« Späť

Tento dokument mi vnukol sám Boh

Tento dokument mi vnukol sám Boh
 • Raz, keď mal pápež Pius X. za sebou namáhavý deň, unavený si vložil hlavu do dlaní. A práve vtedy mal víziu budúcnosti. Keď sa z nej prebral, začal písať dekrét o svätom prijímaní. Historicky je dosvedčené, že o dekréte svätého prijímania "Quam Singulari" povedal:

  "Tento dokument mi vnukol sám Boh." 

   

  Dňa 8.augusta 1910 uverejnil pápež Pius X., ktorý vošiel do povedomia ľudu ako pápež svätej Eucharistie, dekrét o svätom prijímaní detí. Znížil vek detí, ktoré môžu prijať prvé sväté prijímanie z dvanásť až štrnásť rokov na sedem. Napísal: "Rozhodujúci vek pre svätú spoveď a sväté prijímanie je ten, keď dieťa začína samostatne myslieť."

  Bol presvedčený o tom, že pravá obnova Cirkvi bude možná len v sile svätej Eucharistie. Táto obnova sa musí začať v srdciach detí. V dekréte sa píše:

  "Nevinným deťom, ktoré držíme ďaleko od Krista, chýba akákoľvek potrava pre ich duchovný život, čo má nezriedka za následok, že mládež bez akejkoľvek účinnej pomoci sa dostane do rôznych osídiel, stratí čistotu a oddá sa hriechu. A to ešte predtým, než okúsila sväté tajomstvá... Nemôžme prehliadnuť, že strata prvotnej nevinnosti je veľmi poľutovaniahodná. Dalo by sa jej ešte možno zabrániť, keby už deti v rannom veku prijímali Eucharistiu."

   

  Z jeho detstva sa spomína príhoda, keď ako malý chlapec Giuseppe Sarto sám chcel prijať Kristovo telo, ale nemohol, lebo ešte nedovŕšil predpísaný vek 14 rokov. Keď prosil biskupa, aby mu to predsa len dovolil, biskup mu povedal: "Keď raz budeš pápežom, môžeš to zmeniť." Stalo sa...

   

  (z casopisu Vitazstvo Srdca)

Predchádzajúci
Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
ten chlapcek na fotke je papez Pius X. ako maly chlapec
:-)
Odoslané 23.10.2011 8:39.
Nuž teda si zabila tým príspevkom emoticon Ja som mal prvýkrát eucharistiu až ako 23 ročný. Ale stálo to za to emoticon
Odoslané 23.10.2011 10:25.
to verim ze stalo. :-) eucharistia je super
Odoslané 23.10.2011 11:23.
a ja 2mesiace a 7 dní pred 20. narodeninami.
Odoslané 23.10.2011 12:42 ako reakcia na Miroslav Čonka.