« Späť

Desatoro pokoja Ján XXIII.

Desatoro pokoja Ján XXIII.

"Tešme sa z dobra, ktoré robia iní, a pomáhajme im zo všetkých síl. Možno že Bohu, lepšie ako my, poslúžia iní." (sv. František Saleský)

 

Len v dnešný deň sa budem snažiť prežiť deň bez toho, aby som chcel vyriešiť problém svojho života naraz.

Len v dnešný deň budem čo najstarostlivejšie dbať na svoje vystupovanie, aby som sa choval dôstojne, nebudem niekoho kritizovať a už vôbec sa nebudem snažiť niekoho korigovať alebo naprávať... iba sám seba.

Len v dnešný deň budem šťastný v istote, že som stvorený pre šťastie... Nielen v budúcom, ale i na tomto svete.

Len v dnešný deň sa prispôsobím okolnostiam bez toho, aby sa okolnosti prispôsobili mojim želaniam.

Len v dnešný deň venujem desať minút zo svojho času dobrému čítaniu. Dobrá literatúra je pre duchovný život rovnako potrebná, ako je výživa potrebná pre život telesný.

Len v dnešný deň vykonám dobrý skutok a nikomu o tom nepoviem.

Len v dnešný deň vykonám niečo, čo sa mi vôbec nechce. A ak by som sa azda cítil urazený, dám si pozor, aby to nikto nespoznal.

Len v dnešný deň si pripravím presný program. Možno ho presne nedodržím, ale predsa si ho určím. A budem sa chrániť pred dvoma chybami: pred chvatom a nerozhodnosťou.

Len v dnešný deň budem pevne veriť, že dobrotivá Božia prozreteľnosť sa o mňa stará, ako keby okrem mňa nik nebol na svete. Budem tomu veriť i keby okolnosti svedčili o opaku.

Len v dnešný deň sa nebudem báť. A zvlášť sa nebudem báť veriť v dobrotu a radovať sa zo všetkého, čo je krásne.

Je mi dané konať dobro dvanásť hodín, keby som si mal myslieť, že to mám konať celý život, pravdepodobne by mi to vzalo odvahu.

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Veru tak, len dnešný deň je dôležitý pre večnosť. Včerajšok sa už nedá vrátiť späť, zajtrajšok ešte nie je, a ani nevieme, či sa ho z milosti Božej dožijeme...Ale dnešok prežívajme tak, ako by to bol náš posledný deň...Vďaka, Anička!
Odoslané 14.4.2012 12:35.
Aj len dnešný deň čo vykonám, bude sa to niesť so mnou až po večnosť...
Odoslané 14.4.2012 13:24 ako reakcia na Eva Vráblová.