Blogy

« Späť

Uväznený iránsky pastor získal pomoc pre šírenie Evanjelia z neočakávanej strany

Uväznený iránsky pastor získal pomoc pre šírenie Evanjelia z neočakávanej strany

30-ročný Mojtaba Hosseini bol vodcom rýchlo sa rozvíjajúceho tajného cirkevného hnutia v Iráne, kým úrady neprepadli jeho domácu modlitebňu. Jeho potom zatkli a odsúdili na tri roky v neslávne  známej väznici Evin.

Podľa správy Open Doors, rovnako ako všetci iránski kresťania, aj Hosseini vedel o rizikách spojených s jeho podzemnými aktivitami.

"Prečo som neprestal pracovať pre cirkev po prvom zatknutí? Ja naozaj neviem. Neexistovalo pre to žiadne logické vysvetlenie, ale cítili sme, že Pán chcel, aby sme pokračovali. Vedeli sme, že môžeme byť zatknutí v každom okamihu. "

Vo väzení sa Hosseini naučil každodenne dvíhať svoj kríž. " 1. list Korinťanom 1:29 uvádza, že" Boh to všetko urobil, aby sa pred Ním nik nevystatoval, "povedal. "Je to všetko o Bohu, nie o mne."

Väčšinu času väznenia bol v bloku s vrahmi, lupičmi a obchodníkmi s drogami. "Vnútri som cítil hlboký strach," povedal pre Open Doors. "A často som bol smutný, aj keď bol Pán blízko. Moje ruky boli zviazané, môj hlas nebudú počuť žiadne ľudské bytosti. "

"Nie je to o tebe"

Keď bol bez nádeje a zúfalý, obrátil sa k Bohu v modlitbe. "Modlil som sa; to bolo všetko, čo som mohol urobiť, "povedal. "Najprv to boli modlitby pokánia. Myslel som si, že ma Boh potrestal kvôli mojim chybám tak, že ma vložil do väzenia."

To bol ten moment, keď si uvedomil, že je "nič ".

"Potom mi povedal Pán. " Mojtaba, prestaň byť sebecký, nie je to o tebe; je to o mne. Pozri sa okolo seba. " Začal sa pozerať na zúfalých ľudí okolo neho inými očami, tak ako ich Boh vidí. "Videl som chudobných ľudí. Ľudí, ktorí sa dopustili najhorších zločinov. Ľudí, ktorí sa cítili tak sami. "

Zrazu sa Hosseini cítil vyzvaný Duchom Svätým, aby zdieľal Božie slovo s väzňami okolo seba: "Boh mi znovu hovoril:" Je načase, aby si s nimi hovoril o mne. Potrebujú ma. "

Hosseini získal od Boha iný pohľad na život: "Je to zábavné sledovať, ako Boh niekedy pracuje. Bolo by absolútne nemožné, aby sme predtým prešli veľkými bránami väzenia, a tak prinášali evanjelium tým, ktorí ho veľmi potrebovali. Ale Boh vložil práve mňa a iných kresťanov do vnútra väzenia, aby sme rozsvietili Jeho svetlo. "

Neočakávaný zdroj podpory v iránskom väzení

Najprv začal neisto hovoriť svoje svedectvo života a o Evanjeliu ostatným väzňom. Niektorí prijali Ježiša a boli ako znovuzrodení. Iní boli radi, že sa za nich modlil, aj keď mali naďalej pochybnosti.

Hosseini nemal so sebou vo väzení Bibliu, tak odvážne požiadal o ňu jedného zo stráže.

"Nedostal som ju," povedal pre Open Doors. "Nikto z kresťanov ju nedostal."

Ale Boh vypočul jeho modlitbu a poskytol mu Písmo prostredníctvom jedného z najviac nepravdepodobných zdrojov. Na prekvapenie, imam, ktorý prichádzal každý deň, aby sa modlil s moslimskými väzňami, mu ponúkol pomoc!

"Bol ohromený našou angažovanosťou voči nášmu Bohu," povedal Hosseini. Rovnako ako Boh použil faraóna a iných neveriacich v Biblii, Boh zmäkčil imámovo srdce a použil ho ako svoj nástroj, aby priniesol pravdu.

"Myslím, že to bol Pán, ktorý naplnil jeho srdce dobrotou voči nám."

Vo väznici Evin nebolo možné získať skutočnú Bibliu, ale imám prišiel s kreatívnym nápadom.

Priniesol výtlačky z Biblie, ktoré predstavovali akoby lekcie angličtiny. Jeden Hosseiniho priateľ z väzenského bloku bol dobrý v angličtine. On preložil biblické pasáže do perzského jazyka. Potom Hosseini skopíroval Písmo a dal väzňom, ktorí ho žiadali - tým, ktorí začali nasledovať Ježiša, ako aj tým, ktorí mali otázky ohľadom Evanjelia.

Medzi väzňami sa šírila radosť keď si posielali biblické verše. "Dokonca ich žiadali aj z iných oddelení väznice," povedal pre Open Doors. "Ľudia nás žiadali o viac materiálov. A najlepšie na tom bolo, že väzni odovzdávali svoj život Ježišovi z Biblie. "

"Boh ma umiestnil medzi väzňov"

Po troch rokoch väzenia bol Hosseini prepustený. Podarilo sa mu utiecť do inej krajiny, kde dodnes žije.

"Nikdy som sa nemodlil za to, aby ma Boh prepustil z väzenia," povedal Hosseini. "Môžem slúžiť Bohu kdekoľvek, vo vnútri alebo mimo väzenia. Nezáleží na tom, v akej situácii som. Môžem pracovať v Božom kráľovstve, kdekoľvek ma umiestni. A vtedy ma Boh umiestnil medzi väzňov."

Prosí veriacich po celom svete, aby sa modlili za jeho krajinu a najmä za tých, ktorí sú uväznení kvôli viere.

V súčasnosti je asi 21 kresťanov uväznených v Iráne pre vieru. Podľa Open Doors  sa očakáva asi 14 verdiktov po ich odvolaniach proti rozsudku.

"Modlím sa za všetkých Iráncov, aby začuli dobré posolstvo Krista," povedal. "A za kresťanov, ktorí sú pod tlakom, dúfam a modlím sa, aby zažili veľkú zmenu, ktorú som ja pocítil. Možno nie sú v dobrej situácii, ale modlím sa, aby pocítili vnútorný pokoj a radosť keď spoznávajú Ježiša. "

Foto: God reports- väznica Evin

Zdroj: God reports

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Prečo je dnes malo kresťanov: http://www.incamminoconmaria.it/1988/07/01/posolstvo-dane-pannou-mariou-lellovi-­3-juna-1988-2/?lang=sk
Odoslané 27.10.2018 7:17.