Tak naše prvé spoločné ONLINE posedenie dopadlo na výbornú. Čo na to poviete? Budeme radi za spätnú väzbu :)

Veľmi sa tešíme, že ste sa pripojili a aspoň takto sme mohli spolu stráviť čas.

Ako ste si mohli všimnúť po 40 minútach nás odpojilo. Keď sa to stane nabudúce, len sa znovu pripojte cez ten istý link. 

!!! V priebehu týždňa na stránku pridáme nový link (kvôli technickým problémom). Bude buď ako nový príspevok, alebo ho pridáme do tohto príspevku. !!!

Ak by ste mali nejaké technické problémy: že nás nepočujete alebo že vám nejde mikrofón- stačí keď nám napíšete do chatu a my sa vám posnažíme pomôcť...

Úloha do budúceho stretka: Podať pomocnú ruku- vždy keď niekomu pomôžete, nezabudnite si to zapísať na papierik.

Znova sa uvidíme budúcu stredu (21.4.) o 18:00 . Povedzte aj ostatným, ktorí o tom nevedia a chceli by sa pripojiť. Ak by nastala nejaká zmena, napíšeme to na stránku, tak sledujte.

 

 

ZBIERKA NA POMOC PRENASLEDOVANÝM KRESŤANOM A UTEČENCOM

 

Kontakt

Rímskokatolícka cirkev, farnosť Kňažia

Komenského 268/20
Dolný Kubín
02601
tel.: 0435863073
e-mail.: knazia@kapitula.sk

2021.02.02 Enciclica Fratelli tutti - Slovacco

Fratelli tutti je už na internete v slovenskom preklade

Encyklika Svätého Otca Františka Fratelli tutti o bratstve a sociálnom priateľstve, podpísaná 3. októbra 2020 v Assisi, je už v slovenčine voľne dostupná v elektronickej podobe.

Preklad dokumentu sprístupnila Konferencia biskupov Slovenska na svojej internetovej stránke.

Encyklika Fratelli tutti pozostáva z úvodu a ôsmich kapitol:  1. Tiene uzavretého sveta, 2. Cudzinec na ceste, 3. Predstavovať si a tvoriť otvorený svet, 4. Srdce otvorené pre celý svet, 5. Najlepšia politika, 6. Dialóg a sociálne priateľstvo, 7. Cesty k novému stretnutiu, 8. Náboženstvá v službe bratstvu vo svete.

Pred záverom, ktorý tvorí Modlitba k Stvoriteľovi a Ekumenická kresťanská modlitba, pápež František cituje jednotlivé body spoločnej výzvy Dokumentu z Abú Zabí. 

Encyklika Fratelli tutti s podnadpisom „O bratstve a sociálnom priateľstve" je v poradí treťou encyklikou pápeža Františka. Prvou je Lumen fidei (2013) o viere, z veľkej časti pripravená ešte Benediktom XVI. Druhou je  Laudato si‘ (2015) o starostlivosti o náš spoločný domov.

-jb-

_____________________________________________________________________________________________

- pre viac info sleduj facebook ERKO Kňažia, instagram erkari_z_knazej alebo erko stránku www.erko.sk

vzhľadom k pandemickej situácii, činnosť pozastavená