Blogy

« Späť

Indická cirkev je pobúrená útokom na seminaristov a kňazov v Madhya Pradesh

Indická cirkev je pobúrená útokom na seminaristov a kňazov v Madhya Pradesh

Indická katolícka Cirkev odsúdila útok na 30 seminaristov a dvoch kňazov v Madhya Pradesh , ktorí boli najprv zadržiavaní hinduistickými fundamentalistami a potom niekoľko hodín zadržiavaní ako rukojemníci na policajnej stanici Satna.

V tlačovej správe povedal generálny tajomník katolíckej biskupskej konferencie Indie (CBCI) Theodore Mascarenhas, že "vyjadruje svoj šok, bolesť a zranenie z nevyprovokovaného násilia proti katolíckym kňazom a seminaristom" a poznamenal, že " v posledných mesiacoch existovali aj iné príznaky obťažovania katolíckej cirkvi ".

Mgr Mascarenhas sa sťažoval, že kňazi a seminaristi z teologickej fakulty svätého Efréma boli zadržaní skupinou hinduistických extrémistov, keď uskutočňovali rutinný vianočný spevácky program, ktorý sa za posledných 30 rokov praktizoval počas vianočnej sezóny.

"Čo je ešte šokujúcejšie, je, že osem kňazov, ktorí neskôr šli preverovať záležitosti o zadržaných kňazoch a seminaristoch, boli tiež vzatí do väzby. Je to hanebné, že aj tí, ktorí chceli prísť k zadržaným osobám, nemali k nim prístup. "

Podľa generálneho tajomníka CBCI: "Obvinenie z konverzií, skrze  ktoré boli kňazi a seminaristi zadržaní, je smiešne. Násilie spáchané skupinami, ktoré tvrdia, že sú nacionalisti a vzali na seba plášť ochrany nacionalizmu a náboženstva, je hanebné. "

"Spolupráca polície, ktorá zatkla seminaristov a bezmocne stála, keď boli kňazi a seminaristi napadnutí, je nechutná a strašná. Takéto zneužitie policajných síl a rozpad práva a poriadku nie je tolerované ani v demokracii civilizovanej spoločnosti. "

"Konferencia katolíckych biskupov Indie odsudzuje toto správanie. Mnohí Indovia správne vnímajú týchto teroristov, ktorí si vzali oblečenie "náboženskej polície". Sme si absolútne istí, že nehovoria v mene našich tolerantných hinduistických bratov, ktorí sú veľmi rozvážni a pokojní. "

Mgr Mascarenhas zdôraznil vážnosť toho, čo sa stalo, a to niekoľko dní potom, čo indický viceprezident ocenil príspevok katolíkov k rozvoju národa počas výmeny vianočných pozdravov s biskupmi .

Generálny tajomník spomenul ďalšie príbehy netolerancie voči náboženským menšinám, ako lynčovanie moslimov pri jedení a predaji hovädzieho mäsa. "Tieto úkony neprinášajú dobro nášmu demokratickému národu s dlhou tradíciou modelu civilizovaného života a harmonickej existencie. [. , .] Nastal čas, aby sme prekročili slová a sľuby. Násilie je nebezpečné. "

Nakoniec: "Vyzývame naše politické vedenie, aby priniesli právny poriadok a aby sa vážne zaoberali darebákmi, ktorí znevažujú prácu lídrov, ktorí chcú pre naše národy priniesť mier a rozvoj. Tí, ktorí boli až doteraz "na okraji", nemôžu byť v centre pozornosti.

"Kresťanská komunita bola hodnotená politickými a sociálnymi lídrami ako" mierumilovná komunita ", ktorá spolupracuje s každou vládou v štáte, aby sa zapojila do budovania štátu. Budeme to aj naďalej robiť. Je však načase, aby naše vedenie prekročilo slová a sľuby, aby zabezpečili, že každý indický občan bude žiť bez strachu s rešpektom a dôstojnosťou. "

Zdroj: asia news

Foto: pixabay

Najnovšie

30 ROKOV AKO EVANJELIZÁTOR V INDII, 30 ROKOV PRENASLEDOVANIA A CELÝ ŽIVOT V BOŽEJ VERNOSTI: RAVIOV PRÍBEH

30 ROKOV AKO EVANJELIZÁTOR V INDII, 30 ROKOV PRENASLEDOVANIA A CELÝ ŽIVOT V BOŽEJ VERNOSTI: RAVIOV PRÍBEH

65 ročný Ravi* čelil všetkým druhom prenasledovania za svoju vieru v Ježiša.  ...
Miestni moslimovia ukameňovali troch kresťanov počas protestov

Miestni moslimovia ukameňovali troch kresťanov počas protestov

Washington DC   (International Christian Concern)   -   Dňa 22....
BÔLE SRDCA, UZDRAVENIA A NÁDEJE: ROZHOVOR S KRESŤANSKOU MATKOU V INDII

BÔLE SRDCA, UZDRAVENIA A NÁDEJE: ROZHOVOR S KRESŤANSKOU MATKOU V INDII

Jaanvi * nevie presne koľko má rokov - myslí si, že má asi 37 alebo 38. Je vydatá a má štyri deti. Žije v dedine s približne 500 domami - ale nemajú žiadnu budovu kostola. V dedine sú iba štyri kresťanské rodiny. Videla ako Boh úžasne pracuje, ale tiež čelí odmietaniu a hnevu zo strany jej susedov kvôli svojej viere. Rozpovie nám svoj príbeh.
JEHO KOSTOL V INDII BOL TRIKRÁT ZNIČENÝ - ALE SUJIT SA NEVZDÁVA

JEHO KOSTOL V INDII BOL TRIKRÁT ZNIČENÝ - ALE SUJIT SA NEVZDÁVA

"Videl som zázraky, ktoré sa diali v Ježišovom mene a som svedkom toho ako Boh premenil životy mnohých ľudí. Mohol som doviesť 60 ľudí ku Kristovi v dedine, kde žijem."
Kvôli falošnému obvineniu z únosu a znásilnenia boli domy pakistanských kresťanov ničené davom

Kvôli falošnému obvineniu z únosu a znásilnenia boli domy pakistanských kresťanov ničené davom

Pakistanská rodina hľadá spravodlivosť takmer dva mesiace potom, čo bol ich 22-ročný syn falošne obvinený z únosu 19-ročnej ženy, čo viedlo k rabovaniu a ničeniu kresťanských domov.