Blogy

« Späť

Úspech pastiera

Niekoľko myšlienok, ktoré sa zrodili počas telefonátu s jedným podnikateľom

Urobil som objednávku a debata pokračovala. Úspešný podnikateľ začal uvažovať nad riešením rómskeho problému. Mal veľa dobrých myšlienok a dobrých nápadov len....

 

................nejak sme sa nedokázali naladiť na "rovnakú vlnovú dĺžku"

 

On sa na všetko pozeral podnikateľsky. Hovoril, že existujú aj úspešné projekty rómskej pastorácie. Keď môže mať úspech jeden, tak môžu aj iní..

 

Slovo úspech bolo skloňované vo všetkých pádoch..

A tak kým on hovoril veci zo svojho pohľadu podnikateľa, ja som uvažoval nad vecami zo svojho pohľadu ako kňaza - pastiera.

Predstavil som si pastiera  s ovečkami na lúke a začal som sa zaoberať otázkou, v čom spočíva úspech pastiera?

 

Keď má veľa oviec?

Keď ovce zožerú všetku trávu z lúky?

alebo keď nadojí rekordné objemy mlieka?

 

Ja si myslým že úspechom pastiera je, keď jeho ovečky sú zdravé a majú všetko čo potrebujú. Niektoré veci by sa nemali vôbec nemali  merať podľa pravidiel biznisu.

 

 

FOTO: Štefan Hrbček

Na fotkách sú ovečky z našej záhrady. Tá na profilovej fotke je moja obľúbená..

 

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Urobil si mi týmto článkom radosť.
Práve som bola znechutená jednou diskusiou o "efektívnosti" niektorých charitatívnych projektov. A slovo "úspech", alebo "efektivita" a hlavne "neefektívne" ... mi dlho tvorilo pachuť v ušiach. Vďaka za iný pohľad. emoticon
Odoslané 7.8.2017 1:10.
Podnikateľ musí mať na správnom mieste nielen srdce ale aj hlavu, aby svojou službou a činnosťou spoluvytváral a budoval spoločne s Ním, rovnako ako aj zhromažďoval a nerozhadzoval (Mt.12:30). Podnikateľ prebúdza k životu iba ak je sám obohatený Životom. Bez viery a nádeje, v zmysle Šalamúnových slov: Ak Hospodin nestavia dom, márne sa namáhajú tí, čo ho stavajú (Žal.127:1) musíme dozrievať k vnútornej slobode a dôvere v Jeho láskyplné zabezpečenie, nakoľko bez takejto dôvery v Jeho "ekonomiku" nie je možné zapáčiť sa Bohu (Žid.11:6).
Odoslané 10.8.2017 9:46.