už bez pokuty.

 Avšak miestna polícia znovu ignorovala súd a zase ich uväznila. Súd v Babile ich odsúdil na mesiac väzenia. Počas priebehu súdu v Babile miestni radikáli sa začali vyhrážať rodinám dievčat, že ich všetkých upália zaživa. Na Facebooku swahilský zástanca moslimov prehlásil: „Každý moslim, ktorý nájde tieto ženy, ich má zabiť“

Tieto dievčatá boli teraz prepustené, ale sú pod neustálou hrozbou.

Zdroj: ICC

Foto: wikimedia

Najnovšie

Príbeh katolíckeho kňaza z podzemnej Cirkvi v Číne

Madrid, 17. november 2017 / ( ACI Prensa ) Fráter Jozef of Ježiša je čínsky kňaz, ktorý zostal...

SIROTA Z KOLUMBIE ROZPRÁVA SVOJ ŽIVOTNÝ PRÍBEH, ABY PRIBLIŽOVALA BOŽIU LÁSKU DRUHÝM

„Svojim životným príbehom hovorím druhým, že kto miluje Boha, všetky veci sa obrátia na dobré. Snažím sa, aby pochopili, že sa nemáme odvracať od Pána, ak prežívame ťažké chvíle.“

Deň zo života egyptského kresťana

Kresťania žijúci v južnom Egypte sú vystavení každodenne boju o prežitie len preto, že sú kresťania. Široko rozšírená diskriminácia a otvorené prenasledovanie výrazne ovplyvňuje ich životy už od výchovy ich detí až po podradnú prácu, aby mohli uživiť svoju rodinu. Tento príbeh približuje jednoduchý deň z ich života. Je to kombinácia aktuálnych skúseností a dennodennej reality miliónov kresťanov v Egypte.
Jeden kňaz v Káhire zavraždený, druhý zranený zatiaľ čo sa druhí len prizerali.

Jeden kňaz v Káhire zavraždený, druhý zranený zatiaľ čo sa druhí len prizerali.

Záchranná služba meškala s ošetrením    International Christian...

Mjanmarsko: Pastor vyháňa démonov z náčelníkovho syna, budhistická dedina prichádza ku Kristovi

Dano bol vychovaný v kresťanskom dome rodičmi, ktorí predtým praktizovali animizmus. Po...