Blogy

« Späť

Kresťan zbitý do bezvedomia za to, že odmietol zaprieť svoju vieru

Kresťan zbitý do bezvedomia za to, že odmietol zaprieť svoju vieru

V nedeľu koncom novembra 2022 boli kresťania v Indii tvrdo zbití za to, že odmietli zaprieť svoju vieru. Dav radikálnych hinduistických nacionalistov spolu s vodcom dediny prerušil nedeľné bohoslužby v dome kresťanskej rodiny. Dav vtrhol do domu, vzal dve kresťanské rodiny a surovo ich zbil. Z troch, ktorí utrpeli vážne vnútorné zranenia, bol jeden muž v bezvedomí takmer hodinu

Dve kresťanské rodiny, ktoré boli napadnuté, prišli k viere len pred štyrmi mesiacmi. Odvtedy ich neustále obťažovali radikálni nacionalisti. Podľa zdrojov organizácie International Christian Concern (ICC) vodca dediny zhromaždil dav vrátane obyvateľov susedných dedín a obvinil kresťanov z konvertovania na cudzie náboženstvo, opustenia svojich bohov a lákania nevinných kmeňových ľudí ku kresťanstvu. Dav začal útočiť na kresťanov vrátane žien a detí. Farár po drsnom bití upadol do bezvedomia. Dav predpokladal, že zomrel a odišiel z miesta činu. Po hodine nadobudol vedomie. kresťanská komunita išla na policajnú stanicu nahlásiť útočníkov, ale dav vedený vodcom dediny prišiel podať správu o incidente proti duchovnému. Je len malá nádej, že kresťania tu dosiahnu spravodlivosť.

Počet incidentov prenasledovania  v týchto dňoch veľmi narástol ," povedal ICC miestny duchovný. „Minulý mesiac bol zbitý mladý kresťan za to, že odmietol odvolať svoju vieru. Hoci neustále klopeme na policajnú stanicu, spravodlivosti sa nám dostáva málo alebo vôbec,“ vysvetlil. Odisha bol prvým indickým štátom, ktorý prijal zákony proti konverzii. Doteraz 11 indických štátov prijalo zákony proti konverzii, pričom dva ich prijali tento rok. Modlime sa za našich indických bratov a sestry.

 

Zdroj: International Christian Concern

Foto:  wikimedia

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Ann Lee
Christians in India were severely beaten for refusing to deny their faith. This is so bad. I'm sorry for that news. I hope for better things for them.
<a href="http://duck-life4.com/">duck life</a>
Odoslané 8.3.2023 10:10.
Gases created in the sewers often nearest exxon or mobil station

kill workers. The Pakistani government usually makes a very modest financial settlement with the worker's family, barely covering the cost of the funeral.
Odoslané 13.3.2023 0:12.