Blogy

« Späť

Ježiš alebo rodina? Dôsledky nasledovania Krista v Nigérii.

Ježiš alebo rodina? Dôsledky nasledovania Krista v Nigérii.

Spomínate si na radosť a pokoj, ktorý vás zaplavil, keď ste si prvý krát uvedomili, že Ježiš vám odpustil hriechy? Poďme späť. Váha našej viny bola zrušená a ohromná radosť  v Kristovi naplnila dušu. A teraz si predstavte, že kvôli  rozhodnutiu nasledovať Krista bude balansovať nad priepasťou váš život, vaše manželstvo, bezpečnosť vášho syna, len aby bolo potlačené toto rozhodnutie...vašou vlastnou rodinou. To je príbeh Mouniry a tisícov iných nigérijských moslimov, ktorí konvertovali na kresťanstvo.

Často to najhoršie prenasledovanie zažívajú od vlastných bratov, sestier, manželov, otcov a matiek. Odmietnutie, týranie, zabitie. Toto sú všetko sú slová, ktoré sa nespájajú s vlastnou rodinou. Žiaľ, pre Mouniru a mnoho iných konvertitov z islamu na kresťanstvo vo svete  je prenasledovanie v ich dome dennodennou realitou. 

Domovská krajina Mouniry je prevažne moslimská a stále sa viac radikalizuje voči kresťanom. Extrémne militantné skupiny ako Boko Haram, Al Kaida v  Maghrebe  a Hnutie za jednotu a džihád v západnej Afrike radikalizovali množstvo moslimov. Mnohí tam pravidelne vyhlasujú: „Smrť kresťanom, hlavne konvertitom.“

V okolí Nigeru a v blízkosti hraníc s Alžírskom, Čadom, Líbyou a Mauretániou kresťania riskujú stratu všetkého. Mounira pochádza z hlboko konzervatívnej moslimskej rodiny. Ako prijala Krista, opustila ju jej rodina a jej syn Maoulé zostal s ňou bez domova a priateľov. Jej vlastný muž  ju kvôli viere odmietol. Keď by ju prichytil pri čítaní Biblie, schmatol by jej Bibliu a roztrhla na kusy. V nedeľné ráno by zamkol do izby, aby nemohla ísť do kostola.

Jednej noci, keď sa vrátil neskoro z práce ju začal biť až do bezvedomia kvôli tomu, že sa modlila v kúte. Jej syn zareagoval rýchlo. Zavolal hneď pastora a išli do nemocnice.

Viera Mouniry rozzúrila jej muža. Rozviedol sa s ňou a vyhodil ju aj so synom na ulicu. Po rozvode muž Mouniry informoval o jej konverzii aj jej moslimskú rodinu. Oni v rozčúlení plánovali jej zabitie v noci počas spánku. Avšak z Božej milosti v čase vpádu zločincov do jej domu bola Mounira v kostole. Potom si objednali čarodejníka, ktorý mal na ňu poslať diabolského ducha, ktorý by ju zabil. Ale ona zostal v bezpečí a zotrvala v Bohu.

Teraz Mounira oslavuje Pána. Pre ICC povedala: „Stále som v ohrození a pod tlakom rodiny i môjho bývalého muža a ešte skúšajú spôsoby ako by ma mohli zabiť. Napriek tomu sa teším z každého dňa v Pánovi, pretože On je mojou silou, mojim ochrancom. On ma nikdy neopustí. Všetko dávam do Jeho rúk.“

 

Zdroj: International Christian Concern

Foto: Flickr

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
[...] Ježiš alebo rodina? Dôsledky nasledovania Krista v Nigérii. [...] Čítať viac
Odoslané 23.4.2015 18:30.