Prečo sa bojíme slova vražda?

Vražda je niečo surové, nad čím krúti hlavou celý svet. Je to čin podlý, ohavný, lebo niekto zničil ľudský život. Násilným spôsobom prerušil niť pozemského života. Vražda má svoje dôsledky. Za vraždu sa pyká.
Čítaj ďalej o Prečo sa bojíme slova vražda? »

Mama je tým majákom

Celý život sa učíme milovať. Milovať bez výhrad. Najjednoduchšie, ale zároveň najzodpovednejšie, je milovať svoje deti. Aj s ich chybami, nedostatkami, bez príkras... Deti, ten úžasný dar Boha! Jednoducho prídu a očaria váš život. Zmenia ho od základu. Už nikdy nebude tak, ako predtým.
Čítaj ďalej o Mama je tým majákom »

Ako mi nevyšiel Pochod za život

Minulý týždeň som sa z rozpisu smien dozvedela, že tento víkend budem mať voľný. Hneď na to nasledovalo pozvanie na Pochod za život, ktorý som, samozrejme, nemohla odmietnuť. Povedala som si: Je to riadenie Božie, treba do tej Bratislavy ísť, aby sme za ten život, za rodiny bojovali, aby celý národ, i svet videl, že je nás mnoho, čo život podporujeme od počatia až po prirodzenú smrť. Samozrejme, že som sa na Pochod veľmi tešila, len som sa dopredu naň nijako nepripravovala, lebo cez víkendy robím. Iba málokedy sa mi stane, možno tak, raz za štvrťrok, za polrok, podľa okolností, že mi naozaj výjde jeden celý víkend, v ktorom nemusím pracovať.
Čítaj ďalej o Ako mi nevyšiel Pochod za život »

Ako by sa správal Ježiš?

Ježiš a ťarcha kríža. Za teba, za mňa, za nás všetkých... Každý deň, keď idem do práce, sa ešte cestou do nej modlím: - Pane, daj, aby som v každom zákazníkovi stretla teba, aby som ho obslúžila ako teba, aby som ho milovala ako teba....
Čítaj ďalej o Ako by sa správal Ježiš? »

Ako sa môžu spasiť jeden bez druhého?

Sviatosť manželstva už nemá v srdciach ľudí takú bázeň, ako ešte za čias našich starých rodičov. Vtedy sa manželia sobášili pred Pánom s vedomím, že je to navždy, až do smrti jedného z nich.
Čítaj ďalej o Ako sa môžu spasiť jeden bez druhého? »

Tiché požehnanie

Pred desiatimi rokmi sa Soňa dostala do depresie. Ani milé správanie sa rodiny voči nej, ani lekárska starostlivosť nepomohli vytiahnuť ju z priepasti. Všetci sa obávajú najhoršieho, pretože samovražedné myšlienky vládnu nad domácou atmosférou a zdalo sa im skutočne neľudské, aby ju utlmovali upokojujúcimi liekmi. Rodina už všetko vyskúšala...
Čítaj ďalej o Tiché požehnanie »

Milosrdná láska je tým olejom...

Ležala som na masážnom stole a cítila som, ako mi na chrbát kvapká olej. Masérka ho rozmasírovala, a zrejme, ho ešte nebolo dostatok, lebo som zacítila ďalší prúd oleja, až som sa začudovala, či ho nebude príliš veľa...
Čítaj ďalej o Milosrdná láska je tým olejom... »

Šťastie sa skladá z každodennej mozaiky lásky

Pán ma pripravoval na odlúčenosť od našich detí postupne. Aby ma srdce veľmi nebolelo...
Čítaj ďalej o Šťastie sa skladá z každodennej mozaiky lásky »

Bolesť v budúcnosti ľudstva

...pohromy si budú vytvárať samotní ľudia, a to biče stále ukrutnejšie, v porovnaní, s ktorými potopa a ohnivý dážď, čo zničil Sodomu a Gomoru, sú ešte milosrdné tresty. Ó...!
Čítaj ďalej o Bolesť v budúcnosti ľudstva »

Referendum ukázalo nahú realitu o našej spoločnosti

Moje emócie po výsledkoch hlasovania v Referende o rodinu boli vystupňované až po okraj. Bolesť Smútok Rozčarovanie Bezmocnosť Plač
Čítaj ďalej o Referendum ukázalo nahú realitu o našej spoločnosti »

Aj homosexuáli sú povolaní byť dedičmi Božieho Kráľovstva

Referendom o rodine to vrie v celej našej spoločnosti. Vraj už je toho priveľa. ...nelásky k blížnemu svojmu, netolerancii, zaujatosti, predpotopných názorov, diskriminácie...
Čítaj ďalej o Aj homosexuáli sú povolaní byť dedičmi Božieho Kráľovstva »

Referendum o rodine – nemôže nám to byť jedno

Na totalitný režim z môjho detstva si pamätám celkom dobre. Ako dieťa som nevnímala všetky tie nástrahy a zákazy až tak veľmi hmatateľne, ako dospelí, ale veľmi dobre si pamätám, ako moji rodičia bojovali za to, aby som bola vychovávaná vo viere v Boha.
Čítaj ďalej o Referendum o rodine – nemôže nám to byť jedno »

Zamrzne ti úsmev... :)

Je mladá, šikovná, usmievavá, dobroprajná, láskavá. No hlavne, je to mama dvoch milých detičiek.
Čítaj ďalej o Zamrzne ti úsmev... :) »

Morálne spráchnivelí slovenskí biskupi?

Včera bol sviatok Svätej rodiny. Pri tej príležitosti sa čítal v niektorých chrámoch pastiersky list našich otcov biskupov, konkrétne Mons. Bernarda Bobera.
Čítaj ďalej o Morálne spráchnivelí slovenskí biskupi? »

Je čas roztrhnúť si srdcia

Vianoce sú takpovediac „za dverami“. Všade samý zhon, stres a ešte raz stres. V predajni sú nákupuchtiví ľudia, samé rady, čakanie...rady, a čakanie...
Čítaj ďalej o Je čas roztrhnúť si srdcia »

Hosť, ktorý si zasadne s nami k nášmu štedrovečernému stolu

Možno nosíme v srdci túžbu pomôcť niekomu ďaleko za hranicami nášho štátu, možno v ďalekej Afrike, deťom bez domova, ľuďom v núdzi po zemetrasení, po prírodných katastrofách, alebo vojnovom násilí...
Čítaj ďalej o Hosť, ktorý si zasadne s nami k nášmu štedrovečernému stolu »

Obroda slovenského národa v Duchu Svätom

Sme znepokojení nad všetkým, čo sa dnes deje...
Čítaj ďalej o Obroda slovenského národa v Duchu Svätom »

Mladí ľudia dneška sú citovo vyprahnutí

Máriu som spoznala ako krásne mladé dievča. Celá žiarila, bola práve čerstvo zaľúbená. Bola som šťastná spolu s ňou, veď byť mladým, krásnym a milovať a byť milovaným, ľúbeným, je niečo nádherné...
Čítaj ďalej o Mladí ľudia dneška sú citovo vyprahnutí »

Bolesť duše a náhradný termín

Sedím tu a pozerám si fotky zo Šaštína. Prenádhernú galériu obrázkov z púti k Sedembolestnej Panne Márii. Prežívam tiché silencium. Po tvári sa mi kotúľajú slzy ako hrachy.
Čítaj ďalej o Bolesť duše a náhradný termín »

Hľaď na Hviezdu, vzývaj Máriu

Keď zbadáš, že sa v tomto pozemskom živote zmietaš uprostred víchric a búrok, viac, ako kráčaš po pevnej zemi, a ak nechceš, aby ťa pohltili hlbiny vôd, nespúšťaj svoj zrak z tej žiarivej Hviezdy.
Čítaj ďalej o Hľaď na Hviezdu, vzývaj Máriu »

Zhroz sa, človeče

A opäť je na pretrase téma, ktorá rozdeľuje svet. Homosexuáli. Dnes sa chcem dotknúť nášho pastiera, otca M. Kuffu, ktorý povedal svoj názor na túto žeravú otázku, a povedzme si pravdu, zasiahol terč do čierneho.
Čítaj ďalej o Zhroz sa, človeče »

Ako prežiť cestu vlakom života?

Stalo sa to toto leto. Ak si pamätáte horúce júlové dni, kedy sa teploty vzduchu predbiehali v prvenstve, kde je horúcejšie, či na Slovensku, alebo v prímorských oblastiach, dáte mi za pravdu, že bez mora sa tie páľavy dajú zvládať u nás len veľmi, veľmi ťažko. Odborníci varujú, aby sme si dávali pozor na zdravie, pili dostatok tekutín, vyhýbali sa priamemu slnečnému žiareniu, pokiaľ sa dá, ani nevychádzali z domov, a my, všetci pracujúci, by sme veľmi radi privítali, aby sme ani do práce chodiť nemuseli :)
Čítaj ďalej o Ako prežiť cestu vlakom života? »

Slzy šťastia

Skláňam sa v pokore pred Pánom a moje srdce mu vzdáva vďaku, chválu a velebu! Pane, ráčil si nás dnes navštíviť svojou milosťou!
Čítaj ďalej o Slzy šťastia »

Spovedať sa podľa dátumu?!

Bolo to v tomto týždni: Nestihla som sa vyspovedať pred sv. omšou, tak som si sadla do lavice, ale pani, čo tam sedela, si to všimla, lebo sa otočila a videla kňaza, ako už otvára dvere na spovednici a ide už slúžiť sv. omšu. Ja som zostala bez sviatosti zmierenia. Videla to a vedela to. Pomkla sa a urobila mi miesto v lavici.
Čítaj ďalej o Spovedať sa podľa dátumu?! »
Ukazujem 26 - 50 z 175 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 7