Je nám ľúto, ale pre túto farnosť sa žiaľ nenašli oznamy pre tento týždeň.
Zobrazujem oznamy dekanátnej farnosti.

Oznamy pre tento týždeň zatiaľ neboli vložené, zobrazujem preto staršie dáta.

Pridať oznamy pre farnosť Ružomberok

Oznamy pre farnosť Ružomberok

13.08. - 18.08. 2018 33. Týždeň

  •  V tomto týždni si pripomíname 80. výročie úmrtia kňaza Andreja Hlinku. V rámci spomienkového programu bude pri tejto príležitosti v našej farnosti sláviť sv. omšu J. Em. Jozef kardinál Tomko v piatok o 12:00 hod. vo farskom kostole. Po sv. omši bude nasledovať pobožnosť pri soche kňaza Andreja Hlinku v priestore pred kostolom. Pre našu farnosť je to veľké vyznačenie, že pri tejto príležitosti bude sv. omšu celebrovať J. Em. Jozef kardinál Tomko. Aj preto Vás všetkých na túto sv. omšu srdečne pozývame.
  •  Doposiaľ bol v našej farnosti zaužívaný zvyk, že sa pri každej svätej omši prinášali obetné dary stredom kostola. Nakoľko ide o mimoriadny - teda slávnostný spôsob prinášania obetných darov, odteraz prinášanie obetných darov stredom kostola bude iba v nedele, prikázané sviatky a pri slávení mimoriadnych slávností.
  •  Aj v školskom roku 2018/2019 vychádza katolícky časopis Rebrík, ktorý vydáva eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Je to jediný katolícky časopis pre mladších žiakov na Slovensku. Časopis poskytuje čitateľom kvalitné a zaujímavé texty, materiály na podporu čítania s porozumením a svojím obsahom pomáha deťom osvojovať si kresťanský životný štýl. Je vhodný aj ako súčasť prípravy detí na prvé sväté prijímanie. Rebrík môžete objednať svojim deťom alebo vnúčatám prostredníctvom internetovej stránky www.rebrik.sk alebo na telefónnom čísle 02/20 44 52 53.
  •  Na mariánskom pútnickom mieste v Litmanovej sa bude konať stretnutie mám z Modlitieb matiek zo Spišskej diecézy. Stretnutie sa uskutoční dňa 25. augusta 2018 od 10.00, do večera 18.00 hod. Organizátorky stretnutia všetkých srdečne pozývajú.
  •  V súvislosti s blahorečením Anny Kolesárovej 1. septembra 2018 ide z našej farnosti do Košíc aj autobus, ktorý v tento deň odchádza z Ružomberka ráno o 4.00 hod. zo zástavky na sídlisku Kľačno. Ďalšie zastávky v rámci Ružomberka bude mať na autobusovej stanici v Ružomberku a pri kostole na sídlisku Baničné. Kto by mal záujem môže sa ešte prihlásiť na mob. tel. čísle 0911 612 328 u pani Evy Švidroňovej. Príspevok na dopravu je vo výške 11 EUR.
  • Sviatosť manželstva chcú prijať: 1. Marek Staš a Miroslava Luptáková. Ohlasujú sa 3 x 2. Marián Paprčiak a Jana Tomešová. Ohlasujú sa 3 x 3. Michal Semrič a Murínová Ohlasujú sa 2 x 4. Vladimír Maňásek a Dominika Ondrušková Ohlasujú sa 1 x 5. Dávid Krišanda a Denisa Hýllová Ohlasujú sa 1 x Kto by vedel o nejakej manželskej prekážke, nech to ohlási na farskom úrade.