Vedenie stretka

Vzťahy v skupinke

Malá skupinka je ideálnym miestom, kde sa učíme ľudí prijímať a milovať. Často sa stáva, že od tejto skupiny máme nesprávne očakávania a ak sa nenaplnia, sme sklamaní. Ako to teda má vyzerať v malej skupinke? Čítaj ďalej a dozvieš sa.
Узнать больше О Vzťahy v skupinke »

Čo by mal vodca vedieť o ľuďoch

Základom vodcovstva sú ľudia. Staré príslovie hovorí: „Kto si myslí, že vedie, ale nemá nasledovníkov, je len na prechádzke." Pokiaľ nie si schopný jednať s ľuďmi, nebudú ťa nasledovať. Vzťahy časom človeka do pozície vedúceho postavia, alebo ho z nej odstavia. Efektívni vodcovia nie sú zameraní na seba a na svoj vlastný úspech. Majú na zreteli tých druhých. Úspech pre nich znamená rozvíjať ľudí. Čo by si mal teda vedieť o ľuďoch, ktorých vedieš?
Узнать больше О Čo by mal vodca vedieť o ľuďoch »

Otázky a odpovede

Odpovede na najčastejšie otázky, ktoré trápia animátorov, ktorí vedú malé skupinky.
Узнать больше О Otázky a odpovede »

Zásady vedenia skupinky

Súčasťou prípravy na birmovku bývajú čoraz častejšie aj skupinky. Ako sa má animátor pripraviť na túto úlohu a ako viesť diskusiu? Tipy na vedenie skupinky sa zídu každému animátorovi, nielen tomu, kto sa venuje birmovancom :)
Узнать больше О Zásady vedenia skupinky »

Riešenie náročných situácií v skupinke

Čo robiť, keď musíš z ľudí ťahať vety ako z chlpatej deky? A čo ak je niektorý z nich ukecaný a nepustí nikoho k slovu? Pri vedení skupinky občas vznikajú náročné situácie. Ako ich riešiť? Odpovede na niektoré otázky nájdeš v tomto článku.
Узнать больше О Riešenie náročných situácií v skupinke »
Показывается результатов: 5.