Rozhovory

Predstavujeme: Richard Kráľovič - KDH

V kontexte parlamentných volieb 2023 by sme vám radi dali do pozornosti zanieteného a zodpovedného kresťana - Richarda Kráľoviča.
Čítaj ďalej o Predstavujeme: Richard Kráľovič - KDH »

Boh, ktorý plní sľuby

Príbeh manželov Lorenčíkovcov o ich ceste k manželstvu a bábätku.
Čítaj ďalej o Boh, ktorý plní sľuby »

Dá sa minúť v Božom povolaní ?

Tomáš Kuník je katolíckym kňazom na misii v Albánsku. Opýtali sme sa ho na život zasvätený Bohu a rady pri jeho rozlišovaní.
Čítaj ďalej o Dá sa minúť v Božom povolaní ? »

Užívať si materstvo

Janka Horniaková je profesionálna žurnalistka, redaktorka spravodajstva Rádia Lumen, momentálne na materskej. Príchodom synčeka sa jej život preniesol do nového prostredia a situácií. Opýtali sme sa, ako si Janka, stále usmiata na fotkách, užíva materstvo v reáli.
Čítaj ďalej o Užívať si materstvo »

Dar materstva

Materstvo nie je samozrejmosť. Materstvo je dar. Článok o mladej mamičke, ktorá neľutuje, že uprednostnila svoju dcérku pred mnohými inými výzvami a záležitosťami.
Čítaj ďalej o Dar materstva »

Nie je kňazstvo ako kňazstvo

Vždy mám problém radiť mladým ľuďom, keď za mnou prídu s (krásnym) problémom rozlišovania povolania. To moje totiž veľa rozlišovania nepotrebovalo. Kňazom som chcel byť od malička.
Čítaj ďalej o Nie je kňazstvo ako kňazstvo »

Bože, povedz jej, že už teraz ju milujem

"Keď sa dnes spätne pozerám na našu cestu do manželstva, vidím cestu plnú Božích podnetov, povzbudení, múdreho načasovania a malých či veľkých zázrakov. " hovorí Daniel Lysý o Božom riadení pri nájdení svojej manželky.
Čítaj ďalej o Bože, povedz jej, že už teraz ju milujem »

Z listu jednej nevesty

Spomeňme si na Popolušku. Najprv sa Popoluška rozhodla ísť na bál v maminých starých šatách, ale keď jej víla dala nové, v akých šla? V starých maminých alebo si vybrala tie od víly?
Čítaj ďalej o Z listu jednej nevesty »

Manželia Lipovskí: Čo je na spoločnej službe manželov najlepšie

Slúžiť dlho, verne a spolu. Pre mnohých sci-fi, pre nich úplná realita. Opýtali sme sa, čo považujú na spoločnej službe manželov najlepšie.
Čítaj ďalej o Manželia Lipovskí: Čo je na spoločnej službe manželov najlepšie »

Manželia Lipovskí o zážitkoch a začiatkoch v spoločnej službe

Celým srdcom už mnohé roky slúžia Bohu. Spolu s deťmi žijú rodinu milujúcu sa navzájom a milujúcu Boha. Opýtali sme sa, aké sú ich začiatky a zážitky zo spoločnej služby ?
Čítaj ďalej o Manželia Lipovskí o zážitkoch a začiatkoch v spoločnej službe »

Vianoce a Silvester v rodine

Vianocami vrcholiaci advent a Silvester v rodine, kde sa žije živá kresťanská viera. Veľmi inšpirujúce a povzbudivé sviatočné prežívanie, s ktorým sa s nami podelila rodina Perignáthovcov z Kežmarku.
Čítaj ďalej o Vianoce a Silvester v rodine »

O Bohu môžem svedčiť aj bez slov

Čo je na živote v reholi najlepšie, akú rehoľu a ako si vybrať ? Opýtali sme sa sestry Františky Čačkovej OSF.
Čítaj ďalej o O Bohu môžem svedčiť aj bez slov »

Moja kamarátka zvažuje potrat, čo s tým?

Potrat je rozhodnutie, ktoré má obrovské následky. Čo ak sa niekto z Tvojho okolia ocitne v situácii s nechceným tehotenstvom? Čo mu poradiť a ako? Opýtali sme sa človeka z praxe- Petry Heretovej z organizácie Fórum života.
Čítaj ďalej o Moja kamarátka zvažuje potrat, čo s tým? »

Vnímať človeka a jeho príbeh

Médiá sa stali mocným nástrojom. Dajú sa nimi dokonca viesť vojny. Čo ak by ale kresťania vstúpili do tejto sféry so svojimi hodnotami ? Je to vôbec možné? A ako chutí chlebíček kresťanského žurnalistu...Opýtali sme sa Janky Horniakovej.
Čítaj ďalej o Vnímať človeka a jeho príbeh »

Povolanie je ustavičné dobrodružstvo

Klauzúrny spôsob zasväteného života verzus cestovanie a nákupy, odlúčenie od rodiny, večné sľuby a čo je na zasvätenom živote najlepšie. Opýtali sme sa sestry Evy z rehole sestier redemptoristiek v Kežmarku.
Čítaj ďalej o Povolanie je ustavičné dobrodružstvo »
Ukazujem 15 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 1