Blog

Записи с тегом ježiš .

Kríž - Hrob - Sloboda - Ježiš

Prednedávnom som prvýkrát počula jednu anglickú chválovú pieseň. Ako vyvrcholenie skladby sa viac ako 10-krát spieva text: "Keď vidím kríž, vidím slobodu, keď vidím hrob vidím Ježiša!" Musela som pieseň zastaviť, vrátiť sa na túto pasáž a znova si ju vypočuť. Akoby to bola nová spojitosť, ktorá mi začala pomaličky dochádzať.
Узнать больше О Kríž - Hrob - Sloboda - Ježiš »

Ako chutí posledná večera?

Nikdy so nad tým tak nerozmýšľala. Nemyslím na jedlá - maces, charoset, pečeného baránka..., myslím na pocit, keď človek vie či tuší, že toto je posledné jedlo, jeho posledná večera... Je možné, aby mu vôbec chutilo? Alebo naopak, snaží sa vychutnať si každé sústo?
Узнать больше О Ako chutí posledná večera? »

Pôstna výzva lásky :Veľký týždeň NEobyčajná poslušnosť

Stal sa poslušným až na smrť, až na smrť na kríži.“ Flp 2,8 Poslušnosť je niečo, čo už vôbec nie je populárne. Naše vnútro sa búri predstave, že by sme sa mali vzdať našich práv alebo svojho zdravého úsudku. Toľko krát sme v spoločnosti či blízko v rodine zažili zneužitie dôvery, vynucovanie slepej poslušnosti, nútenie k robeniu vecí, s ktorými sme nesúhlasili a ktoré nakoniec ani neboli správne... A pred sebou máme Ježiša- poslušného až na smrť. Máme mu byť podobní aj v tejto poslušnosti?
Узнать больше О Pôstna výzva lásky :Veľký týždeň NEobyčajná poslušnosť »

Pôstna výzva lásky 4: Oslobodzujúca pokora

„Láska sa nevypína, nie je pyšná.“ 1 Kor 13,4 „Keby ste vedeli, že jazyky, ktoré ste stvorili, vás budú ohovárať, ústa, ktoré ste stvorili, budú na vás pľuť, ruky, ktoré ste stvorili, vás ukrižujú, stvorili by ste ich? Boh áno.“ (Max Lucado: Láska hodná dávania)
Узнать больше О Pôstna výzva lásky 4: Oslobodzujúca pokora »

Ježiš, Ty si pre mňa zomrel a ja pre Teba NIČ neurobím

Ten starý príbeh snáď pozná každý: vystajlovaní chalani sa predbiehajú v dokazovaní si toho, kto je odvážnejší. V tom skrsne jednému z nich skvelá myšlienka a staví sa s ostatnými, že pôjde na spoveď. Stávka padne, mladík vojde do spovednice a za pokánie dostane jedinú vetu, ktorú má zopakovať pred krížom niekoľkokrát: „Ježiš, Ty si za mňa zomrel- a ja pre Teba nič neurobím“
Узнать больше О Ježiš, Ty si pre mňa zomrel a ja pre Teba NIČ neurobím »

Mama na kolenách

Úprimne: za celý svoj život som nestrávila viac času na kolenách ako teraz pri našich dvoch synoch. Rada by som povedala, že to znamená môj bohatý a cnostný „modlitebný život“, ale v skutočnosti je to stavanie lega na koberci, rozkladanie vlakovej dráhy, nekonečné zbieranie menších aj väčších hračiek, lovenie bleskového McQueena spod nábytku, čistenie plastelíny a akrilových farieb z podlahy a zbieranie rozsypaných tyčiniek.
Узнать больше О Mama na kolenách »

Hádaj, kto sa za Teba neustále modlí

Ak sa Ti zdá, že nemáš žiadnu oporu, nevieš na koho sa obrátiť alebo len nemáš odvahu vôbec niekoho poprosiť o pomoc- je tu niekto, kto sa za Teba modlí stále- a stále to aj bude robiť.
Узнать больше О Hádaj, kto sa za Teba neustále modlí »

O tom, ako Ježiš bilokoval

Poznáte ten príbeh o tom, ako Ježiš počas svojho pozemského života bilokoval (teda bol naraz na dvoch miestach ) ? Ak nie, nebude to neznalosťou Svätého Písma alebo cirkevnej tradície.
Узнать больше О O tom, ako Ježiš bilokoval »
Показывается результатов: 8.
Предметов на странице 20
из 1