Rozhovory

« Späť

Manželia Lipovskí: Čo je na spoločnej službe manželov najlepšie

Manželia Lipovskí: Čo je na spoločnej službe manželov najlepšie

Slúžiť dlho, verne a spolu. Pre mnohých sci-fi, pre nich úplná realita. Opýtali sme sa, čo považujú na spoločnej službe manželov najlepšie.

Čo je na službe manželov najlepšie ?

Ľudka:  Manželstvo :) Najjasnejšie a najkonkrétnejšie svedectvo o tom, čo Pán Ježiš hovorí:  „Po tom poznajú, že ste moji učeníci, že máte moju lásku medzi sebou.“
My ako manželia, sme  už roky na očiach mnohým ľudom. Doslova nám mnohí videli až do taniera, pretože náš dom sme mali vždy otvorený. A mnohí, hlavne náš MPK tím, si nás užili mnohokrát, ako pracujeme spolu v teréne- či si to uvedomujeme alebo nie. A myslím, že sa asi nemýlim, boli sme a asi stále sme, sledovaný a pozorovaný objekt:)  Proste- my ľudia sme takí, máme to v DNA :)

A čo je ešte na službe manželov najlepšie? Rozdielnosť medzi mužom a ženou :)  To, ako odlišne rozmýšľame  a  vnímame  veci a akí sme  rozdielni, sme si mohli vyskúšať aj my obidvaja na vlastnej koži. Je to veľmi dobré zistenie a  skúsenosť. Myslím, že nás osobne to naučilo veľmi veľa dobrého a stále objavujem nové veci pri Mariánovi. A Marián sa zase často nado mnou usmeje a vyzná mi lásku aj takýmto vyznaním: S tebou sa aspoň nenudím :)

 

Marián:  Pre mňa - ja som introvert - mať osobu ako je Ľudka, ktorá mi rozumie a chápe veci, nemusíme sa nejako veľmi dohadovať, môžeme sa modliť za všetko možné spolu, modliť sa bez problémov a zdieľať veci. Pre mňa je Ľudka najlepšia priateľka a asi by som sa cítil veľmi sám, keby som nemal takého blízkeho človeka pri sebe, ktorého som si pustil pod kožu. Prirodzene je pre mňa milé byť sám, ale ona je tá, ktorá je aktívna. Často som mal pocit, že vytiahne zo mňa aj nemožné veci (smiech) a dáva tomu taký šmrnc. Najlepšie na spoločnej službe sú aj jej otázky. Často mi pomôže vytriediť si veci a opačne. Keď Ľudka veľa rozpráva a rozmýšľa, ako veci majú byť, ani vlastne nepotrebuje odpoveď, utrasie si to sama a zasa je všetko v poriadku. Pre mňa je manželstvo priateľstvo, je to blízky človek, ktorý má tú istú DNA a môžeme spolu bez nejakých špeciálnych komunikácií slúžiť, ísť, podporovať sa, modliť sa. A to je podľa mňa najdôležitejšie.

Ľudka a Marián s TWC SCHOOL na Ranči v Kráľovej Lehote

 

Za rozhovor ďakuje

Redakcia portálu Moja Komunita

Foto: archív manželov Lipovských