Blogy

« Späť

Mjanmarsko: Pastor vyháňa démonov z náčelníkovho syna, budhistická dedina prichádza ku Kristovi

Mjanmarsko: Pastor vyháňa démonov z náčelníkovho syna, budhistická dedina prichádza ku Kristovi

Dano bol vychovaný v kresťanskom dome rodičmi, ktorí predtým praktizovali animizmus. Po tom, čo jeho otec zomrel, Dano sa obrátil k Bohu a prijal Ježiša ako svojho Spasiteľa.

V mladosti Dano narukoval do armády a mal skúsenosti z bojov proti čínskym rebelom. "Naši nepriatelia nás obkľúčili, strieľali na nás, explodovali nášľapné míny." Dano uviedol svoj príbeh pre Open Doors.

Unikol len tak-tak. "Bol som umiestnený v čele, predo mnou bol jeden skúsený vojak a druhý za mnou. Vojaci pred mnou a za mnou boli zabití výbuchom nášľapných mín. Zistil som, že zomrelo 120 vojakov. "

Dano verí, že jeho život bol z nejakého dôvodu ušetrený. "Verím, že Boh mi zachoval život na bojovom poli pre účel - pretože v Biblii je napísané, že Boh chráni tých, ktorých si vybral. Verím, že ma Boh vybral, aby som vykonal svoju prácu a slúžil svojmu ľudu, "avizoval pre Open Doors.

Po osem rokoch služby Dano opustil armádu a získal licenciu na prevádzkovanie  podnikania s drevom a začal si zarábať na svoje živobytie vyvážaním dreva do Thajska.

Jedného dňa mal prekvapivú víziu. "Bola mi ukázaná vinica plná hrozna, úplne zrelého a čakajúce na to, aby sa odtrhlo. Nebeský anjel ma požiadal, aby som odtrhol hrozno a jedol. Keby som nezačal, poslal by niekoho iného. "

Keď Dano zdieľal víziu so svojim pastorom, dospeli k záveru, že Dano bol povolaný do služby. Pastor si myslel, že sa musí najprv študovať v seminári.

Ale Dano sa rozhodol, že chce okamžite začať svoju službu, a tak šiel za náčelníkom obce a ponúkol mu, že bude bezplatne vyučovať deti v obci.

Budhistický náčelník a jeho zástupca súhlasili s výchovou svojich mladých ľudí Danom, ale varovali ho pred kázaním o Ježišovi. Dokonca vypracovali dohodu, v ktorej sa uvádza, že dedinčania musia podať sťažnosť, ak by Dano kázal o svojej viere.

Dano neochotne podpísal dohodu a začal učiť deti. Keďže nekázal, učil deti krátke biblické verše a piesne o Bohu počas modlitby.

Dano sa tiež začal modliť za svoju dedinu. Prebudil sa o 4 hod ráno a prechádzal po dedine, pričom sa modlil nahlas. Niektorí obyvatelia ho videli a sťažovali sa náčelníkovi. Danovi bolo povedané, aby sa viac nemodlil.

Ale to ho neodradilo. "Pokračoval som v modlitbách za dedinu - len som sa rozhodol modliť sa o polnoci," hovorí. Dohliadal na svoju dedinu, ako keby bol stále v armáde a tvrdil, že jeho dedina patrí Pánovi. Okrem toho sa so svojou rodinou postili každú sobotu. A keď boli ľudia v obci chorí, Dano sa modlil za nich a mnohí sa uzdravili.

Výbuch duchovnej vojny

Kvôli svojej kresťanskej viere boli Danove deti často ohrozované inými deťmi a ich učitelia ich niekedy tlačili, aby sa modlili budhistické modlitby.

Niekedy sa zhromaždili rozhnevané skupiny ľudí pred Danovým domom. "Mnohokrát prišiel náčelník dediny so svojim zástupcom a hľadali ma, aby ma mučili a zabili. Ale akoby zázrakom, ma nemohli nájsť alebo som utiekol, "povedal pre Open Doors.

Jeden raz už bol pastor Dano v hľadáčiku zbrane, ale zbraň zlyhala. Dedinčania boli tak prekvapení, že ho vtedy nechali nezraneného.

Hoci s pastorom zle zaobchádzali, dedinčania šli niekedy za ním, keď potrebovali pomoc. Zástupca náčelníka raz prišiel k Danovi a požiadal o pomoc pre svojho syna. Pravdepodobne mladý muž zostal v lese v blízkosti svätyne pre démonov. Jeho správanie a zdravie sa zhoršili a predpokladalo sa, že je posadnutý démonom.

Lekári a kúzelníci, na ktorých sa spoliehali mnohí dedinčania, neboli schopní pomôcť mladému mužovi. Keď sa zdalo, že sa všetka nádej stratila, rodina si spomenula, že pastor sa modlil za chorých. V zúfalstve sa obrátili na Dana o pomoc. Cítili sa pritom nepríjemne kvôli ich odporu voči nemu v minulosti.

"Rodina náčelníka si myslela, že budem na nich nahnevaný a odmietnem im pomôcť, ale videl som to ako dobrú príležitosť na to, aby som sa k nim dostal," povedal Dano. Postil sa a modlil  tri dni na prípravu.

Po troch dňoch chcel Dano ísť za mladým mužom, ale keď ho videl syn náčelníka utiekol preč s krikom: "Ten človek ma chce chytiť!"

Dano sa vrátil do svätyne o 11 hod v noci a prikázal démonovi, aby vyšiel. Dano sa pokúsil spáliť svätyňu, ale sa mu nedarilo. Napokon vylial na ňu motorovú naftu a svätyňu spálil.

Pastor Dano sa postavil pred syna náčelníka. Zavolal meno Pána a démon opustil mladého muža. Nielen, že démon utiekol, ale dedinčania hlásili, že všetci zlí duchovia opustili dedinu v rovnakom čase.

Na veľké prekvapenie na ďalší deň niektorí dedinčania prosili pastora Dana, aby priniesol duchov späť. Prosili a ponúkli obete, aby sa duchovia vrátili, ale neprišli. "Neboli šťastní, pretože ich bohovia ich nechali. Sťažovali sa svojmu náčelníkovi a pokúšali sa ma zabiť, "vysvetlil Dano.

Pastor Dano navštívil každú svätyňu v obci a modlil sa proti zlým duchom. "Nasledujúci deň boli všetky svätyne v obciach spálené. Nikto nevedel, ako sa to stalo. Zdá sa, že to bol zázrak. "

Nastalo však niečo ešte pozoruhodnejšie: náčelník a jeho rodina spolu so štyrmi ďalšími rodinami prijali Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa a Pána!

Čoskoro ostatní dedinčania tiež prijali Krista. Dedinčania, ktorí kedysi boli proti  Danovi ho teraz počúvajú a nechajú sa ním viesť. On vedie kostol vo svojej dedine, má tiež svoju víziu a snaží sa osloviť blízke budhistické obce.

Pastor Dano prosí o modlitby za odvahu a nepretržitú ochranu, ako aj modlitby za rodiny vo svojej dedine, ktoré sa obrátili k Ježišovi. Tiež prosí Pána, aby pripravil cestu pre evanjelium, aby sa dostalo do okolitých dedín a ľudia v nich mali srdcia pripravené prijať ho."

Foto: Godreports -Budhistický mních zbiera almužnu v dedine v Mjanmarsku

Zdroj: Godreports

 

Najnovšie

Mali: Kresťania môžu byť jednoducho zabíjaní

Sorymu * sa vyhrážali islamisti, keď počuli o jeho službe v kostole v Djalloube v centrálnom Mali. Utiekol a zanechal načas svoju rodinu.
Hinduista vyhodil svoju manželku a štyri deti z domu keď sa odmietli vzdať svojej kresťanskej viery.

Hinduista vyhodil svoju manželku a štyri deti z domu keď sa odmietli vzdať svojej kresťanskej viery.

Patriarcha Ramesh Kumar sa cítil pohoršený tým, že nasledujú Ježiša. Teraz s príchodom zimy podľa správy britskej pakistanskej kresťanskej asociácie (BPCA) bojujú jeho manželka a deti o prežitie.

Príbeh katolíckeho kňaza z podzemnej Cirkvi v Číne

Madrid, 17. november 2017 / ( ACI Prensa ) Fráter Jozef of Ježiša je čínsky kňaz, ktorý zostal...

SIROTA Z KOLUMBIE ROZPRÁVA SVOJ ŽIVOTNÝ PRÍBEH, ABY PRIBLIŽOVALA BOŽIU LÁSKU DRUHÝM

„Svojim životným príbehom hovorím druhým, že kto miluje Boha, všetky veci sa obrátia na dobré. Snažím sa, aby pochopili, že sa nemáme odvracať od Pána, ak prežívame ťažké chvíle.“

Deň zo života egyptského kresťana

Kresťania žijúci v južnom Egypte sú vystavení každodenne boju o prežitie len preto, že sú kresťania. Široko rozšírená diskriminácia a otvorené prenasledovanie výrazne ovplyvňuje ich životy už od výchovy ich detí až po podradnú prácu, aby mohli uživiť svoju rodinu. Tento príbeh približuje jednoduchý deň z ich života. Je to kombinácia aktuálnych skúseností a dennodennej reality miliónov kresťanov v Egypte.