Blogy

« Späť

NALÁKANÁ, UNESENÁ A TAKMER PRINÚTENÁ PREJSŤ NA ISLAM

NALÁKANÁ, UNESENÁ A TAKMER PRINÚTENÁ PREJSŤ NA ISLAM

Kresťanská teenagerka, Romina *, bola unesená a držaná proti jej vôli islamským vodcom, ktorý ju chcel obrátiť na islam. Teraz Romina a jej rodina čelia hanbe z únosu.

Keď bola Romina mladá, chodila do kostola so svojou rodinou. Ale keď sa dostala na strednú školu, jej rodina sa rozhodla, že by mala prestať. "Po obradoch tam boli vždy skupiny moslimských chlapcov z v okolia, ktorí čakali na nás dievčatá," povedala Romina. "Mali neslušné narážky a chceli byť s nami. Mojej rodine sa to nepáčilo a rozhodli, že sa už nemám stretávať s týmito chlapcami. "

To, čo si jej rodina neuvedomila, bola skutočnosť, že žije v spoločnosti, kde dominujú moslimovia a to ovplyvnilo ich rodinu. "Môj starší brat mal vždy veľa kamarátov navôkol," povedala Romina. "On a jeho priatelia boli podľa mena kresťanmi, ale zaobchádzali so mnou podľa  moslimskej mentality. Pretože som bola dievča, môj brat sa cítil oprávnený ma ponižovať pred svojimi priateľmi. "

Romina mala pocit, že jej matka vždy uznala bratovi a ona ostala zranená. Jedna osoba, s ktorou bola vždy rada, bol Ahmed *, jej moslimský priateľ. Sladký a chápavý, bol vždy ochotný počúvať jej problémy.

Jeden krát v noci jej brat nadával a udrel ju. Robina zavolala Ahmeda a počula jeho priateľský hlas. "Počkaj," povedal. "Zoberiem ťa. Nevrátiš sa späť do tohto domu. "

ROMINA BOLA PRIPRAVENÁ

Keď sa Romina pozrie späť, vidí, ako si Ahmed starostlivo všetko pripravil. Ona sa do neho zamilovala. Keď Ahmed navrhol Romine utiecť s ním, povedala áno úplne bez vedomia hanby, ktorú tým prinesie svojej rodine.

OKLAMANÁ a UNESENÁ

Keď utiekli spolu, Ahmed vzal Rominu do svojho rodinného domu, kde boli okamžite oddelení. Romina bola poslaná k Ahmedovmu strýkovi, fundamentalistickému islamskému šejkovi (náboženskému a kmeňovému vodcovi), ktorý bol odborníkom na konverziu kresťanských dievčat na islam.

Strýko zabavil Romine telefón, prikázal jej nosiť šatku a uzamkol ju v dome. "Hovoril mi opakovane: Tvoja rodina ťa už viac neprijme, pravdepodobne ťa zabijú. Nemôžeš ísť domov. Jediným riešením pre teba teraz je prejsť na islam. Potom ťa budeme môcť chrániť, budeš v bezpečí.“ povedala Romina.

Romina bola držaná v zajatí počas šiestich týždňov pod neustálym tlakom, aby konvertovala na islam. Postupne sa poddávala. "Teraz vidím, že sa pokúšali vymývať mi mozog. Keď som im odvrávala, robili mi život strašným; keď som prejavila záujem, boli milí a priateľskí. "

CUDZIA ZÁCHRANA

Deň, keď ju policajti prišli zachrániť, bol pre Rominu zvláštnym zážitkom. Namiesto toho, aby zatkli Ahmeda a jeho strýka na základe obvinenia z únosu a núteného obrátenia, vzali Rominu do väzenia. " Nebola som oficiálne zatknutá, ale nemohla som slobodne odísť; podľa zákona to bolo pre moju vlastnú bezpečnosť. Iba ak by mužský rodinný príslušník prišiel prevziať zodpovednosť za mňa, nechali by ma ísť, "povedala Romina.

Jej príbuzní, Khalil * a jeho žena - obaja oddaní kresťania - ju prišli vyzdvihnúť. Týmto spôsobom Khalil ochránil Romininho otca a brata, aby nemuseli znášať verejnú hanbu z toho, že ich dcéra utiekla s moslimským mužom.

'SKUTOČNÁ LÁSKA'

To, že zostala s Khalilom a jeho rodinou, bolo pre Rominu prelomové. "Nezamkol ma, slobodne som mohla ísť. Ale ja som to nechcela, pretože som u nich zažila skutočnú lásku, "povedala. "Často sme spolu hovorili, niekedy až do neskorej noci, o sebe, o Bohu, o islame, o Ježišovi. Rozprávali znova a znova o slobode v Kristovi, o tom, že sa nemusím hanbiť. "

Romina stále uvažovala nad konverziou na islam, ale postupne so slovami, modlitbami a milujúcou atmosférou, ktorá bola v dome zmenila názor. "Vzali ma do kostola. Začala som sa zúčastňovať chvál a modlitbových stretnutí.  Začala som čítavať Bibliu a stávať sa zbožnejšou, "povedala Romina. "Bolo to požehnané obdobie, rozhodla som sa žiť pre Pána.

"Nie že by moje problémy po prijatí Krista zázračne zmizli. Oveľa dôležitejšie je, že viem definovať, kto som teraz. Stále nemôžem nájsť slová, ktoré by popisovali, ako som vďačná za to, čo On pre mňa urobil. "

BEZ HANBY

Hanba z toho, čo urobila Romina, bola naďalej nepríjemná pre jej rodinu. Jediná vec, ktorá by poškvrnu odstránila, bolo manželstvo. Jej rodina ponúkla mužom veľké veno, ak by boli ochotní vstúpiť do dohodnutého manželstva s ňou. Ale nikto nechcel.

Potom prišiel Farid - pokorný kresťan, ktorý bol do Rominy dlhé roky tajne zamilovaný. Začali spolu chodiť do kostola. O niekoľko mesiacov neskôr sa zobrali. O rok nato mali chlapca.

Rodina Rominy ju ešte stále neprijala; väčšinou ju úplne ignorujú. Avšak bez ich podpory život pre mladú rodinu nie je ľahký. Ale Farid sa nehanbí: "Toto dievča som poznal celý môj život. Viem, že neurobila nič zlé. Milujem ju" povedal. V tejto patriarchálnej spoločnosti ide o mimoriadne otvorené a zraniteľné vyhlásenie lásky.

Keď sa pozrieme naspäť, Romina tu zjavne vidí Božiu ruku. "Je to Kristus, ktorý ma dostal von. Urobil toľko zázrakov v mojom živote. Teraz žijem v slobode. Keď sa zjavil Kristus, všetka tma zmizla. "

JEDNA Z MNOHÝCH

Romina je len jednou z mnohých bezbranných kresťanských dievčat v arabskom svete, na ktoré sú úmyselne zameraní moslimskí muži v snahe dosiahnuť ich prechod na islam.

Často, rovnako ako v prípade Rominy, "priateľský" moslimský chlapec hrá kľúčovú úlohu v tom, čo nakoniec skončí nútenou konverziou a manželstvom s omnoho starším moslimským mužom. Ona bude zvyčajne ako jeho druhá alebo tretia žena.

Romina hovorí, že keby si v mladšom veku uvedomila svoju identitu v Kristovi, mohla byť menej náchylná na Ahmedovo úsilie odlákať ju od svojej rodiny. Preto Open Doors podporujú kresťanov na Blízkom východe prostredníctvom biblických štúdií, programov spoločenských vzťahov,  modlitieb a bohoslužieb, ktoré vytvárajú ich  novú kresťanskú identitu v Bohu.

* meno zmenené kvôli bezpečnosti

Zdroj : Open Doors

Foto: František Bašo