Vybrali sme logo P18, chystáme Odvážny rok

Naša Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) vybrala logo budúcoročného Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove (26. - 29. júla 2018). Do viacmesačnej súťaže sa zapojili tvorcovia s desiatkami návrhov. Víťazný návrh bude predstavený na slávnostnom ceremoniáli po blahorečení slovenského saleziána kňaza Titusa Zemana, ktorý sa uskutoční v sobotu 30. septembra 2017 o 16:00 h v HANT Aréne v Bratislave. Rada zároveň v tento deň symbolicky spustí špeciálnu niekoľkomesačnú duchovnú prípravu s názvom Odvážny rok. Na historicky treťom Národnom stretnutí mládeže (po R13 v Ružomberku - 2013; a P15 v Poprade - 2015) začnú slovenskí mladí oficiálne prípravy na Svetové dni mládeže (SDM) v Paname.
Узнать больше О Vybrali sme logo P18, chystáme Odvážny rok »

Spolupráca spečatená, podpísali sme memorandum

Prešov, 27. apríla 2017 - Memorandum o spolupráci uzavrelo dnes mesto Prešov a Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Dohodli sa, že budú aktívne spolupracovať pri príprave a realizácii Národného stretnutia mládeže P18. Zároveň oznámili oficiálny termín podujatia - uskutoční sa od 26. do 29. júla 2018 v Prešove.
Узнать больше О Spolupráca spečatená, podpísali sme memorandum »

Zoznámte sa s Titusom Zemanom

Hoci naša oficiálna organizačná a duchovná príprava Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove sa začne až v septembri, už dnes vás pozývame do duchovnej prípravy zameranej na osobu budúceho blahoslaveného - kňaza saleziána Titusa Zemana. Materiály pre žiakov a študentov základných, stredných i vysokých škôl je možné si stiahnuť z webstránky  tituszeman.sk  v sekcii...
Узнать больше О Zoznámte sa s Titusom Zemanom »

Prijala nás primátorka Prešova

Tím Národného stretnutia mládeže P18 prijal 9. februára 2017 prešovský arcibiskup metropolita Mons. Ján Babjak a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Metropola Šariša privíta toto podujatie v lete 2018. O prijatí hovoríme s jedným z účastníkov stretnutia - tajomníkom Rady pre mládež a univerzity KBS Ondrejom Chrvalom.
Узнать больше О Prijala nás primátorka Prešova »

Stretneme sa na P18 v Prešove

Najbližšie Národné stretnutie mládeže sa uskutoční v lete 2018 v Prešove. Rozhodli o tom biskupi Slovenska. Podujatie bude mať svoju oficiálnu skratku P18. Obsahuje počiatočné písmeno krajiny Svetových dní mládeže v Paname, mesta, v ktorom bude a posledné dvojčíslie kalendárneho roka diania, a SDM v Paname. Niekoľko tisíc mladým ľuďom to dnes povedal kňaz Ondrej Chrvala, tajomník Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Oznámil to počas úvodného koncertu tímu projektu Godzone v Aréne Poprad, kde sa konalo posledné celonárodné stretnutie mladých ľudí. Hlavné prípravy ďalšieho sa začnú v septembri 2017.
Узнать больше О Stretneme sa na P18 v Prešove »

Uvidíme sa v roku 2018?

Pred Svetovými dňami mládeže v Paname, ktoré sa uskutoční v roku 2019, sa uskutoční Národné stretnutie mládeže 2018. Rozhodli o tom biskupi Slovenska. Informovali sme o tom dnes na sociálnej sieti. Myšlienka týchto akcií je úzko spätá so Svetovými dňami mládeže (SDM). Založil ich dnes už sv. Ján Pavol II., ktorého liturgickú spomienku práve dnes slávime.
Узнать больше О Uvidíme sa v roku 2018? »

P15 u prezidenta i ministra

Tím Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade získal uznanie. Jedného zo zástupcov jeho centrálneho tímu - režiséra P15 Pavla Danka - prijal vo štvrtok 11. februára 2016 prezident SR Andrej Kiska. Bol jedným z vyše dvadsiatky dobrovoľníkov, ktorí boli nominovaní na ocenenie Dobrovoľník roka 2015 (v kategórii Dlhodobé dobrovoľníctvo). Prijatie predchádzalo samotnému oceňovaniu, ktoré sa konalo večer v priestoroch Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí. Ceny po ôsmykrát udelilo Národné dobrovoľnícke centrum CARDO zastrešujúce okolo 400 dobrovoľníckych organizácií na Slovensku. Záštitu nad nimi osobne prevzal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý dobrovoľníkov pozdravil. Tím P15 zastupoval vedúci tímu Ondrej Chrvala, jeho "pravá ruka" Zuzana Špacírová a Erika Tulušáková, ktorá zodpovedala za dobrovoľníkov P15.
Узнать больше О P15 u prezidenta i ministra »

Uzavreli sme verejnú zbierku na podporu P15

Tím Národného stretnutia mládeže P15, ktoré sa konalo v lete v Poprade, uzavrel verejnú zbierku na podporu tohto podujatia. Zo správy, ktorú v týchto dňoch odovzdal na Ministerstvo vnútra SR vyplýva, že celkovo vyzbieral takmer 40-tisíc eur.
Узнать больше О Uzavreli sme verejnú zbierku na podporu P15 »

Oddnes si môžete kúpiť knihu Čistý rok

Materiály o čistote pod názvom Čistý rok, ktoré sú vhodnou pomôckou pre animátorov stretiek či katechétov, si oddnes môžete kúpiť v Karmelitánskom nakladateľstve.
Узнать больше О Oddnes si môžete kúpiť knihu Čistý rok »

Nielen na papieri?

Pamätáte si "papierovú" krížovú cestu na P15? Máme pre vás exkluzívnu novinku. Mons. Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup, ktorý ju viedol a pripravil k nej špeciálne meditácie, nám poskytol súhlas na jej oficiálne publikovanie. Ponúkame vám ju, nech sa šíri.
Узнать больше О Nielen na papieri? »

P15 v archíve TV Lux

Máme pre vás skvelú novinku! Na program P15 si už nemusíte len spomínať. Môžete si ho znova pozrieť v archíve televízie Lux. Nech sa páči, vstúpte.
Узнать больше О P15 v archíve TV Lux »

Videl som dojatých biskupov

Najväčšiu skupinu zahraničných hostí tvorili tradične priatelia z Čiech a Moravy. Viedol ich Jenda Balík, zodpovedný za pastoráciu mladých v Čechách. Pri tejto príležitosti s ním prinášame jedinečný rozhovor.
Узнать больше О Videl som dojatých biskupov »

Blahoželáme výherkyni súťaže

Do nedele 9. augusta 2015 ste mali možnosť zapojiť sa do súťaže o balíček P15. Stačilo vyplniť anketu so spätnou väzbou z tohto stretnutia. Urobilo tak viac ako 450 účastníkov. Vašu spätnú väzbu nám môžete poslať aj naďalej. V nasledujúcich riadkoch nájdete meno výherkyne, ktorú sme dnes vyžrebovali ako aj link s anketou pre tých, ktorí nestihli odpovedať.
Узнать больше О Blahoželáme výherkyni súťaže »

Ďakujeme za SMS

Tím P15 ďakuje všetkým, ktorí nás v uplynulých mesiacoch podporili darcovskou SMS (DMS). Výsledky zverejníme čoskoro.
Узнать больше О Ďakujeme za SMS »

Otvárací ceremoniál P15

Televízia LUX zverejnila vo svojom archíve prvý záznam z Národného stretnutia mládeže P15. Nájsť v ňom môžete otvárací ceremoniál "1984".
Узнать больше О Otvárací ceremoniál P15 »

Ešte deň na DMS pre P15

Už len pár hodín vám zostáva na to, aby ste poslali darcovskú SMS (DMS) na podporu Národného stretnutia mládeže P15. Túto možnosť môžu využiť zákazníci spoločnosti Orange, Telekom a O2 do 5.8.2015.
Узнать больше О Ešte deň na DMS pre P15 »

Teším sa domov

Poprad sa na niekoľko mesiacov stal druhým domovom pre hlavu P15 Ondreja Chrvalu. Aké sú jeho dojmy krátko pred odchodom z mesta pod Tatrami?
Узнать больше О Teším sa domov »

Rozlúčka s Popradom

Tím Národného stretnutia mládeže P15, zložený z centrálneho tímu a vedúcich pracovných skupín, sa lúči s mestom Poprad. V pondelok od skorých hodín väčšina z nich upratala a vyčistila všetky priestory, v ktorých prebiehal program a iné aktivity. Hlavné práce vyvrcholili na Základnej škole na Jarnej ulici, kde počas celého minulého týždňa sídlil hlavný stan tímu.
Узнать больше О Rozlúčka s Popradom »

Ako sme sa mali?

Po 24 hodinách sme poslali špeciálny odkaz do Krakova. Chcete ho vidieť? Nech sa páči, tu je prvý súhrn. Prezradíme vám, že vydáme aj ďalší :-)
Узнать больше О Ako sme sa mali? »

Blahoslavenstvá inak

Máme to za sebou. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k tomu, aby sa P15 vydarila. Vydarila sa? Posúďte sami. Pozývame vás k šíreniu svedectvo o prežívaní radosti z čistého srdca. Lebo "Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha".
Узнать больше О Blahoslavenstvá inak »

Váš PredPOKLAD

Ta najsamlepšie novinky z Popradu, ne? Pod takýmto podtitulkom ste denne stretávali newsletter Národného stretnutia mládeže P15. Jeho tvorcom treba vzdať veľké uznanie. Kto za tým stál?
Узнать больше О Váš PredPOKLAD »

Sobota za nami

Druhý deň našej pätnástky je za nami. Čo priniesol? Tu je náš výber toho najzaujímavejšieho z dnešného dňa.
Узнать больше О Sobota za nami »

Pomoc znevýhodneným

Špecifické potreby mladým, ktorí majú vo väčšine telesné obmedzenia, sa snaží pomôcť špeciálny - tím znevýhodnených P15. Vedie ho Tomáš Vranský. Čomu sa venuje?
Узнать больше О Pomoc znevýhodneným »

P+15=1984

Šesťročný Paľko, Nonstop i slovenskí olympionici. Primátor, zbory a kopec ďalšieho. Všetko nás čakalo počas úvodného dňa P15. Zoznámte sa s tým s malým oneskorením :)
Узнать больше О P+15=1984 »

Pol tony šatstva

A je to tu! Máme prvé výsledky našej jednorázovej zbierky šatstva, do ktorej sme sa spolu zapojili do úvodnom otváracom ceremoniáli. Koľko sme darovali núdznym?
Узнать больше О Pol tony šatstva »

P15 na scéne

Tím P15 dnes zoznámil zo zákulisím akcie novinárov. V Aréne Poprad predstavili myšlienku spolu s primátorom mesta Poprad Jozefom Švagerkom. Prinášame fotogalériu z tlačovej konferencie.
Узнать больше О P15 na scéne »

Dobrovoľníci na vrchole

Na Základnej škole na Jarnej ulici sme už v plnom počte. Na poslednej „prípravnej“ svätej omši naša hlava Ondrej Chrvala požehnal ornáty vyrobené špeciálne na P15-ku a rozdal nám dobrovoľnícke tričká. Akí budeme? Pekní bieli.
Узнать больше О Dobrovoľníci na vrchole »

Vy im dajte jesť..

"V piatok pozývame všetkých mladých k tomu, aby sa rozdelili s inými v skupinách s tým, čo si prinesú z domu. Bude to večera z vlastných zásob," hovorí Patrícia Bujňáková. "Všetci, ktorí si však pri registrácii do určeného termínu objednajú aj stravu, dostanú už pre registrácii (po príchode do Popradu) stravné lístky, ktoré si bude možné vymieňať za jedlo. Bez stravného lístka nie je...
Узнать больше О Vy im dajte jesť.. »

Aké bude počasie na P15?

Už ste začali odpočítavať? My už áno. Predtým, než prídete, prečítajte si predpoveď počasia, ktorú sme spracovali z informácii operátorky www.meteo.sk.
Узнать больше О Aké bude počasie na P15? »

BOZP v akcii

V rámci príprav na Národné stretnutie mládeže P15 je neodmysliteľnou, a predovšetkým dôležitou súčasťou aj školenie, ktoré sa týka prevencie a ochrany zdravia. Poznáme ho pod názvom Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci (BOZP). Všetci dobrovoľníci ho absolvovali dnes po obede.
Узнать больше О BOZP v akcii »

Na čo sa tešiť?

Už o 24 hodín. Tešíte sa? My veľmi. P15 vypukne v Aréne Poprad, kde na vás čaká otvárací ceremoniál, ktorý sa ponesie v duchu roku 1984. Prečo? Nechajte sa prekvapiť?
Узнать больше О Na čo sa tešiť? »

Stredička, streda, riekni mi...

Ďalší deň za nami. I s vami. Správy zo stredy už na vás netrpezlivo čakajú. Naším hlavným stanom, celkovo mestom Poprad, sa dnes prehnala ďalšia stovka dobrovoľníkov.
Узнать больше О Stredička, streda, riekni mi... »

P15 naživo

Nemáte možnosť prísť osobne na Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade? Nevadí, buďte s nami spolu s katolíckymi médiami - TV LUX a Rádiom LUMEN.
Узнать больше О P15 naživo »

Hlava P15: Je Tu Živo(t)

Originálny odkaz posiela všetkým účastníkom, ktorí prídu do Popradu, hlava Národného stretnutia mládeže P15, Ondrej Chrvala.
Узнать больше О Hlava P15: Je Tu Živo(t) »

Kde bude hlavný program?

Kde vás čaká hlavný program Národného stretnutia mládeže P15? Na rôznych miestach Popradu. Dve miesta však budú dominovať. V prvom rade ide o Konkatedrálu Sedembolestnej Panny Márie a v druhom o Arénu Popradu. Pridáme k tomu i originálne Námestie sv. Egídia.
Узнать больше О Kde bude hlavný program? »

Peši na P15. Pridáte sa?

Chcete putovať na P15 peši? Nie je nič jednoduchšie. Môžete sa zapojiť do originálnej dvojdňovej mládežníckej púte na Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade. Kto ju organizuje, prečo a u koho získate viac informácií? Čítajte ďalej!
Узнать больше О Peši na P15. Pridáte sa? »

A nastal ... deň druhý

A nastal večer, a nastalo ráno, deň druhý (Por. Gn 1, 8). Po pondelkovom štarte nás opäť pribudlo. Začali sme zostra. Budík, budík, budíček nás prebral z našej hlbokej kontemplácie. Naštartovali sme opäť nielen telesne, ale i duchovne.
Узнать больше О A nastal ... deň druhý »

Povinné čítanie

Pamätáte si na povinné čítanie v škole? Nie? Nevadí, radi si ho spolu s vami zopakujeme. Pozývame vás k tomu, aby ste prečítali základné pokyny pred príchodom do Popradu. Príjemné čítanie!
Узнать больше О Povinné čítanie »

Súď ma a skúšaj

„Súď ma a skúšaj“ - je názov putovnej výstavy fotografií Michala Fuliera, ktorá vznikla pri príležitosti 65. výročia likvidácie reholí v Československu a v Roku zasväteného života. A oddnes je prístupná v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Poprade, kde ju nainštaloval tím P15. Verejnosť ju môže navštíviť do soboty, kedy bude inštalovaná v rámci programu P15 v Evanjelickom kostole na Námestí sv. Egídia.
Узнать больше О Súď ma a skúšaj »

Zažívame živého Boha

Už druhý deň sa stará o naše duše a srdcia tím prípravného týždňa, ktorý je zložený z dobrovoľníkov z Domčeka z Vysokej nad Uhom. Mladí, kňazi = jeden tím.
Узнать больше О Zažívame živého Boha »

Začali sme ...

Od dnešného rána sme sa začali schádzať v Poprade. Organizátori a dobrovoľníci Národného stretnutia mládeže P15, ktorým mesto ožije od piatku. Počas tz. "prípravného týždňa" budeme dolaďovať program, chystať ubytovacie i stravovacie zariadenia a veľa iných vecí. Do Popradu pricestovali i členovia centrálneho tímu. Časť z nich prijal na začiatku týždňa primátor Popradu Jozef Švagerko.
Узнать больше О Začali sme ... »

Nezabudnuteľné na P15

Neviete, či prísť na P15? Potom vám určite môže uniknúť unikátna príležitosť zúčastniť sa na open-air koncert zasvätených osôb v centre mesta Poprad.
Узнать больше О Nezabudnuteľné na P15 »

Výprava s vladykom Milanom

Priatelia, už sa neviete dočkať kedy to celé začne? Národné stretnutie mládeže P15 sa nezadržateľne blíži. Neoddeliteľnou súčasťou programu budú opäť sprievodné aktivity. Tentoraz dostali originálny názov - POPRADoviny. Prebiehať budú v čase EXPA povolaní (1. augusta 2015 od 15:15 do 18:15 h). Čo vás všetko čaká?
Узнать больше О Výprava s vladykom Milanom »

Rozlúčili sme sa aj my

So štyrmi záchranármi, ktorí zahynuli pri piatkovom páde vrtuľníka v Slovenskom raji, sa rozlúčili aj členovia centrálneho tímu Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade. Pripojili sa k zástupu ľudí, ktorí sa dnes zhromaždili v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie, kde sa konala spoločná posledná rozlúčka so záchranármi.
Узнать больше О Rozlúčili sme sa aj my »

Podeľme sa s chudobnými na P15

Počas P15 zažijeme niečo unikátne. Pokúsime sa o najdlhšiu šnúru s darovaným oblečením. Pripravili sme viac ako 2 km šnúry! Preto prosíme každého z vás, aby ste na P15 doniesli 1 ks čistého oblečenia, ktoré ste ochotní darovať chudobným. Pribaliť môžete aj nejaký štipec :)
Узнать больше О Podeľme sa s chudobnými na P15 »

Rehoľníci "face to face"

Už o pár dní sa vidíme. Tešia sa na vás i stovky rehoľníkov. Naživo ich budete môcť zažiť počas tzv. EXPO povolaní na Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade (v sobotu 1. augusta 2015, od 15:15 do 18:15 h, na Námestí sv. Egídia).
Узнать больше О Rehoľníci "face to face" »

Nepočujúci, Gifra a srbskí Slováci

Na Národnom stretnutí mládeže P15 sa zíde spoločenstvo mladých z rôznych strán. Do Popradu pricestuje napríklad skupina ôsmych mladých nepočujúcich, ktorých povedie františkánsky kňaz br. Felix Mária OFM. Dvaja nepočujúci budú z Českej republiky. Ďalšiu originálnu skupinu tvoria mladí zo Srbska. Na P15 vyvrcholí i letný tábor františkánskej mládeže GIFRA.
Узнать больше О Nepočujúci, Gifra a srbskí Slováci »

Spojme sa v modlitbe

Slovenskom otriasla tragédia v Slovenskom raji. Zahynuli pri nej zahynuli štyria ľudia. Pozývame vás k modlitbe za tých, ktorí prišli o život pri výkone ich služby, ako aj za ich príbuzných.
Узнать больше О Spojme sa v modlitbe »

Najprínos P15? Katolicita

Katolicita. Týmto slovom označil najväčší prínos Národného stretnutia mládeže P15, ktoré nás čaká už o pár dní, jeho hlavný zodpovedný. Hovoríme s kňazom Trnavskej arcidiecézy Ondrejom Chrvalom, ktorý v týchto dňoch našiel svoj druhý domov v Poprade.
Узнать больше О Najprínos P15? Katolicita »

Dôležité pokyny pred P15

Národné stretnutie mládeže v Poprade sa uskutoční už o dva týždne. Tím, ktorý ho chystá, pri tejto príležitosti odošle všetkým zaregistrovaným účastníkom e-mailom základné informácie a pokyny pred príchodom do Popradu.
Узнать больше О Dôležité pokyny pred P15 »

Čistý rok v knihe

Kňazi a laici pracujúci s mládežou na Slovensku získali novú knihu. Prináša našu desaťmesačnú duchovnú prípravu na Národné stretnutie mládeže P15, ktoré sa uskutočnilo prednedávnom v Poprade. Zhŕňa všetky materiály z tejto prípravy, ktorá sa volala Čistý rok. Vyvrcholila práve na P15. Knihu si môžete kúpiť na internete i v kamenných obchodoch.
Узнать больше О Čistý rok v knihe »

P15 v mimoriadnom vydaní novín

Téma Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade sa dostala do mimoriadneho vydania novín Poprad, ktoré bolo distribuované do všetkých domových schránok v meste pod Tatrami. Niekoľko tisíc obyvateľov ich dostali s bulletinom letného festivalu hudby, filmu a divadla Popradské kultúrne leto 2015, ktorý vydalo mesto Poprad.
Узнать больше О P15 v mimoriadnom vydaní novín »

Geocaching na P15?

Viete, čo je geocaching? Celosvetová hra. Geo znamená zem a cache skrýša. Sú to teda skrýše na zemi, kdekoľvek. Každá skrýša má na internete svoju stránku, kde je popis miesta a súradnice GPS, podľa ktorých ju potom hľadači hľadajú. A jednu z nich - tzv. príležitostnú "skrýšu" (stretávka - event cache) bude možné nájsť aj počas Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade.
Узнать больше О Geocaching na P15? »

Nestihli ste on-line registráciu?

Národné stretnutie mládeže P15 smeruje do finále. Oficiálna registrácia sa skončila druhý júlový utorok (14. júla 2015). Na P15 sa prihlásilo takmer 3000 ľudí. Vyše 400 z tohto počtu je dobrovoľníkov. Oddnes sa už nebude možné registrovať on-line. Registrácia bude možná už len na mieste počas samotného podujatia. Pri registrácii na mieste však už nezabezpečujeme ubytovanie ani stravu.
Узнать больше О Nestihli ste on-line registráciu? »

Darčeky od nás pre vás

Už len dnes máte možnosť zaregistrovať sa na Národné stretnutie mládeže P15 a získať zároveň stravu a ubytovanie. Prečo tak urobiť? Okrem bohatého programu máme aj niekoľko darčekov, ktoré čakajú vopred registrovaných účastníkov.
Узнать больше О Darčeky od nás pre vás »

Registrácia na P15 sa končí!

Už o tri týždne naplnia mesto Poprad tisícky mladých ľudí. Posledný júlový deň sa začne Národné stretnutie mládeže P15. Potrvá do prvej augustovej nedele (31. 7. - 2. 8. 2015). Počas troch dní prežijú mladí ľudia predskokana Svetových dní mládeže (SDM), ktoré sa uskutočnia o rok v poľskom Krakove. Upozorňujeme, že už v utorok tento týždeň (14. júla 2015) sa končí oficiálna registrácia.
Узнать больше О Registrácia na P15 sa končí! »

Kňazi, pozývame vás na P15

Prípravy Národného stretnutia mládeže P15 sú v plnom prúde. Centrálny tím P15, ktorí podujatie chystá, prosí všetkých kňazov, ktorí sa chystajú na podujatie prísť, aby sa zaregistrovali do 14. júla 2015. Pozýva ich k tomu spolu so žilinským biskupom Mons. Tomášom Galisom, predsedom Rady KBS pre mládež a univerzity a Mons. Štefanom Sečkom, spišským biskupom.
Узнать больше О Kňazi, pozývame vás na P15 »

P15 - veriť nie je staromódne

Pár dní pred oficiálnym ukončením on-line registrácie pozýva na Národné stretnutie mládeže P15 Anton Oparty, popradský dekan. Je jedným z tých, ktorý nám otvára rôzne dvere priamo v meste pod Tatrami. Ďakujeme mu za veľkú podporu a množstvo neviditeľnej práce!
Узнать больше О P15 - veriť nie je staromódne »

Dobrovoľníci a animátori - SÚRNE!

"Rátame s tebou v tíme P15" - v duchu tejto myšlienky sa tím P15 obracia na všetkých dobrovoľníkov/animátorov, ktorí prejavili záujem pomôcť s prípravami P15, no z technických dôvodov neobdržali od tímu potvrdzujúci email.
Узнать больше О Dobrovoľníci a animátori - SÚRNE! »

Zostáva posledný týždeň na registráciu na P15

Na Národné stretnutie mládeže P15, ktoré sa uskutoční na prelome leta v Poprade, sa už prihlásilo vyše dvetisíc ľudí. Okolo 400 z nich tvoria dobrovoľníci. Pridá sa k nim i vyše tristo rehoľníkov, ktorý sa zúčastnia na jednom z bodov programu. Vyplýva to zo štatistiky, ktorú týždeň pred uzavretím oficiálnej on-line registrácie oznámil registračný tím P15. Rada KBS pre mládež a univerzity, ktorá podujatie organizuje s dobrovoľníkmi, zároveň upozorňuje, že záujemcovia majú posledných sedem dní na prihlásenie.
Узнать больше О Zostáva posledný týždeň na registráciu na P15 »

Ján Pavol II. príde "opäť" do Popradu

Pápež Ján Pavol II. sa symbolicky po 20 rokoch vráti "späť" do Popradu. Jeho novú pamätnú tabuľu inštalujú počas Národného stretnutia mládeže P15 na budovu Konkatedrály Sedembolestnej Panny Márie v Poprade.
Узнать больше О Ján Pavol II. príde "opäť" do Popradu »

Objav, poznaj a putuj na P15!

Necelý mesiac pred Národným stretnutím mládeže P15 sa na všetkých mladých obracia žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, predseda Rady KBS pre mládež a univerzity, ktorá podujatie chystá. Jeho pozvanie prinášame v plnom znení.
Узнать больше О Objav, poznaj a putuj na P15! »

Objaviť poklad pozýva hlava P15

Prečo práve P15 v záplave toľkých dobrých akcií na Slovensku? Na túto otázku odpovedá naša hlava, šéf organizačného tímu P15 Ondrej Chrvala.
Узнать больше О Objaviť poklad pozýva hlava P15 »

Čistý rok finišoval aj v televízii Lux

Posledná katechéza Čistého roka, Čistota - nebo na zemi, bola predstavená na obrazovkách televízie Lux v relácii Doma je doma.
Узнать больше О Čistý rok finišoval aj v televízii Lux »

Nácviky v P15lnom prúde

Na viacerých miestach Slovenska sa už niekoľko týždňov nacvičuje originálny program Národného stretnutia mládeže P15. Pozývame vás do zákulisia...
Узнать больше О Nácviky v P15lnom prúde »

P15 pozve na Národný pochod za život

Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade aktívne pozve všetkých mladých na Národný pochod za život v Bratislave, ktorý v týchto dňoch spustil registráciu pre účastníkov i dobrovoľníkov. Uskutoční sa o tri mesiace - 20. septembra 2015. Prezentovať sa bude nielen v podobe stánku, ale aj prostredníctvom propagačných materiálov. O pochode hovoríme s Marekom Michalčíkom z organizačnému tímu.
Узнать больше О P15 pozve na Národný pochod za život »

P15 opäť na pléne KBS

Biskupi Slovenska, ktorí sa v uplynulých dňoch stretli na svojom plenárnom zasadnutí na Donovaloch, si vypočuli aj horúce info z príprav P15. Zoznámil ich s nimi Ondrej Chrvala, naša hlava.
Узнать больше О P15 opäť na pléne KBS »

Registrácia animátorov predĺžená!

Takmer štyri stovky mladých dobrovoľníkov sa aktívne zapojí do príprav Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade. Vyplýva to zo štatistiky, ktorú uzavrel náš registračný tím. Súčasťou programu P15 bude aj práca v skupinkách, ktoré povedú animátori. Ide o najväčší z dobrovoľníckych tímov. Vzhľadom na to, že akcia ešte ďalších potrebuje, predlžujeme ich registráciu do konca tohto mesiaca.
Узнать больше О Registrácia animátorov predĺžená! »

ČISTÝ ROK SA BLÍŽI K CIEĽU

Duchovná príprava na Národné stretnutie mládeže s názvom ČISTÝ ROK vstupuje do svojej poslednej etapy. Organizátori P15 darovali o pár dní skôr desiatu katechézu: Čistota - nebo na zemi.
Узнать больше О ČISTÝ ROK SA BLÍŽI K CIEĽU »

Dobrovoľníci, ďakujeme!

Ďakujeme! Tento odkaz smeruje ku každému z vás, ktorý sa rozhodol, že nám pomôže s organizáciou Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade. Ďakujeme, že budete súčasťou P15. Bez vás by to nešlo.
Узнать больше О Dobrovoľníci, ďakujeme! »

Finalista Československo má talent na P15

Národné stretnutie mládeže P15 má veľkú novinku. V Poprade vystúpi vychádzajúca hviezda českého hudobného neba Pavel Helan. Juhomoravský pesničkár bol finalistom súťaže ČeskoSlovensko má talent 2013, kde porotu a divákov odzbrojil vtipom a skvelým muzikantským a spontánnym prejavom.
Узнать больше О Finalista Československo má talent na P15 »

Ježišovo srdce na P15

Vo Vysokých Tatrách ožíva jedinečná verzia Litánií k Božskému srdcu Ježišovmu - určená špeciálne pre Národné stretnutie mládeže P15!
Узнать больше О Ježišovo srdce na P15 »

Registrácia dobrovoľníkov končí o dva dni

Všetci, ktorí chcú pomôcť na Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade, majú poslednú možnosť prihlásiť sa. Registrácia dobrovoľníkov aj animátorov sa končí v nedeľu 14. júna 2015. Majú na to teda už len posledné dva dni.
Узнать больше О Registrácia dobrovoľníkov končí o dva dni »

Na P15 zaznie svetový unikát

Na Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade zaznie svetový unikát. Bude to oficiálna verzia slovenskej hymny Svetových dní mládeže (SDM), ktoré sa o rok uskutočnia v poľskom Krakove. Naspieval ju zbor z Banskobystrickej diecézy (BB zbor). Približne 40 mladých ľudí z celej diecézy viedla Lenka Michalská. O hudbu sa postarala skupinas The Elements s hosťami.
Узнать больше О Na P15 zaznie svetový unikát »

Predstavujeme moderátorov P15

Po zverejnení programu P15 organizátori odhaľujú ďalšie detaily. Tentokrát predstavujú mená piatich moderátorov, ktorí budú sprevádzať trojdňový program Národného stretnutia mládeže.
Узнать больше О Predstavujeme moderátorov P15 »

Oficiálny program P15

Tím P15 dnes zverejnil oficiálny program letného Národného stretnutia mládeže v Poprade. Zameraný je na odkrývanie pokladov.
Узнать больше О Oficiálny program P15 »

Svet si všimol P15

Talianska katolícka tlačová agentúra SIR Europa, ktorá sídli v Ríme, si všimla Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade. Priniesla o ňom rozsiahly článok, v ktorom informuje o tom, že Poprad pripraví mladých Slovákov na Svetové dni mládeže v Krakove.
Узнать больше О Svet si všimol P15 »

Do Popradu prídu stovky rehoľníkov

Na EXPO povolaní, ktoré je jedným z bonbónikov letného programu Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade, sa predstavíia vyše tri stovky rehoľníkov. Podujatie predstaví zástupkyne a zástupcov 32 ženských a 19 mužských reholí, troch sekulárnych inštitútov a štyroch hnutí. Po prvýkrát sa k nim tento rok pripojí desiatka prorodinných hnutí a organizácií.
Узнать больше О Do Popradu prídu stovky rehoľníkov »

P15 u nového rožňavského biskupa

Mons. Stanislav Stolárik, nový rožňavský biskup, prijal v uplynulých dňoch dvoch koordinátorov, ktorí sa venujú pastorácii mládeže v diecéze - kaplána Patrika Balásza a laika Mária Stehlíka. Ich stretnutie sprostredkoval novovymenovaný generálny vikár Ján Mihok.
Узнать больше О P15 u nového rožňavského biskupa »

Do P15 zostávajú dva mesiace

Poprad už o dva mesiace naplnia mladí ľudia z celého Slovenska. Prídu na Národné stretnutie mládeže P15, ktoré sa uskutoční od 31. júla do 2. augusta 2015. Počas troch dní zažijú pokračovanie Národného stretnutia mládeže R13, ktoré sa konalo pred dvomi rokmi v Ružomberku.
Узнать больше О Do P15 zostávajú dva mesiace »

P15 získalo duchovný patronát

Národné stretnutie mládeže P15 má veľkú novinku. Získalo duchovný patronát. Zaviazali sa k nemu rehoľné sestry z rehoľe Najsvätejšieho Vykupiteľa (sestry redemptoristky), ktoré pôsobia v jedinom kontemplatívnom kláštore v Spišskej diecéze - v Kežmarku.
Узнать больше О P15 získalo duchovný patronát »

Biskup Galis: P15 - Zažite "Božie dobrodružstvo"

Na Národné stretnutie mládeže P15 pozýva všetkých mladých žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Predseda Rady pre mládež a univerzity KBS, ktorá stojí za podujatím, hovorí, že toto stretnutie dáva mladým povedomie, že na ceste za Kristom nie sú sami a môžu zažiť kopec "Božieho dobrodružstva", priateľstva a opravdivej lásky. Prinášame s ním rozhovor.
Узнать больше О Biskup Galis: P15 - Zažite "Božie dobrodružstvo" »

Hľadáme dobrovoľníkov P15

Počas Národného stretnutia mládeže P15 budeme potrebovať pomoc desiatok dobrovoľníkov. Záujemcovia, ktorí sa k nám chcú pridať a chcú pomáhať, majú posledné dva týždne na to, aby sa prihlásili na tejto stránke (časť Registrácia - Dobrovoľníci). Registrovať sa za dobrovoľníka je možné on-line len vopred do 14. júna 2015. Na mieste už táto možnosť nie je možná. Poplatok za dobrovoľníka je 15...
Узнать больше О Hľadáme dobrovoľníkov P15 »

For Džoj: S tancom o Bohu smerujú do Popradu

Tanečné divadlo ATak nebude jediným, kto sa na Národnom stretnutí mládeže P15 postará o pohybovú zložku programu. V Poprade sa k nemu pripojí tanečný súbor For Džoj z Vrbového, ktorý sa nádherne zapísal už vystúpením na R13 v Ružomberku.
Узнать больше О For Džoj: S tancom o Bohu smerujú do Popradu »

Čistota - sloboda voľby

Z pokladnice Čistého roka sme vybrali na svetlo sveta už deviaty poklad - katechézu Čistota - sloboda voľby.
Узнать больше О Čistota - sloboda voľby »

Máme nový plagát P15

Práve v týchto dňoch máme pre vás ďalšiu veľkú novinku. Spúšťame distribúciu druhej vlny plagátov po celom Slovensku. Vďaka dobrovoľníkom z Domu Emericum v Bratislave v najbližších dňoch rozošleme 6 000 plagátov. Stovka z nich poputuje do Českej republiky. Aj vy chcete plagát P15? Môžete si ho stiahnuť pod týmto článkom.
Узнать больше О Máme nový plagát P15 »

Prebieha Týždeň modlitieb mladých za mladých

Vytvoriť duchovnú atmosféru, v ktorej mladí na Slovensku zmenia svoje zmýšlanie, je cieľom celoslovenského Týždňa modlitieb mladých za mladých, ktorý sa začína dnes a potrvá do 31. mája 2015. Stojí za ním Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktorá spolupracuje s Komisiami pre mládež Bratislavskej a Spišskej diecézy.
Узнать больше О Prebieha Týždeň modlitieb mladých za mladých »

P15 so špeciálnymi liturgickými odevmi

Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade bude mať ďalší unikát. Hlavní celebranti budú mať originálne liturgické rúcha a štóly.
Узнать больше О P15 so špeciálnymi liturgickými odevmi »

P15 chystá unikát, naživo sa oň postará ATak

Zúčastniť sa v lete na Národnom stretnutí mládeže P15 bude skutočným zážitkom. Potvrdzujú to neustále novinky, ktoré priebežne odhaľujú organizátori. Najnovšou z nich je fakt, že do programu viditeľne zasiahne aj obľúbené Tanečné divadlo ATak.
Узнать больше О P15 chystá unikát, naživo sa oň postará ATak »

Príjmite pútnikov P15 v rodinách

Tím Národného stretnutia mládeže P15, ktoré sa uskutoční na prelome júla a augusta v Poprade, pripravil ďalšiu veľkú novinku. Rozhodol sa, že v dejisku stretnutia umožní miestnym prijať časť pútnikov do svojich rodín.
Узнать больше О Príjmite pútnikov P15 v rodinách »

Na P15 odhalia v Poprade pamätnú tabuľu Jána Pavla II.

Pamätnú tabuľu, ktorá pripomenie návštevu pápeža Jána Pavla II. v Poprade spred 20 rokov, vytvorí známy akademický sochár Štefan Hudzík. Rozhodla o tom odborná komisia, ktorá návrh laureáta viacerých ocenení vybrala spomedzi štyroch autorov. Slávnostný akt odhalenia sa uskutoční počas Národného stretnutia mládeže P15.
Узнать больше О Na P15 odhalia v Poprade pamätnú tabuľu Jána Pavla II. »

Arcibiskup Babjak: P15 - čas dozrievania vo viere

Prečo majú mladí ísť na stretnutie P15? Mladí ľudia sa veľmi radi stretávajú, radi sa modlia, ale aj delia o svoje radosti i problémy. A zvlášť v dnešnom sekularizovanom svete mladí ľudia pociťujú túžbu byť spolu, spolu sa tešiť, spolu sa zdieľať a spolu hľadať odpovede na otázky života. A prečo majú mladí prísť na stretnutie P15?  ...
Узнать больше О Arcibiskup Babjak: P15 - čas dozrievania vo viere »

Tím P15 začal riešiť ubytovanie

Tím Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade začal v týchto dňoch ďalšiu etapu príprav. Po tom, ako jeho členovia v uplynulých dňoch viackrát rokovali osobne s vedením mesta, tento raz ich čakalo prijatie a diskusia s riaditeľmi základných škôl v meste, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Popradu.
Узнать больше О Tím P15 začal riešiť ubytovanie »

Magis vyvrcholí na P15

Bratia Jezuiti pozývajú aj tento rok mladých ľudí na jedinečnú akciu Magis 2015. Ide o tradičné letné podujatie pre mladých od 18 do 30 rokov, ktoré tento rok vyvrcholí pod Tatrami.
Узнать больше О Magis vyvrcholí na P15 »

V Divíne zaznelo "Chceš vidieť Boha?"

Chceš vidieť Boha? Táto otázka zaznela na nedávnom dekanátnom stretnutí mladých v Kostole Všetkých svätých v Divíne. Desiatky mladých ľudí si vypočuli aj pozvanie na Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade.
Узнать больше О V Divíne zaznelo "Chceš vidieť Boha?" »

V Starej Lesnej o P15

Na Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade sme v uplynulých dňoch osobne pozvali necelú stovku riaditeľov katolíckych škôl Slovenska. Urobili sme tak na ich valnom zhromaždení, na ktorom sa stretli v Starej Lesnej. V programe bola spoločná diskusia o vážnych témach i slávenie svätých omší (na snímke).
Узнать больше О V Starej Lesnej o P15 »

Darcovská esemeska pre P15

Podporiť Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade môžu oddnes všetci, ktorí sa rozhodnú poslať darcovskú SMS (DMS) na projekt P15. Túto možnosť môžu využiť zákazníci spoločnosti Orange, Telekom a O2 do 5. augusta 2015. DMS stačí poslať na číslo 877 v tvare DMS P15 (DMS medzera P15). Cena jednej DMS sú 2 eurá. Na účet zbierky pôjde 96 % z každej DMS (t. j. 1,92 €).
Узнать больше О Darcovská esemeska pre P15 »

Aby bola P15 PEKNÁ

Ďalšia skupina dobrovoľníkov Národného stretnutia mládeže P15 už začala pracovať! Predstavujeme vám výtvarný tím.
Узнать больше О Aby bola P15 PEKNÁ »

Biskup Haľko: P15 - Bola by škoda to vynechať

Na Národnom stretnutí mládeže v Poprade ide o objavenie krásy vnútornej čistoty a z toho vyplývajúcej slobody v Bohu, pre Boha a blížnych. Komunikačnému tímu P15 to povedal v rozhovore bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko, ktorý pozýva všetkých mladých, aby prišli počas leta do Popradu. Prinášame s ním rozhovor.
Узнать больше О Biskup Haľko: P15 - Bola by škoda to vynechať »

Spišský biskup žehná P15

V týchto dňoch sme sa stretli s otcom biskupom Štefanom Sečkom. Práve v jeho diecéze sa bude v lete konať P15. Zažili sme otcovské prijatie a požehnanie.
Узнать больше О Spišský biskup žehná P15 »
Показывается результатов: 1 - 100 из 171.
Предметов на странице 100
из 2