Blogy

« Späť

Úspech pastiera

Niekoľko myšlienok, ktoré sa zrodili počas telefonátu s jedným podnikateľom

Urobil som objednávku a debata pokračovala. Úspešný podnikateľ začal uvažovať nad riešením rómskeho problému. Mal veľa dobrých myšlienok a dobrých nápadov len....

 

................nejak sme sa nedokázali naladiť na "rovnakú vlnovú dĺžku"

 

On sa na všetko pozeral podnikateľsky. Hovoril, že existujú aj úspešné projekty rómskej pastorácie. Keď môže mať úspech jeden, tak môžu aj iní..

 

Slovo úspech bolo skloňované vo všetkých pádoch..

A tak kým on hovoril veci zo svojho pohľadu podnikateľa, ja som uvažoval nad vecami zo svojho pohľadu ako kňaza - pastiera.

Predstavil som si pastiera  s ovečkami na lúke a začal som sa zaoberať otázkou, v čom spočíva úspech pastiera?

 

Keď má veľa oviec?

Keď ovce zožerú všetku trávu z lúky?

alebo keď nadojí rekordné objemy mlieka?

 

Ja si myslým že úspechom pastiera je, keď jeho ovečky sú zdravé a majú všetko čo potrebujú. Niektoré veci by sa nemali vôbec nemali  merať podľa pravidiel biznisu.

 

 

FOTO: Štefan Hrbček

Na fotkách sú ovečky z našej záhrady. Tá na profilovej fotke je moja obľúbená..

 

Ďalej
Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Urobil si mi týmto článkom radosť.
Práve som bola znechutená jednou diskusiou o "efektívnosti" niektorých charitatívnych projektov. A slovo "úspech", alebo "efektivita" a hlavne "neefektívne" ... mi dlho tvorilo pachuť v ušiach. Vďaka za iný pohľad. emoticon
Odoslané 7.8.2017 1:10.
Podnikateľ musí mať na správnom mieste nielen srdce ale aj hlavu, aby svojou službou a činnosťou spoluvytváral a budoval spoločne s Ním, rovnako ako aj zhromažďoval a nerozhadzoval (Mt.12:30). Podnikateľ prebúdza k životu iba ak je sám obohatený Životom. Bez viery a nádeje, v zmysle Šalamúnových slov: Ak Hospodin nestavia dom, márne sa namáhajú tí, čo ho stavajú (Žal.127:1) musíme dozrievať k vnútornej slobode a dôvere v Jeho láskyplné zabezpečenie, nakoľko bez takejto dôvery v Jeho "ekonomiku" nie je možné zapáčiť sa Bohu (Žid.11:6).
Odoslané 10.8.2017 9:46.
Náš kamarát Lello je podnikateľ. Čo si v živote vyskákal, to sa tu nedá zhrnúť. Niekedy ma prekvapuje. Tak veľa úsilia a tak málo úspechov. V sobotu nás prekvapil. Aj keby Máriini pútnici boli dvaja, bolo by to O.K. O to viac ma prekvapuje, že posolstvá sú adresované ľudstvu. Ja ich prekladám do slovenčiny. Niekedy si myslím. Načo to je, aj tak ich nikto nečíta. Vtedy si spomeniem na podobenstvo o rozsievačovi. ( zdroj: http://www.incamminoconmaria.it/imsitemap.html )

Máriini pútnici - I pellegrini di Maria.

Posolstvo pre ľudstvo dané Pannou Máriou Lellovi.
05/08/2017

Drahé detičky moje, aj dnes môj Syn Ježiš ma posiela medzi vás, aby som vás utešovala. Detičky moje, ako matka utešuje svoje deti, aj dnes večer chcem utešovať každého z vás, aby ste sa vy mohli stále viac zamilovať do Jeho Lásky. Poznám, ó deti drahé, ako je pre vás ťažké pochopiť toto jeho objatie bez toho, žeby ste ho videli, ale ja dnes večer chcem uprieť môj materský zrak na každého z vás, aby boli vypočuté milosti, o ktoré ma prosíte.
Niektorí z vás ma prosia o milosť stať sa matkou, mnohí žiadajú milosti pre svoje deti. Dnes v Nebi je sviatok pre každé srdce, ktoré sa otvorí pre milosť. Detičky moje, ďakujem Vám za vašu prítomnosť na tomto mieste.
Rieky milosti chce Boh dopriať každému z vás. Detičky moje, neúnavne žiadajte od môjho Syna dar viery. Modlite sa, modlite sa, modlite sa, deti moje, aby ste mohli prejsť po chodníku, ktorý Boh pripravuje pre vás. Nenechajte sa oklamať falošnými sľubmi, ktoré Vám svet ponúka, ale vás pozývam obliecť sa do nového stvorenia, aby Vám nepriateľ neukradol nádej.
Modlite sa bez posudzovania mojich pastierov a modlite sa za tých, ktorí zanechali modlitbu.
Ja som s vami každý deň. Žehnám vás všetkých v mene môjho syna Ježiša.

Panna Mária požehnala všetky prítomne predmety.

( preložil D. R. )
Odoslané 10.8.2017 13:20.