Blogy

« Späť

Nový spôsob spoznávania sveta okolo nás

Nový spôsob spoznávania sveta okolo nás

Ľudská tvorivosť je neobmedzená a obdivuhodná. Mnohí z nás sa sťažujeme na zlý vplyv technológií na naše deti, ale tie nemajú vždy len negatívny dopad. Pán Boh stvoril skutočne nádherný svet a my máme stále čo v ňom spoznávať. Dá sa to aj pomocou techniky. A to aj v okolí, v ktorom žijeme napríklad 50 rokov a myslíme si, že už nás nemá čím prekvapiť.

Stále viac sa v našej rodine zbližujeme s aktivitou, ktorá spája navigovanie a výlety do okolia dohromady. Volá sa geocaching. Prišiel k nám z Ameriky po roku 2000 a už je skutočne rozšírený po celom svete. Prečo ju odporúčam tým, ktorí sa chcú zmysluplne pohybovať aj mimo domu? Pomáha to tvoriť program pre rodiny, či jednotlivcov za každého počasia a v každom prostredí. Zbližujú sa tak aj neznámi ľudia, spoznávajú nové svety.

Čo k tomu treba? Len chuť kráčať, alebo bicyklovať a aplikáciu s navigáciou, čo má už skoro každý smartfón. Čo je toho podstata? Hľadáme podľa navigácie a skrytých odkazov ukrytý predmet /krabičku s určitým obsahom/, ktorý na konkrétne miesto dal ten, ktorý krabičku /kešku/ založil a sa o ňu stará. Neverili by ste, koľko je takýchto predmetov okolo vás skrytých a koľko zábavy si takto jednoducho môžete vytvoriť. Zabávajú sa takto ľudia, ktorí idú s deťmi na prechádzku, deti na táboroch, aj dospelí, ktorí majú služobnú cestu a majú „hluché hodiny“ na hoteli, či rodiny na dovolenke. Niektoré „poklady“ nájdete po pár minútach, inokedy musíte pritom rozlúštiť hlavolamy, aby ste sa k miestu dostali. Nebudem tu popisovať všetko, aby som vo vás vzbudil viac zvedavosti. Je to zábavka vhodná do každého počasia a obdobia, pre jednoduchých i vzdelaných ľudí.

Foto: wikipedia