Blogy

« Späť

Indická cirkev je pobúrená útokom na seminaristov a kňazov v Madhya Pradesh

Indická cirkev je pobúrená útokom na seminaristov a kňazov v Madhya Pradesh

Indická katolícka Cirkev odsúdila útok na 30 seminaristov a dvoch kňazov v Madhya Pradesh , ktorí boli najprv zadržiavaní hinduistickými fundamentalistami a potom niekoľko hodín zadržiavaní ako rukojemníci na policajnej stanici Satna.

V tlačovej správe povedal generálny tajomník katolíckej biskupskej konferencie Indie (CBCI) Theodore Mascarenhas, že "vyjadruje svoj šok, bolesť a zranenie z nevyprovokovaného násilia proti katolíckym kňazom a seminaristom" a poznamenal, že " v posledných mesiacoch existovali aj iné príznaky obťažovania katolíckej cirkvi ".

Mgr Mascarenhas sa sťažoval, že kňazi a seminaristi z teologickej fakulty svätého Efréma boli zadržaní skupinou hinduistických extrémistov, keď uskutočňovali rutinný vianočný spevácky program, ktorý sa za posledných 30 rokov praktizoval počas vianočnej sezóny.

"Čo je ešte šokujúcejšie, je, že osem kňazov, ktorí neskôr šli preverovať záležitosti o zadržaných kňazoch a seminaristoch, boli tiež vzatí do väzby. Je to hanebné, že aj tí, ktorí chceli prísť k zadržaným osobám, nemali k nim prístup. "

Podľa generálneho tajomníka CBCI: "Obvinenie z konverzií, skrze  ktoré boli kňazi a seminaristi zadržaní, je smiešne. Násilie spáchané skupinami, ktoré tvrdia, že sú nacionalisti a vzali na seba plášť ochrany nacionalizmu a náboženstva, je hanebné. "

"Spolupráca polície, ktorá zatkla seminaristov a bezmocne stála, keď boli kňazi a seminaristi napadnutí, je nechutná a strašná. Takéto zneužitie policajných síl a rozpad práva a poriadku nie je tolerované ani v demokracii civilizovanej spoločnosti. "

"Konferencia katolíckych biskupov Indie odsudzuje toto správanie. Mnohí Indovia správne vnímajú týchto teroristov, ktorí si vzali oblečenie "náboženskej polície". Sme si absolútne istí, že nehovoria v mene našich tolerantných hinduistických bratov, ktorí sú veľmi rozvážni a pokojní. "

Mgr Mascarenhas zdôraznil vážnosť toho, čo sa stalo, a to niekoľko dní potom, čo indický viceprezident ocenil príspevok katolíkov k rozvoju národa počas výmeny vianočných pozdravov s biskupmi .

Generálny tajomník spomenul ďalšie príbehy netolerancie voči náboženským menšinám, ako lynčovanie moslimov pri jedení a predaji hovädzieho mäsa. "Tieto úkony neprinášajú dobro nášmu demokratickému národu s dlhou tradíciou modelu civilizovaného života a harmonickej existencie. [. , .] Nastal čas, aby sme prekročili slová a sľuby. Násilie je nebezpečné. "

Nakoniec: "Vyzývame naše politické vedenie, aby priniesli právny poriadok a aby sa vážne zaoberali darebákmi, ktorí znevažujú prácu lídrov, ktorí chcú pre naše národy priniesť mier a rozvoj. Tí, ktorí boli až doteraz "na okraji", nemôžu byť v centre pozornosti.

"Kresťanská komunita bola hodnotená politickými a sociálnymi lídrami ako" mierumilovná komunita ", ktorá spolupracuje s každou vládou v štáte, aby sa zapojila do budovania štátu. Budeme to aj naďalej robiť. Je však načase, aby naše vedenie prekročilo slová a sľuby, aby zabezpečili, že každý indický občan bude žiť bez strachu s rešpektom a dôstojnosťou. "

Zdroj: asia news

Foto: pixabay

Najnovšie

"MÔJ OTEC BY MA ZABIL" – TAJNÁ CTITEĽKA JEŽIŠA V MAROKU

"Obávam sa, že sa to moji rodičia dozvedia. Môj otec by ma zabil. " Toto sú slová Nadeen *, mladej tajne veriacej z Maroka. Keď hovorí, že ju otec zabije, ak sa dozvie o jej skrytej viere, nie je to len fráza. Je to smrteľne vážne.
BOJ O POTRAVINY V SEVERNEJ KÓREI: PRÁZDNE ŽALÚDKY A PLNÉ SRDCE

BOJ O POTRAVINY V SEVERNEJ KÓREI: PRÁZDNE ŽALÚDKY A PLNÉ SRDCE

Vodcovia Severnej a Južnej Kórey sa stretli prvý krát po viac ako desiatich rokoch a jedlo,...
Dvaja pakistanskí bratia boli odsúdení na smrť za bohorúhanie

Dvaja pakistanskí bratia boli odsúdení na smrť za bohorúhanie

Ako uvádza zdroj Asianews, bratia Qaisar a Amoon Ayub boli uväznení vo väzení Jhelum...
Otvorený list katolíkov z Datongu: Nemôžeme mlčať keď potlačujú našu vieru

Otvorený list katolíkov z Datongu: Nemôžeme mlčať keď potlačujú našu vieru

List je adresovaný vládnym orgánom, ktorým žiadajú o náboženskú slobodu, ale aj veriacim sveta (a možno i Vatikánu). Tu sa pýtajú, ako sa správať tvárou v tvár prenasledovaniu. Ich spoločenstvá prežili zničenie krížov, kostolov, zákazy zhromaždení. Od roku 2005 diecéza nemá biskupa.
ČÍNA: NAPRIEK ŤAŽKOSTIAM, VLASTNÉMU „VYHORENIU“ A MANŽELSKÝM PROBLÉMOM MISIONÁRI VYTRVAJÚ

ČÍNA: NAPRIEK ŤAŽKOSTIAM, VLASTNÉMU „VYHORENIU“ A MANŽELSKÝM PROBLÉMOM MISIONÁRI VYTRVAJÚ

Viac ako 30 rokov svet obdivoval fenomenálne oživenie kresťanstva, ku ktorému došlo v...