« Späť

Aké dedičstvo otcov sme to zanechali?

Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane. Nehryzie nás trochu svedomie, keď predkladáme túto prosbu pred Pána? Aká generácia stredoškolákov vyrastá na Slovensku?

Hokejový ošiaľ asi viacerým z nás uberá čas na sledovanie okrem hokeja aj iných udalostí, ktoré sa udiali na domácej pôde. Alebo pri sledovaní správ na webe či printovom vydaní teraz len preletíme očami cez každý druhý riadok  a myšlienkami sme už zase pri hokeji. 

Mohlo sa to stať aj mne, keby ma neupútala veta, ktorú som si všimol v jednom denníku pri komentovaní výsledkov simulovaných stredoškolských volieb do Európskeho parlamentu: „Tieto výsledky by mohli byť výkričníkom pre občanov Slovenska..."

Výsledky tohto prieskumu by nám, kresťanským rodičom, mali otvoriť oči!

Viac sa k tejto téme venujem vo svojom blogu na denníku Postoj:

https://blog.postoj.sk/43302/globalny-problem-ktory-mame-na-slovensku-my-krestania

Predchádzajúci
Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Včera talianská televízia Tv2000 dávala veľmi dobre spracovaný dokument o zjaveniach Márie vo Fatime. Nevedel som, že Portugalská vláda ( Portugalsko sa v roku 1910 stalo republikou ), mala v programe: do dvoch generácií úplne zničiť kresťanstvo. Vláda bola zostavená zo slobodomurárov. Zjavenia im v splnení ich programu zabránili. Vo Fatime, každodenná modlitba ruženca v rodinách, bola uvedená, ako podmienka úspechu. Zaujímavé bolo aj to, že podľa Benedikta XVI. tretie tajomstvo Fatimy sa ešte neuskutočnilo. Povedal to jasne vo svojej homílii, keď bol vo Fatime ( môžte si to overiť na stránke Vatikánu ). Takže nejednalo sa iba o atentát na Jána Pavla II. Všetko záleží na tom, že či sa budeme modliť každý deň ruženec v rodinách a následne žiť prikázania, ako je odpúšťať nepriateľom. Iba príklad života kresťana presvedčí mladých, že život podľa prikázaní prináša šťastie, ako je to napísané v Biblii.
Odoslané 14.5.2019 7:41.