Vitajte

Milí návšteníci webových stránok rímskokatolíckej farnosti Stará

Ľubovňa. Na týchto stránkach vám prinášame informácie o dianí vo farnosti.

Farské oznamy na 28. nedeľu cez rok

Farské oznamy na 27. nedeľu cez rok

 

Všetky farské oznamy sa zobrazia TU.

 

OTÁZKY PRE BIRMOVANCOV

 

Nové termíny manželských stretnutí

domanželstva.sk

 

 
Vzájomnú komunikáciu môžu podporiť KONTAKTY na kňazov farnosti.

Na stránke sú informácie pre snúbencov, ktorí chcú vstúpiť do kresťanského manželstva, pre rodičov, ktorí sa tešia z maličkého človiečika a chcú ho pokrstiť a tiež pomoc pre tých, ktorým zomrel niekto blízky a potrebujú vybaviť pohreb.

 

Môžete sa na tejto stránke zaregistrovať, podľa pravidiel systému "mojakomunita.sk". Získate tým prístup do diskusie pri článkoch a k veciam, ktoré nevidia neregistrovaní užívatelia.

Nedávno aktívni blogeri

Mária Stanislavová
Príspevky: 25
Hviezdičky: 64
Dátum: 12.1.2019
Adam Takáč
Príspevky: 24
Hviezdičky: 68
Dátum: 10.3.2018
Anna Högerová
Príspevky: 142
Hviezdičky: 226
Dátum: 13.10.2016
Jakub Senko
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 18.4.2016
Anna Högerová
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 1.3.2016

Blogy

« Späť

Pastoračný víkend bohoslovcov

od 8.3. do 10.3. boli v našej farnosti 3 bohoslovci a diakon

Bohoslovci Jozef, František a Matúš spolu s diakonom Dominikom prišli do našej farnosti v piatok večer. Na sv. omši sme ich privítali a predstavili ich program v našej farnosti.

Ich pomoc sme asi najviac pocítili v sobotu. Diakon Dominik mal celé dopoludnie náuky (krstnú a dve sobášne) Bohoslovci zatial tvrdo makali na farskom dvore a rozbíjali ľady. Po spoločnom obede mali bohoslovsi voľnejší program. Zahrali sme si kalčeto a spoločenskú hru dixit. Po večernej sv. omši bohoslovci Jozef a František šli spolu s kaplánom Štefanom do rómskej kolónie do Podsádku na stretnutie dospelých birmovancov. Tu mali priestor vstúpiť do diskusie a odpovedať na otázky týkajúce sa sv. písma a života podľa viery. 

V nedeľu prišiel aj otec rektor Jozef Jarab a celebroval sv. omšu o 8:00 v kostole sv. Petra a Pavla a o 10:30 vo farskom kostole sv. Mikuláša. Vo svojich príhovoroch predstavil život spoločenstva bohoslovcov. Po spoločnom obede sa naši hostia vrátili spať do seminára. Za ich návštevu a službu im ďakujeme. 

 

kňazi farnosti Stará Ľubovňa

 

 

foto: Štefan Hrbček

 

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Je dôstojné a správne usporadúvať takéto pastoračné víkendy, aby bohoslovci videli žuivot v rôznych prostrediach našej diecézy, učili sa rozumieťpotrebám reálnych ľudí, ktorým budú v budúcnosti slúžiť.Neviem, od koho vyšla myšlienka, ale nech mu Pán odplatí pekným ovocím tejto iniciatívy. Ďakujem.
Odoslané 10.3.2013 15:49.