Fašiangy, ako kult zábavy?

Je obdobie Fašiang, ktoré práve v týchto dňoch vrcholí. Dajme pozor, aby sa zábava nezvrhla, a neprehupla až do Popolcovej stredy. Dajme si pozor, aby zábava neprešla v neviazanosť, ktorá prebúdza pudy človeka... Dajme si pozor, aby dni, ktoré máme pred sebou, nepatrili medzi tie, na ktoré budeme s nevôľou spomínať.
Čítaj ďalej o Fašiangy, ako kult zábavy? »

Veríme v Ježiša Krista?

Aké šťastie máme dnes, že žijeme v tejto dobe, dobe po Ježišovi Kristovi. Prečo? Lebo všetko nám už bolo zvestované. Starozákonní ľudia očakávali Mesiáša, možno sa aj báli, že jeho Narodenie premeškajú. Keď sa narodil, zasa nechceli uveriť, že On je ten Pravý. Ak by sme žili v Ježišovej dobe, možno my by sme boli tí, čo naňho kričali: Ukrižuj, ukrižuj ho! A potom ho bohato častovali svojimi pľuvancami, palicami, nadávkami, posmeškami, postrkovaním, ba možno boli by sme to my sami, čo by sme ho pribíjali na Kríž Vykúpenia.
Čítaj ďalej o Veríme v Ježiša Krista? »

Na ceste

Pane, som na ceste. Stojím. Neviem, akou cestou sa mám vydať. Kde ma chceš mať? Pýtam sa, aby som nepremeškala tvoje Navštívenie... Čo ak pôjdem nesprávne? A zblúdim?
Čítaj ďalej o Na ceste »

Dúšok živej vody

Išla som do iného okresného mesta, ako svojho, na vyšetrenie. Absolútne som nevedela, kde je tam nemocnica, akurát som mala zistené, ako sa volá zástavka, na ktorej vystúpim.
Čítaj ďalej o Dúšok živej vody »

Nerobme si z hrobov oltár nášho Pána

Chcem napísať tento môj príspevok veľmi citlivo, a uisťujem vás, že nechcem nikoho uraziť. Viem, že pamiatka na našich drahých zosnulých môže byť v mnohých prípadoch ešte veľmi čerstvá, ale aj taká, že bolí stále, a akosi sa nedá zahojiť...
Čítaj ďalej o Nerobme si z hrobov oltár nášho Pána »

Oklamaní, zranení, ale Boh ich môže uzdraviť

Mnoho a mnoho sa už toho popísalo o homosexuáloch, o ich Pride pochode, o ich škandáloch, ako sa tam prezentujú... Jedni ich odsudzujú úplne, už len to slovo v nich vyvolá búrku hnevu, iní povedia, že sa za nich treba veľa modliť, ďalší, že ich vlastne nie nenávidíme, iba hriech, ktorý praktizujú... podľa slov Evanjelia: milujme hriešnika, ale hriech nenáviďme.
Čítaj ďalej o Oklamaní, zranení, ale Boh ich môže uzdraviť »

Čo poviem synovi v jeho Veľký Deň?

Už sa nám to blíži. Iba pár dní nás delí od synovho Veľkého Dňa, kedy im - jemu, i jeho drahej snúbenici, - kňaz požehná, a pred tvárou Boha uzavrú spoločne Sviatosť Manželstva.
Čítaj ďalej o Čo poviem synovi v jeho Veľký Deň? »

Zakoreniť sa pevne v Bohu

Stačí si dnes otvoriť nejaký magazín, alebo internet, a hneď sa začítate do množstva a množstva "múdrych rád", ako zaručene dosiahnuť úspešný život.
Čítaj ďalej o Zakoreniť sa pevne v Bohu »

Sme tu len chvíľu

Sme tu len chvíľu... ... a hádžeme si pod nohy polená.
Čítaj ďalej o Sme tu len chvíľu »

Žime verne svoju vieru

Dnešný moderný trend spoločenského života nefandí, nepraje rodine. Rodina akoby už nebola prioritou, za ktorú sa oplatí bojovať až do posledného dychu. Mladí ľudia už nevidia vzor vo svojich rodinách, ktoré sa rozpadli, preto v nich opadla túžba po sviatostnom manželstve, ako celoživotnom zväzku jediného muža a jedinej ženy. Načo sa dnes brať, ak sa za pár rokov rozvedieme? Aký to nezmysel, ktorý sa im zakorenil v hlave a udomácnil sa v mysliach ľudí, ktorí sú veriaci a mali by patriť Bohu. Zabúdame, že vo sviatostnom manželstve dostávame pomoc Zhora, že sami koľkokrát nevyriešime nič, ale s Bohom všetko!
Čítaj ďalej o Žime verne svoju vieru »

Pán Boh odpúšťa vždy, ... a ľudia?

Ideš zo sv. spovede, celý blažený, lebo si uveril, že ti Boh odpustil všetky hriechy. Všetky, z ktorých si sa vyznal, a ktoré ťa oberali o pokoj duše. Všetky si nechal tam, v spovednici, u Pána. Tvoja duša sa vznáša aspoň tri metre nad zemou. To, čo ťa ťažilo, a pre čo si nemohol ani spávať, je preč... Tvoje hriechy sú biele, belšie ako sneh. Boli umyté v Baránkovej Krvi.
Čítaj ďalej o Pán Boh odpúšťa vždy, ... a ľudia? »

Keď je tehotenstvo diagnóza

Moja drahá dcérka Lucka čaká druhé dieťatko. Veľmi sa naň tešíme. Je očakávané a už v brušku veľmi milované. Býva odo mňa ďaleko, tak vždy, keď je doma, "u svojej mamy", si užívame spoločné chvíľky veľmi intenzívne.
Čítaj ďalej o Keď je tehotenstvo diagnóza »

Tridsiaty tretí pod čiarou

V piatok, trinásteho mája, sa malo rozhodnúť o ďalšom smerovaní na životnej ceste nášho syna, deviataka. Jedna škola, ktorú si vybral, zverejnila výsledky prijímacích skúšok v predošlý deň, a boli vynikajúce, - bol prijatý! Výborná správa, ale aj keď je to super škola, v synovom rebríčku bola až na druhom mieste.
Čítaj ďalej o Tridsiaty tretí pod čiarou »

Zmeniť zmýšľanie našich sŕdc

V mesiaci apríl sa opäť rozprúdila v spoločnosti diskusia za zatvorenie obchodov počas štátnych sviatkov a nedelí. Zasa mi to vlialo novú nádej, že by sme konečne my, predavači, mohli bývať počas nedeľného sviatku doma, s rodinami. Kto si myslí, že naša spoločnosť má aj dôležitejšie témy, ktorými by sa mal zaoberať náš parlament, nech sa pozrie do svojej rodiny, a ak mu počas nedelí a sviatkov doma za sviatočným stolom nechýba mama, alebo otec, tak, prosím, nech sa zdrží komentára. Nechcem nikoho uraziť, ani sa nad nikým vyvyšovať, ale tak, ako hovorí príslovie: Sýty hladnému neverí, tak na aplikovanie tohto zákona do platnosti, to platí dvojnásobne.
Čítaj ďalej o Zmeniť zmýšľanie našich sŕdc »

Voľby a voľná nedeľa

V spoločnosti to vrie, voľby sú tu už o pár okamihov... Väčšina z nás, je už rozhodnutá, koho ideme voliť, ale mnohí nie. Ja sa dnes chcem prihovoriť všetkým predavačom a predavačkám, ktorí sú odtrhnutí od svojich rodín a musia nastúpiť do „šichty“ aj v nedeľu. Prosím, vyberte si stranu, ktorá chce bojovať za nás, naše rodiny, za vieru v Boha, ktorá sa zastane voľnej nedele. Uvedomte si, prosím, že pracovať v nedeľu nie je tá najsamozrejmejšia vec na svete.
Čítaj ďalej o Voľby a voľná nedeľa »

Stoličky

Každé Vianoce túžim po tom, aby si naša rozvetvená rodinka sadla k sviatočnému stolu na rovnakých stoličkách.
Čítaj ďalej o Stoličky »

Bože, bez lásky život nemá zmysel

Čo to bije v ľudských hrudiach, miesto srdca? Čo to tam len je? Miesto srdca, ktoré má milovať, ale ktoré vraždí lásku! Vraždí, zabíja nehu, dobrotu, nádej...
Čítaj ďalej o Bože, bez lásky život nemá zmysel »

Právo ženy, vs. Právo dieťaťa

Zo všetkých strán je dnes počuť hlas feministických hnutí, že žena má právo na to, aby so svojím telom mohla robiť, čo chce, čiže, má právo aj na potrat svojho vlastného dieťaťa. Toto „nadprávo“, sa považuje viac právom, ako právo pre nevinný, rozvíjajúci sa život v jej lone, ktorý sa sám nemôže, a ani nevie brániť....
Čítaj ďalej o Právo ženy, vs. Právo dieťaťa »

Prečo sa bojíme slova vražda?

Vražda je niečo surové, nad čím krúti hlavou celý svet. Je to čin podlý, ohavný, lebo niekto zničil ľudský život. Násilným spôsobom prerušil niť pozemského života. Vražda má svoje dôsledky. Za vraždu sa pyká.
Čítaj ďalej o Prečo sa bojíme slova vražda? »

Mama je tým majákom

Celý život sa učíme milovať. Milovať bez výhrad. Najjednoduchšie, ale zároveň najzodpovednejšie, je milovať svoje deti. Aj s ich chybami, nedostatkami, bez príkras... Deti, ten úžasný dar Boha! Jednoducho prídu a očaria váš život. Zmenia ho od základu. Už nikdy nebude tak, ako predtým.
Čítaj ďalej o Mama je tým majákom »

Ako mi nevyšiel Pochod za život

Minulý týždeň som sa z rozpisu smien dozvedela, že tento víkend budem mať voľný. Hneď na to nasledovalo pozvanie na Pochod za život, ktorý som, samozrejme, nemohla odmietnuť. Povedala som si: Je to riadenie Božie, treba do tej Bratislavy ísť, aby sme za ten život, za rodiny bojovali, aby celý národ, i svet videl, že je nás mnoho, čo život podporujeme od počatia až po prirodzenú smrť. Samozrejme, že som sa na Pochod veľmi tešila, len som sa dopredu naň nijako nepripravovala, lebo cez víkendy robím. Iba málokedy sa mi stane, možno tak, raz za štvrťrok, za polrok, podľa okolností, že mi naozaj výjde jeden celý víkend, v ktorom nemusím pracovať.
Čítaj ďalej o Ako mi nevyšiel Pochod za život »

Ako by sa správal Ježiš?

Ježiš a ťarcha kríža. Za teba, za mňa, za nás všetkých... Každý deň, keď idem do práce, sa ešte cestou do nej modlím: - Pane, daj, aby som v každom zákazníkovi stretla teba, aby som ho obslúžila ako teba, aby som ho milovala ako teba....
Čítaj ďalej o Ako by sa správal Ježiš? »

Ako sa môžu spasiť jeden bez druhého?

Sviatosť manželstva už nemá v srdciach ľudí takú bázeň, ako ešte za čias našich starých rodičov. Vtedy sa manželia sobášili pred Pánom s vedomím, že je to navždy, až do smrti jedného z nich.
Čítaj ďalej o Ako sa môžu spasiť jeden bez druhého? »

Tiché požehnanie

Pred desiatimi rokmi sa Soňa dostala do depresie. Ani milé správanie sa rodiny voči nej, ani lekárska starostlivosť nepomohli vytiahnuť ju z priepasti. Všetci sa obávajú najhoršieho, pretože samovražedné myšlienky vládnu nad domácou atmosférou a zdalo sa im skutočne neľudské, aby ju utlmovali upokojujúcimi liekmi. Rodina už všetko vyskúšala...
Čítaj ďalej o Tiché požehnanie »

Milosrdná láska je tým olejom...

Ležala som na masážnom stole a cítila som, ako mi na chrbát kvapká olej. Masérka ho rozmasírovala, a zrejme, ho ešte nebolo dostatok, lebo som zacítila ďalší prúd oleja, až som sa začudovala, či ho nebude príliš veľa...
Čítaj ďalej o Milosrdná láska je tým olejom... »
Ukazujem 1 - 25 z 168 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 7