« Назад

Prinášame vám tretiu katechézu Čistého roka

Prinášame vám tretiu katechézu Čistého roka

Tretia katechéza duchovnej prípravy na P15 (Čistota - dar srdca) je v tom najlepšom zmysle "poznačená" rehoľou saleziánov a blížiacimi sa Vianocami, a teda darmi.

Krásny list o Božích myšlienkach, ktoré nás obklopujú ako zrnká piesku, a ktoré dokážeme vnímať len s čistým srdcom, napísal salezián Milan Janák. Jeho slová veľmi silno podnietili našich tvorivých autorov aktivít na stretká. Peťa, Zuzka a Pali vytvorili množstvo nápadov na stretká a hodinu náboženstva.

Môžete sa tešiť na netradičný adventný kalenDAR, rovnako netradičné DARčeky, aj na počúvanie Božieho hlasu. Biblické citáty, myšlienky aj výroky známych osobností sú inšpirované darmi a darovaním. Medzi pätnástich patrónov P15 pribudnú dvaja mladí saleziánski hrdinovia - svätý Dominik Savio a blahoslavená Laura Vicuňová.

Tretia katechéza je zverejnená od utorka 25.11.2014. Časti z nej nájdete vo všetkých veľkých katolíckych médiách (TV LUX, Rádio LUMEN, Katolícke noviny, SLOVO) a v mnohých ďalších kresťanských periodikách (Naša Žilinská diecéza, Lúče, Nové Mesto...).

ČISTOTA - DAR SRDCA

Комментарии