Vitajte

Milí návšteníci webových stránok rímskokatolíckej farnosti Stará Ľubovňa. Na týchto stránkach vám prinášame informácie o dianí vo farnosti.

 

Farské oznamy na 24. nedeľu cez rok (slávnosť Sedembolestnej Panny Márie)

Farské oznamy na 23. nedeľu cez rok

 

Všetky farské oznamy sa zobrazia TU.

 

OTÁZKY PRE BIRMOVANCOV

 

Nové termíny manželských stretnutí

domanželstva.sk

 

 
Vzájomnú komunikáciu môžu podporiť KONTAKTY na kňazov farnosti.

Na stránke sú informácie pre snúbencov, ktorí chcú vstúpiť do kresťanského manželstva, pre rodičov, ktorí sa tešia z maličkého človiečika a chcú ho pokrstiť a tiež pomoc pre tých, ktorým zomrel niekto blízky a potrebujú vybaviť pohreb.

 

Môžete sa na tejto stránke zaregistrovať, podľa pravidiel systému "mojakomunita.sk". Získate tým prístup do diskusie pri článkoch a k veciam, ktoré nevidia neregistrovaní užívatelia.

Nedávno aktívni blogeri

Mária Stanislavová
Príspevky: 25
Hviezdičky: 64
Dátum: 12.1.2019
Adam Takáč
Príspevky: 24
Hviezdičky: 68
Dátum: 10.3.2018
Anna Högerová
Príspevky: 142
Hviezdičky: 226
Dátum: 13.10.2016
Jakub Senko
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 18.4.2016
Anna Högerová
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 1.3.2016

Blogy

« Späť

Apologetické BIBLO

Každý blud je z Biblie.

Alebo lepšie povedané, z nesprávneho výkladu Biblie, z nepochopenia významu alebo z neposlušnosti Cirkvi, ktorá má chrániť poklad viery neporušený.

 

 

Na včerajšom bible účastníci mali možnosť vypočuť si úkážku starovekej rétoriky a zažiť, ako to asi mohlo vyzerať, keď nejaký "učiteľ" získaval prívržencov. Na včerajšom stretnutí som predstavil manichejizmus.

 

Považujem za dobré poznať rannokresťanské bludy, s ktorými sa Cirkev musela vysporiadať na prvých konciloch, lebo aj v dnešnej dobe sa vynárajú v rôznych modifikovaných podobách.

 

 

Mani prevzal dualistické chápanie sveta. Žiaľ, dualizmus sa vyskytuje aj v dnešných sektách. Dôraz na poznanie a na "vykúpenie skrze poznanie" je v súčasnosti adaptovaný v neognosticistických smeroch. O tomto sme sa potom rozprávali v diskusií.

 

Viac o tom ako funguje "BIBLO" sa dozviete TU.

 

FOTO: Filip Lampart