Blog

Položky so značkou modlitba .

Otče, nech je Tvoja vôľa Mt6, 5-13

Naposledy bola reč o tom, ako sa modlia pokrytci. Majú odvahu chváliť sa pred Bohom, že nie sú ako ostatní.On však vidí do najskrytejších záhybov ich srdca.
Čítaj ďalej o Otče, nech je Tvoja vôľa Mt6, 5-13 »

Ženy v politike- kniha Ester

Túto knihu si židia čítajú z príležitosti sviatku Purim. Sviatok však od čias svojho vzniku veľmi zmenil svoj význam a dnes by sa dal prirovnať skôr ku našim fašiangom- ľudia vychádzajú do ulíc, spievajú, veselia sa a obdarúvajú. Pôvodná kniha Ester bola napísaná dosť svetácky a iba prídavky ju včlenili medzi biblické knihy- keď je braný ohľad na Božiu pomoc a riadenie, čo v pôvodnej verzii chýbalo.
Čítaj ďalej o Ženy v politike- kniha Ester »

Horror v Božej réžii-kniha Judith

Keď som Knihu Judith preberala na biblickom krúžku, viacerí, najmä staršie ženy oľutovali, že sa dali nahovoriť na starozákonné príbehy. "Veď je to samý horor...kto to má počúvať a načo nám to je?" Nenápadný mládenec sa ozval: "Tety, podľa mňa bol najväčší horror ukrižovanie Pána Ježiša". A nastalo ticho.
Čítaj ďalej o Horror v Božej réžii-kniha Judith »

Milosť pokorným.....(Tobiáš. II. časť)

Súbežne s príbehom Tobiho sa v diaľke odohráva iný príbeh, nie menej smutný.
Čítaj ďalej o Milosť pokorným.....(Tobiáš. II. časť) »

Izrael chce kráľa! 1.Sam 8,9 kapitola

Samuel zostarel , nevládal ďalej vykonávať svoj úrad. Za nástupcov ustanovil svojich synov Joela a Abiu, Tí však už nekráčali po Pánových cestách. Išli za ziskom, prijímali úplatky a právo bolo úplne prevrátené....
Čítaj ďalej o Izrael chce kráľa! 1.Sam 8,9 kapitola »

Samuel- svedok zrodu kráľovstva. 1 Sam.1,3

Samuel mal nevďačnú úlohu medzi koncom obdobia sudcov a začiatkom izraelského kráľovstva. Podobal sa svätcom, ktorí nedbali o svoj život, ak išlo o svätú vec.
Čítaj ďalej o Samuel- svedok zrodu kráľovstva. 1 Sam.1,3 »

Vyvolený národ dostáva vodcu Ex 2,1-15a utorok po 15.nedeli

Mojžišov príbeh bol jedným z prvých zo série biblických sfilmovaný. Väčšine z nás je preto známy, ale stojí za to pouvažovať nad niektorými súvislosťami. Úvod do prostredia poznáme z predchádzajúceho rozjímania.
Čítaj ďalej o Vyvolený národ dostáva vodcu Ex 2,1-15a utorok po 15.nedeli »

Modlitba Božej moci a slávy

Ak je Boh za nás, kto je proti nám? (Rim 8, 31) Božia cesta je čistá, † ohňom je vyskúšané slovo Pánovo. * On je ochrancom všetkých, čo v neho dúfajú. Žalm 18, 31;
Čítaj ďalej o Modlitba Božej moci a slávy »
Ukazujem 8 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 1